Ruszyły zapisy do III sezonu Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego

Zdjęcia i foto: Ruszyły zapisy do III sezonu Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego Badminton sochaczew

12 września o godz. 15.00 startuje III sezon Indywidualnej Ligi Badmintona Powiatu Sochaczewskiego. Druga, jej edycja odniosła sukces - cieszyła się sporym zainteresowaniem, stąd też już po wakacjach organizatorzy zachęcają do udziału w kolejnej.

Mecze tradycyjnie rozgrywane będą na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz ZS RCKU. - Zachęcam do udziału w lidze i gry w badmintona, spróbowania swoich sił i możliwości na boisku. Rakietka i lotka znajdą się na pewno, wystarczy zabrać ze sobą sportowe obuwie i odzież. Warto też odwiedzić naszą stronę na Facebooku/lotka, gdzie można znaleźć obszerne fotorelacje z rozgrywek, regulamin oraz terminarz zawodów – mówi współorganizator ILBPS Sebastian Wiśniewski, prezes Stowarzyszenia Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”. 

- Celem przedsięwzięcia organizowania ligi badmintona jest promocja zdrowego trybu życia i propagowanie idei aktywnego spędzania wolnego połączonego z rywalizacją sportową. Chętnych, co pokazały pierwsze dwie edycje, do dobrej sportowej gry i rywalizacji nie brakowało. Myślę, że i tym razem frekwencja uczestników będzie większa, dla których na koniec sezonu przeznaczone będą puchary, medale i nagrody rzeczowe – zapowiada Dariusz Cierebiej, członek zarządu Stowarzyszenia Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”. .

Badminton jest niedocenianą dyscypliną. A to sport wymagający refleksu, dobrej kondycji, umiejętności myślenia taktycznego. W porównaniu z innymi dyscyplinami badminton nie jest drogi, co dla wielu osób jest ważną kwestią. Dodatkowo niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia, chociażby zwiększa wydolność organizmu i poprawia ogólną kondycję fizyczną.

- Amatorzy i nie tylko kometki będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i stanąć do rywalizacji, biorąc udział w sochaczewskiej lidze badmintona. Tym razem zawodnicy będą grać w: I lidze kobiet, I lidze męskiej, II lidze męskiej i III lidze męskiej. Rusza też liga 40+ męska. Co istotne, do IILBPS mogą zgłaszać się wszyscy, bez ograniczeń wiekowych, ale nieposiadający aktualnej licencji PZBad – przypomina Piotr Kotlarski, sekretarz Stowarzyszenia Działamy Sprawnie – Tworzymy Lepiej „Przez Sport w Przyszłość”.. 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej www.pswp.e-sochaczew.pl. Na tej stronie znajduje się także regulamin. Zapisy przyjmowane są do 30 sierpnia.

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Dokumenty (1)  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy