Ruszają sochaczewskie instytucje kultury

Zdjęcia i foto: Ruszają sochaczewskie instytucje kultury  Rekreacja sochaczew

Na terenie Sochaczewa do uruchomienia swojej działalności przygotowują się jednostki kultury. Już niebawem będziemy mogli powrócić do bibliotek, muzeum czy też do Sochaczewskiego Centrum Kultury.


Sochaczewskie Centrum Kultury planuje otwarcie galerii Trakt SCK przy ul. Chopina 101.  W piątek 8 maja w godzinach 18.00 – 20.00 odbędzie się wernisaż wystawy Malujące Ewy. Galeria otwarta będzie dla publiczności w kolejne piątki maja tj. 15, 22 i 29 maja od 18.00 do 20.00. Pracownicy opracowali odpowiednie zasady bezpieczeństwa i przesłali je sanepidowi do akceptacji.


Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że od 4 do 8 maja będzie przygotowywała pracowników i pomieszczenia do przyjmowania czytelników. Siedziba główna w kramnicach i wszystkie filie rozpoczną pracę 11 maja. Czytelnie pozostaną nieczynne do odwołania.


Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą chce wracać do normalności w trzech fazach. Przygotowania do otwarcia obiektu odbędą się od  4 do 17 maja. Od 18 do 31 maja muzeum ma pracować w warunkach ograniczonego dostępu zwiedzających. Otwarty zostanie tylko skansen. Wystawę stałą sprzętu wojskowego będzie można obejrzeć od worku do piątku w godz. 10.00 – 14.00, a w weekendy od 10.00 do 16:00. Wejście na teren skansenu ma się odbywać osobnym wejściem od zewnątrz. Muzeum od 1 czerwca udostępni dla zwiedzających ekspozycję zgromadzoną we wnętrzach dawnego ratusza miejskiego. Placówka opracowała stosowne zasady bezpieczeństwa i przesłała do akceptacji PSSE.


Należy pamiętać, że na terenie w/w placówek będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa w których pozostają nadal obowiązki noszenia maseczek, dezynfekcji czy też zachowania minimum 2 metrów odległości pomiędzy sobą. W placówkach trwa rozpisywanie grafików, montaż dozowników z płynami dezynfekującymi, przysłon ochronnych czy umieszczanie odpowiednich linii wskazujących dystans.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy