Rusza XV finał

Zdjęcia i foto: Rusza XV finał Imprezy cykliczne sochaczew

Rusza XV finał
W najbliższą niedzielę, 14 stycznia po raz kolejny wyruszą na ulice całego kraju wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zrobią to po raz 15, bo od tylu lat działa WOŚP.
W tym roku, podobnie jak w poprzednim, zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na nowy program Fundacji Jurka Owsiaka „Ratujemy i uczymy ratować”. Program ten dotarł w ubiegłym roku także do Sochaczewa, gdzie przeszkolono nauczycieli wszystkich podstawówek w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Nauczyciele tę wiedzę przekazują swoim uczniom z klas 1-3.
W niedzielę w Sochaczewie i całym powiecie oraz w gminie Kampinos, która gra z nami w jednej Orkiestrze, wyjdzie na ulice około 400 wolontariuszy. Będą kwestować od świtu do zmierzchu, do specjalnie oznakowanych skarbonek.
Tegorocznemu finałowi towarzyszyć będzie jak zwykle licytacja na antenie radia Fama oraz wiele imprez i koncertów organizowanych przez szkoły, domy kultury, jednostki OSP itp. Imprezy rozpoczynają się już w tym tygodniu i potrwają co najmniej do 20 stycznia. A oto niektóre z propozycji: w piątek, 12 stycznia o 19.15 w MOK Boryszew rozpocznie się koncert orkiestry Camerata Mazovia połączony z licytacją obrazów, w sobotę wieczorem, tradycyjnie już w Klubie Malibu odbędzie się koncert i aukcja orkiestrowych gadżetów, również w sobotę w hali MOSiR w Chodakowie planowana jest choinka noworoczna dla dzieci. W niedzielę wieczorem na Podzamczu będzie koncert i Światełko do Nieba.
Krzysztof Wasilewski, szef jednego z dwóch sochaczewskich sztabów, zlokalizowanego w hufcu ZHP, mówi, że tyle wiadomo w tej chwili, ale każda godzina przynosi kolejne propozycje i ustalenia. Zarejestrował się również drugi sztab, który od kilku lat działa w Gimnazjum nr 2. Tutaj też trwają ostre przygotowania do niedzielnego finału.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że ubiegłoroczny XIV Finał przyniósł w Sochaczewie dochód w wys. 92.258 zł, przy czym sztab z hufca odwiózł do Fundacji 75,009 zł, Gimnazjum nr 2 – 17.249 zł. Czy ten finał będzie lepszy od poprzedniego, zależy głównie od naszej hojności.
Jolanta Sosnowska

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy