Zaloguj się do konta

Rynek na Pokoju zmieni oblicze

Redakcja
2013-07-19
Rekreacja

Już niebawem centralne miejsce w Sochaczewie – miejskie targowisko przy ul. Pokoju diametralnie zmieni swój wygląd. Inwestor: lokalny zarząd PSS Społem rozpoczął budowę kilkunastu pawilonów stylistycznie nawiązujących do sieci marketów LUX. Prezes Józef Chocian wierzy, że nowa zabudowa nie tylko upiększy okolice rynku, ale i uporządkuje handel przy Pokoju, co wydaje się kluczowe. Tak czy inaczej jedna z najpopularniejszych arterii naszego miasta będzie miała zupełnie nowe oblicze.

 

Pierwszym krokiem w kierunku poprawy estetyki i funkcjonalności rynku była inwestycja miasta w utwardzenie terenu u zbiegu ulic Pokoju i 600-lecia, czyli „placu odzieżowego”. Poprawiło to warunki zarówno pracy sprzedawców, jak również samych kupujących. Mimo chęci władz miejskich, nie udało się wówczas uzyskać porozumienia z kupcami w kwestii budowy nowych pawilonów w części przemysłowej rynku.

 

Tym razem o poprawienie wizerunku centralnego targu w Sochaczewie zadbał PSS Społem w Sochaczewie, wcielając w życie inwestycję, która swój finał będzie miała jeszcze w tym roku. Jak poinformował nas prezes Józef Chocian, prace polegające na budowie pawilonów handlowych wzdłuż ulicy Pokoju podzielono na trzy etapy. Pierwszy, którego postępy możemy właśnie obserwować, ma zakończyć się do końca sierpnia i obejmuje budowę 4 pawilonów przy pierwszej bramie na rynek. Zarząd PSS Społem w Sochaczewie przewiduje, że wszystkie prace zakończą się w listopadzie br.

 

- Od samego początku pojawienia się informacji o przebudowie miejskiego targowiska od strony ulicy Pokoju, wzbudzała ona ogromne zainteresowanie. Przejawiało się ono mnóstwem zapytań do nas zarówno ze strony obywateli, jak również zainteresowanych najmem kupców sochaczewskich – mówi prezes Chocian. - Efektem tego było rozdysponowanie przyszłej powierzchni handlowej jeszcze zanim pojawiły się jakiekolwiek ogłoszenia z tym związane. Oczywiście pierwszeństwo w zagospodarowaniu pawilonów mieli sprzedawcy, którzy wcześniej zajmowali te miejsca. Na ogólnie przyjętych warunkach skorzystała z tej opcji większość z dotychczasowych handlowców.

 

Z informacji uzyskanych od prezesa PSS Społem w Sochaczewie wiadomo, że nowe siedziby znajdą tu między innymi salonik prasowy, sklep z pieczywem, warzywa-owoce, sklep mięsny oraz odzieżowy.

 

Docelowo ma powstać 11 pawilonów o zróżnicowanej powierzchni od 26 do 52 m2. Projekt, który widzimy na zdjęciach, nawiązuje kolorystyką do sąsiadującego „Luxa” i pozostałych marketów tej sieci w mieście. Całość inwestycji ma za zadanie poprawić jakość świadczonych w tym miejscu usług, a także uporządkować chodnik przy ulicy Pokoju. Okolica ma również stać się kolejną wizytówką miasta, tym razem estetyczną z rozwiązaniami na miarę naszych czasów. Taki jest przynajmniej cel PSS Społem.

 

- Cała inwestycja jest przeprowadzana z myślą o mieszkańcach Sochaczewa, dla ich wygody i poprawienia warunków robienia zakupów, jak również poprawienia wizerunku tej ważnej części miasta – podkreśla prezes Chocian.

 

Ładniejsze oblicze sochaczewskiego rynku to dobre posunięcie, gdyż do tej pory niczym szczególnym ten rejon się nie wyróżniał, żeby nie powiedzieć, że ginął wręcz w szarości i tłumie kupujących zwłaszcza w dni targowe. Miejmy nadzieję że inwestycja zbliży ulicę Pokoju bardziej do deptaku niż zwykłego chodniczka ze straganami.

 

Macieja

 

Foto 3. Macieja

 

Foto 1 i 2: Wizualizacja udostępniona przez PSS Społem w Sochaczewie

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc