Zaloguj się do konta

Ruszy budowa ronda

EP
Tygodnik Echo Powiatu
2007-01-16
Inwestycje
Po dwóch unieważnionych przetargach Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał nareszcie umowę z wykonawcą budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Chopina i Chodakowskiej w Sochaczewie. Prace zakończone mają zostać do 23 czerwca, a ruszą być może lada dzień, bo pogoda sprzyja.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich dwukrotnie unieważniał przetarg na budowę ronda w Chodakowie z powodu braku ofert. Jak wyjaśniała nam Ewa Głasek z Działu Zamówień MZDW, jesienią i zimą deficyt wykonawców robót budowlanych jest dość częstym zjawiskiem. - Na jesieni firmy nierzadko mają zajęte terminy, są w trakcie realizacji jakichś inwestycji, a poza tym średnio ich interesuje budowa w czasie mrozów. Zatem unieważnienie sochaczewskiego przetargu nie jest wyjątkiem.

Po wyczerpaniu procedury przetargowej zarząd mógł skorzystać z innej, prostszej formy pozyskania wykonawcy. - Gdy dwa razy przetarg nie wyjdzie, możemy skorzystać z przepisów ustawy dotyczącej zamówień z wolnej ręki, czyli wybieramy wykonawcę sami, oczywiście na podstawie satysfakcjonującej nas, korzystnej oferty. I tak się stało w przypadku Sochaczewa.

21 grudnia minionego roku MZDW podpisał umowę na budowę ronda w Chodakowie z warszawską firmą Delta S.A. Przedsiębiorstwo istnieje od 1992 roku, zatrudnia około 120 osób i wykonuje roboty budowlane na drogach w całej Polsce. Na nowe zagospodarowanie skrzyżowania Chopina z Chodakowską Delta ma czas do 23 czerwca br.

- Cieszę się, że w końcu ruszy ta inwestycja - mówi burmistrz Bogumił Czubacki - Mogę śmiało powiedzieć, że walczyliśmy o modernizację skrzyżowania w Chodakowie od lat. Negocjacje w końcu przynoszą wymierny efekt.
O tym, że modernizacja polegać będzie na budowie ronda, zdecydował Mazowiecki Zarząd Dróg. Jego zdaniem to najlepsze rozwiązanie, które z jednej strony doprowadzi do poprawy tragicznej nawierzchni drogowej w tym miejscu, a z drugiej podniesie bezpieczeństwo kierowców, przechodniów, a także uczęszczających do pobliskiego Zespołu Szkół uczniów.

Przypomnijmy, że poza budową ronda, zadanie zlecone firmie z Warszawy obejmuje budowę chodnika przy Chopina od kościoła do sklepu Domus. Poza tym przesunięte zostaną nieco przejście dla pieszych przy szkole i przystanek autobusowy. Bezpieczeństwo zapewniać mają nowe wysepki na przejściach.

Monika Figut

Opinie (1)

manson

I zostanie słup na środku ronda.No poprostu wspaniałe rozwiązanie!Gratuluję pomysłów! [2007-01-16 12:00]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne4

Plac Kościuszki - spontaniczna akcja mieszkańców [wideo]

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Alert RCB - agitacja wyborcza?

Sprawy urzędowo-administracyjne29

Wybory 2020 - kilka pytań

Sprawy urzędowo-administracyjne2

W niedzielę wybory. Weźmy wszyscy w nich udział

Pożary, straż pożarna

Strażacy usuwali skutki burzy: na odcinku 50 m wiatr powalił 8 drzew

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc