Rzecznik zamiast promocji – na celowniku Marcin Podsędek

/ 63 komentarzy / 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rzecznik zamiast promocji – na celowniku Marcin Podsędek Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Oszczędnościami starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta tłumaczy konieczność zmian organizacyjnych w naszym starostwie. Większość jednak uważa, że zamiana Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki na Biuro Rzecznika Prasowego służy raczej „pozbyciu się” dotychczasowego dyrektora wydziału promocji, radnego miejskiego z opozycyjnego Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej Marcina Podsędka.

 

Ponieważ dyrektorów samorządowych wydziałów niełatwo jest zwolnić, zwłaszcza gdy powody są natury bardziej politycznej niż merytorycznej, lokalne władze w Polsce, a już na pewno w Sochaczewie, sięgają po… zmiany organizacyjne, likwidując stanowiska zajmowane przez „niechcianych” pracowników.

 

30 marca br. radni powiatowi zmierzyli się z nowym regulaminem organizacyjnym sochaczewskiego starostwa. Uzasadnieniem do jego wprowadzenia ma być oszczędność. Jak tłumaczyła starosta Jolanta Gonta, możliwości finansowe powiatu znacznie ograniczyła (i prawdopodobnie ograniczać jeszcze będzie) konieczność zwrotu zawyżanej  w minionych latach subwencji oświatowej (dotyczy to zwłaszcza MOW w Załuskowie). Zdaniem J. Gonty ostatecznie wyniki audytu przeprowadzonego przez Urząd Kontroli Skarbowej mogą nakazać starostwu zwrot nawet 4 milionów złotych z tego tytułu.

 

Jedną z istotniejszych zmian we wspomnianym nowym regulaminie organizacyjnym, przez radnych przyjętym, jest likwidacja Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki, a utworzenie nowego wydziału o podobnym  zakresie obowiązków pn. Biuro Rzecznika Prasowego. Jak wyjaśniła na sesji starosta Gonta, część obowiązków likwidowanego Wydziału Promocji przejmie Wydział Organizacyjny, inne Powiatowy Zespół Edukacji, który poszerzy swoją nazwę o nowe sfery działalności, tj. Kulturę i Sport.

 

Uzasadniając te zmiany, J. Gonta wspomniała też, że w związku z oszczędnościami zdecydowała o likwidacji wydawanego przez starostwo od 2008 r. bezpłatnego biuletynu „Wieści z ziemi sochaczewskiej”, zerwała umowy o współpracy z lokalnymi gazetami oraz zmniejszyła o połowę finansowanie współpracy z sochaczewskim radiem. Tyle tylko, że te zmiany można było wprowadzić bez likwidacji Wydziału Promocji.

 

Przed zmianą ekipy rządzącej w powiecie, tj. przed ostatnimi wyborami samorządowymi, w Wydziale Promocji sochaczewskiego starostwa pracowało 6 osób. Z końcem lutego zwolniono dwie – likwidacja wydziału nie była do tego potrzebna. Ewentualne zwolnienie pozostałych pracowników też nie wymagało likwidacji. Poza jednym stanowiskiem – dyrektora, zajmowanym przez  radnego miejskiego Marcina Podsędka z Porozumienia Ziemi Sochaczewskiej, zatem stowarzyszenia opozycyjnego wobec PiS, który reprezentuje obecna pani starosta, jak i wobec Sochaczewskiego Forum Samorządowego, któremu przewodzi obecny burmistrz naszego miasta.

 

Szkoda, że radni powiatowi nie zapytali starosty o kwotę oszczędności rzeczywiście spowodowanej zmianą regulaminu organizacyjnego, a także o to, ile osób, i za ile, znajdzie zatrudnienie w nowo utworzonym Biurze Rzecznika Prasowego. Oczywiście nie zmieniłoby to losów głosowania uchwały, wszak obecna starosta posiada zdecydowaną większość w radzie, ale może rzuciłoby światło na faktyczny sens działań zarządu powiatu.

 

figa

 

PS

Istniejący od 2007 roku Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odpowiedzialny był za organizację takich wydarzeń i imprez, jak:

- Rodzinny Rajd Rowerowy "Od Juniora do Seniora",

- Święto Plonów (Dożynki Powiatowe),

- Targi Rolne i Przedsiębiorczości,

- Wielkanoc na Mazowszu w Chabrowym Dworku,

- Boże Narodzenie na Mazowszu w Hotelu Chopin,

- Konkursy fotograficzny, dziennikarski,

- Zawody sportu szkolnego.

W 2010 roku wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odpowiedzialny był za organizację Roku Chopinowskiego w ramach projektu "Powiat sochaczewski Stolica Kulturalna Mazowsza".

 

 5
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (63)

Zirgu2Zirgu2
0
Skoro dyrektorem zostaje się z politycznego klucza, w wieku 25 lat, tuż po skończeniu studiów, to trzeba się chyba liczyć z tym, że zmiana opcji politycznej wiąże się z utratą pracy. Jakąś ścieżkę kariery trzeba sobie wybrać - albo jest się fachowcem, albo lokalnym działaczem piastującym ciepłe posadki z politycznego rozdania. Zadania po byłym dyrektorze rozdzielone, więc wielkiej straty nie będzie, a na nieobsadzonym stanowisku powiat zaoszczędzi 81.575 zł rocznie (tyle zarobił dyrektor w 2014 roku).

(2015-04-08 17:27)
dragon36dragon36
0
zaoszczędzi ,i może wreszcie będzie miał za co połatac ulice. (2015-04-08 17:46)
Zirgu2Zirgu2
0
Koleś jako lokalny działacz postawił wszystko na jedną kartę (PZS) i z pełną determinacją walił w obecną koalicję i burmistrza jak w bęben. Nie wiem skąd to zdziwienie redakcji, że kolesiowi podziękowano? Przecież to były "usta" tak skompromitowanych poprzednich władz powiatu. Wywiad z radia Fama: https://www.youtube.com/watch?v=_ImtigN6yXs

(2015-04-08 18:14)
Jola66Jola66
0
Wydział Promocji istniał w Starostwie od pierwszej kadencji. Pracownikiem tego wydziału był obecny pan Poseł Małecki. Wydział zawsze był organizatorem
wielu ciekawych imprez powiatowych. Likwidacja wydziału Promocji "da tyle oszczędności " co dało utworzenie Powiatowego Zespołu Edukacji. Przez dwie ostatnie kadencje na posiedzeniach Komisji Oświaty,Kultury i Sportu pan przewodniczący zawsze podkreślał merytoryczne przygotowanie pana dyr.Podsędka i wysoko oceniano imprezy organizowane przez wydział.
Czy ważniejsza jest głupia polityka niż merytoryczny pracownik,który robi ze swoimi pracownikami wiele dobrych imprez. Zasłanianie się reorganizacją jest śmieszne.
I tak wszyscy wiedzą o co chodzi. A miało być inaczej w tej kadencji ! (2015-04-08 18:56)
Zirgu2Zirgu2
0
Jola66 - oszczędności da dokładnie 81.575 zł rocznie, a jak chcesz koniecznie zatrudnić kogoś na to stanowisko to PRAWDZIWEGO FACHOWCA z doświadczeniem, a nie "świeżo upieczonego absolwenta, który po 7 latach na posadzie dyrektora czegoś się nauczył". (2015-04-08 19:21)
witczakwitczak
0
Zirgu2 czy może masz być Rzecznikiem Starostwa ? Jeżeli tak, to rozumiem, że będziesz pracować za darmo w ramach tych oszczędności... (2015-04-08 19:35)
Jola66Jola66
0
Każdy z nas był kiedyś absolwentem i nie miał doświadczenia. Podejmując pracę i pracując uczciwie zdobywaliśmy doświadczenie, stawalismy się coraz bardziej merytoryczni w danej dziedzinie. Tak było i z panem Podsędkiem. Nikt nie ma prawa zarzucać mu braku fachowości. (2015-04-08 20:01)
awlodarawlodar
0
Jolu66 czy chodzi Ci o ówczesnego przewodniczącego Komisji Oświaty Pana Tadeusza Głuchowskiego a obecnego Wicestarostę? Osobiście wraz ze swoją Rodziną (mąż i 2 dzieci)corocznie byliśmy uczestnikami rajdu rowerowego organizowanego przez Wydział Promocji,Oświaty, Sportu i Kultury Starostwa Powiatowego w Sochaczewie kierowanego przez Pana Dyrektora Podsędka. Osobiście nie znam człowieka (tylko z widzenia), ale poziom organizacji wspomnianej imprezy wyraźnie górował nad innymi rajdami rowerowymi organizowanymi nie przez Starostwo. Jeżeli mamy mieć takich "nieprawdziwych fachowców" to daj nam Panie Boże ich jak najwięcej!!!
P.S. Marcinie jestem przekonana, że sobie Pan poradzi, gdyż JEST PAN FACHOWCEM. Trzymam kciuki i głowa do góry. (2015-04-08 20:07)
awlodarawlodar
0
Przepraszm miało być Panie Marcinie. (2015-04-08 20:10)
dagnydagny
0
zirgu2 dlaczego uważasz,że zmiana władzy wymusza na nowych mocodawcach wymianę pracowników? Przecież powinna się liczyć fachowość i profesjonalizm.Panu dyrektorowi Marcinowi Podsędkowi nikt nie może odmówić ani jednego,ani drugiego.Jest to właściwy człowiek na właściwym stanowisku.Pani starosta podjęła bardzo brzydką walkę z Panem Podsędkiem i nie mając wobec niego żadnych zarzutów,zlikwidowała wydział, tłumacząc to oszczędnosciami.Wobec tego mam pytanie,czy nowy rzecznik będzie pracować społecznie? Czy nowe biuro będzie jednoosobowe i nieopłacane? Idąc tym pokrętnym tokiem myślenia pani starosty,może najprościej będzie uczynić Pana Marcina Podsędka nowym rzecznikiem?Będą i oszczędności i będziemy mieć barzdo dobrego ,profesjonalnego rzecznika. Cóż to za argument,że został on dyrektorem w wieku 25 lat? Owszem to jest argument ale na korzyść pana Podsędka,bowiem nie działał on rutynowo i miał głowę pełną nowych i dobrych pomysłów.Ja uczestniczyłam w imprezach organizowanych przez niego i jestem pod wrażeniem bardzo dobrej organizacji i wspaniałej atmosfery.
To smutne,że tak łatwo i bezceremonialnie Pani starosta pozbywa się tak dobrego pracownika. (2015-04-08 20:35)
zabczynski227zabczynski227
0
Zirgu2
Koleś jaki ty prostak jesteś . Czy chociażby dokonałeś połowę tego co Pan Podsędek.Jak śmiesz w ogóle tym prostackim i chamskim językiem oceniać człowieka , którego działalność przynosiła same pozytywy.Ty ciemna czacho , co ty sobą oprócz tego ,że liżesz d...pę,zrobiłeś dla Sochaczewa -prymitywie. (2015-04-08 20:42)
adamczyk1970adamczyk1970
0
Zirgu 2 przypomnij swoim mocodawcom bo pewnie zapomnieli lub nie chcą pamiętać że przez 7 lat to w Wydziale Promocji Starostwa jeszcze na 1 go maja i poseł Małecki Maciej pracował jak tam się dostał po szkole bez doświdczenia ( w roku 1999 ) w wieku nota bene również 25 lat to zapytaj braci Szostaków pewnie pamiętają, a i zapytaj o wczesniejsze doświadczenie. A jak już się dowiesz to zapytaj co robił później jak już odszedł z promocji starostwa i nabrał doświadczenia to gdzie trafił z politycznego nadania pis-u i co tam robił. Pozdrawiam Adamczyk (2015-04-08 21:09)
wbienkowbienko
0
@Zirgu2
W życiu nie czytałem tak cynicznych opinii jak Twoje.
Masz pretensję do człowieka, że jest doświadczonym pracownikiem, a jego główna wina polega na tym, że jest związany z ugrupowaniem, którego nie popierasz? Bo przecież nie potrafisz udowodnić, że ten człowiek faktycznie źle pracował na swoim stanowisku. Potrafisz??? Przy tym w ogóle nie przeszkadza Ci obsadzanie stanowisk "swoimi" jeśli robi to opcja, z którą sympatyzujesz. Jak to mawiają Himalaje hipokryzji.
Twoja teoria o wymianie kadr z wyborami to największa bzdura jaką wypracowano upolityczniając samorząd, głupota rozwalająca samorządność w kraju. Niestety "twoich" też po jakimś czasie wykoszą "inni". W ten sposób nigdy nie dorobimy sie fachowych kadr, a kolejne kadencje będą marnowane na "dożynanie watach" najczęściej wyimaginowanych przeciwników politycznych. Taka polityczna dintojra w imię „mojszej” racji. Nic więcej.
I przestań proszę z tymi "swoimi" argumentami oszczędnościowymi. Według tej teorii zwolnienie wszystkich to dopiero będzie oszczędność!!! Absolutna i doskonała!!! Opary absurdu.
(2015-04-08 21:16)
HugoHugo
0
"W 2010 roku wydział Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Sochaczewie odpowiedzialny był za organizację Roku Chopinowskiego w ramach projektu "Powiat sochaczewski Stolica Kulturalna Mazowsza"." Niestety ale z przykrością stwierdzam, że miałem ciekawy pomysł do realizacji w tym czasie i zostałem potraktowany przez Pana Dyrektora Marcina Podsędka negatywnie. Marcin Hugo-Bader. (2015-04-08 21:51)
zabczynski227zabczynski227
0
Panie Hugo - Bader a może Pan pociągnie tą opowieść i dokończy przez kogo jeszcze z obecnej władzy ( i nie chodzi mi tylko o powiat ) został Pan podobnie potraktowany.Przecież to nie tajemnica , bo Pan o tym opowiadał na lewo i prawo.A chodzi mi o sytuację po wyborach 4 lata temu . Jeśli Pan jest człowiekiem honoru to opowie Nam Pan o tym tu na forum. (2015-04-08 22:15)
zabczynski227zabczynski227
0
P>S Co to był za pomysł .Może w/g Pana ciekawy , a może w oczach ludzi z branży kiepski . To ocena Pana Subiektywna , to dla Pana ciekawy a dla innych zero. (2015-04-08 22:17)
witczakwitczak
0
Inspirowana wcześniejszym wpisem dotyczącym Roku Chopinowskiego, znalazłam taki artykuł :
Uhonorowani za Rok Chopinowski

(2015-04-08 22:45)
Zirgu2Zirgu2
0
Jeden mój wpis i od razu 3 nowych użytkowników na e-sochaczew (witczak, awlodar i adamczyk1970) - to chyba tylko w ten sposób radny Podsędek mógł zdobyć ponad 40% poparcia w sondzie na e-sochaczew: NAJ... Radny/Radna miasta ;):)(2015-04-08 23:19)
Zirgu2Zirgu2
0
Przypadek radnego jest świetnym przykładem dla młodych ludzi - chcecie robić karierę? Nie babrajcie się w politycznych układach, bo każda zmiana władzy oznacza dla Was "miotłę". A skoro radny jest taki dobrym fachowcem to z pewnością znajdzie zatrudnienie na podobnym stanowisku. Z uwagą będę śledził jego dalsze losy. Dobrej nocy. (2015-04-08 23:22)
awlodarawlodar
0
Zirgu2 skoro zostałam wywołana do tablicy, to jestem. Niestety Twoje życzenia dobrej nocy w moim przypadku się nie sprawdziły, bo jako "nowa" na portalu musiałm pokusić sie i sprawdzić wiele rzeczy. Nie ukrywam, że głównie skupiłam sie na Twojej osobie, tzn. na Twoich wpisach, komentarzach i wypowiedziach. Z przykrością stwiedzam, że jest w nich dużo agresji, nienawiści, jadu i uszczypliwości. Widocznie nie potrafi Pan pisać dobrych rzeczy. Nie wiem tylko z czego to wynika- z niedowartościowania, zakompleksienia, czy może Pan ludzi nie lubi?
Rzeczywiście jestem nowym użytkownikiem na portalu, ale przede wszystkim jestem mieszkanką tego miasta i powiatu i mam prawo wypowiadać swoje zdanie w sprawach ważnych, komentować je. W moim przekonaniu jest złą rzeczą likwidacja Wydziału, który dobrze działał, robił fajne imprezy- i nie tylko rajd rowerowy, bo jak piszą internauci brali udział w różnych wydarzeniach profesjonalnie przygotowanych.
Z drugiej znowu strony zastanawia mnie skąd u Pana, zwykłego internauty tyle szczegółowych informacji dotyczących chociażby spraw kadrowych Starostwa. Mogłabym sie pokusić o stwierdzenie, że jest Pan członkiem władz, albo osobą blisko spokrewnioną z władzami?
I jeszcze na koniec odniosę się do sondy, którą Pan przytoczył. Sprawdziłam, rzeczywiście miała taka miejsce. Szczerze gratuluję Panu Radnemu Podsędkowi wyniku, bo wcale nie był przypadkowy. Aby nie być gołosłowną, pofatygowałam się na stronę PKW i okazało się, że w ostatnich wyborach samorządowych Pan Marcin na 138 wszystkich kandydatów do Rady Miasta miał 4 wynik w mieście 232 głosy. Ogromne zaufanie społeczne, poparcie, wyraz sympatii i szacunku. Bardzo żałuję, że nie statował z okręgu w którym mieszkam, bo miałby mój głos.

P.S. Szacunek należy się każdemu, więc może będzie Pan uprzejmy odpowiedzieć internautom z poprzednich wpisów na zadane przez nich pytania? Trochę pokory. (2015-04-09 07:37)
awlodarawlodar
0
A i jeszcze jedno. Jeżeli myśli Pan, że Pana wpis spowodował aktywność nowych użytkowników, to jest Pan w dużym błędzie. Wywołał ją artykuł, który się pojawił i zła rzecz , która się zadziała w Starostwie. Zarozumiałość Pana przerasta Panie Zirgu2. (2015-04-09 07:55)
bartek99kcbartek99kc
0
Nowa władza, nowe porządki, nowe osoby. Tak było, jest i pewnie długo będzie. I nie jest to tylko nasza lokalna domena, tak jest wszędzie w Polsce. Ot, taki smutny mankament pracy w samorządzie.
Nie jestem zwolennikiem pisania na forach ale nie ukrywam, że się mocno podirytowałem czytając wpisy obrażające Marcina i marginalizujące jego wieloletnią pracę.
Znam Marcina prawie od urodzenia, mogę z dumą powiedzieć, że jest moim przyjacielem i wiem jak bardzo jest pracowity, solidny, lojalny i obowiązkowy.
Wiem też ile czasu, energii, poświęcenia wkładał w swoje obowiązki zawodowe. Był bardzo dobrym pracownikiem.
Teraz pewnie przyjdzie czas na zmiany, pewnie trudny. Żaden z nas nie chciałby stracić z dnia na dzień pracy, a jeśli ktoś tak miał w przeszłości to doskonale wie jaki to może być dramat ale wierzę i wiem, że Marcin dzięki swoim cechom znajdzie bardzo dobrą prace, gdzie będzie mógł wykorzystać swój potencjał.
Smutne jest jedynie to, że pośród słów wsparcia znajdują się również i głosy niesprawiedliwie złośliwe. No cóż widocznie taka niektórych mentalność.
Kiedyś mądry człowiek mi powiedział, żebym pamiętał o innych jak się wspinam, bo jak zacznę spadać to te osoby wyciągną do mnie dłoń... :)

pozdrawiam,

Bartosz Otręba (2015-04-09 07:59)
Reage77Reage77
0
Tak właśnie wygląda obecna polityka samorządowa. Dyrektorzy z kapelusza, zatrudnianie po znajomości z układu politycznego, przerost zatrudnienia.
Czasy kiedy u urzędach zatrudniano ze względu na wiedzę i fachowość zdaje się odeszły dawno temu.
Dziś żeby rządzić trzeba obiecać wszystkim głosującym na jakąś tam grupę, że załatwi się im pracę w urzędzie, albo w szkole miejskiej lub powiatowej.

Cóż, załatwiłeś sobie pracę po znajomości z nadania politycznego to musisz liczyć się z tym, że jak się władza zmieni to i ciebie zmienią.

Nie rozumiem, w czym problem? (2015-04-09 08:34)
tadeusztadeusz
0
Gonta zwalnia Marcina Podsędka bo ten odważnie i głośno wyrażał swoją dezaprobatę na temat nieudolnych działań burmistrza... Głośno w imię lokalnego patriotyzmu zadawał pytania na które władza Novoosiecka nie chce odpowiadać... Marcin Podsędek jest kolejnym przykładem na stwierdzenie popularne w Urzędzie Miasta i w Starostwie które jest istnym ''Królestwem Gonty''... ''DEMOKRACJA W SOCHACZEWSKICH URZĘDACH NAZYWANA JEST BUNTEM''
Rządy burmistrza Osieckiego cofnęły nasz Sochaczew do czasów w których karano śmiercią opozycję... w obecnej sytuacji władza wykorzystuje każdy z możliwych sposobów aby zdusić ducha lokalnego patriotyzmu i samorządności za pomocą: symulacji restrukturyzacji... fałszywych oskarżeń... pomówień... kontroli... Długie łapy obecnej władzy sięgają wszędzie bez zahamowań i jakiejkolwiek przyzwoitości...
Panie Marcinie ufam że Pan nie da się zastraszyć i zmobilizuje to Pana do jeszcze większej aktywności samorządowej!!!
Pozdrawiam
''tadeusz''
(2015-04-09 08:41)
tadeusztadeusz
0
Włodarze Sochaczewscy pozbywają się z urzędów lokalnych patriotów którzy będąc na kierowniczych stanowiskach mogli by ujawnić kompromitujące działania władzy tak jak piętnował to Marcin Podsędek!!!
To dla tego zwalnia się ludzi z doświadczeniem i sercem samorządowym zastępując ich takimi których rozum wypełniony jest wazeliną... zaklejając im oczy złotówkami... wieszając na szyi krótką smycz... z zapiętym ścisło kagańcem.... no i wykreował nam się opis idealnego urzędnika Novoosieckiego! (2015-04-09 08:56)
Zirgu2Zirgu2
0
Tadeusz, wszystko się zgadza - gdyby poprzednia władza w powiecie wygrała wybory to radny dalej piastowałby dyrektorskie stanowisko z politycznego nadania, co miesiąc zgarniał 6800 zł i nic by się nie zmieniło. Po przegranych wyborach ktoś w starostwie uznał, że trzymanie politruka z opozycji na dyrektorskim stołku i płacenie mu co rok 81.575 zł jest marnotrawieniem publicznych środków i stanowisko zlikwidował. I tyle! (2015-04-09 09:25)
Reage77Reage77
0
Za cztery lata może zmieni się układ władzy w mieście i powiecie, to obecnych się wyrzuci i posadzi swoich... jak w Piśmie...kadencja chuda i kadencja tłusta... ;)

Mam tylko taką radę tylko dla pracowników sochaczewskich urzędów...ostrożnie z kredytami... ;) (2015-04-09 09:26)
tadeusztadeusz
0
Zirgu2 opozycjonistów usuwa się z jednego powodu!!!!
Po to aby od środka nie patrzyli na brudne działania usmolonych haniebnie rąk władzy... gdyż władza która ma wiele do ukrycia przed obywatelem... która planuje ukryć jeszcze więcej brudnych działań... zawsze pozbędzie się w pierwszej kolejności uczciwych i obowiązkowych i niezłomnych!!!
aby na światło dzienne szybko nie wypłynęły haniebne działania Władza musi definitywnie pozbyć się uczciwych zamieniając ich na takich którzy za jeszcze większą kasę będą pilnować aby szwindle, nieudacznictwo, korupcja polityczna nie ujrzała światła dziennego...

''Zirgu2''czytając twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie że łapiesz kota trzymasz go od du*pki strony i wmawiasz nam że jego ogon to taki długi nos'' Zirgu2 takie rzeczy i ściemy tylko działają na elektorat Wawrzyńca podczas kółka różańcowego i novoosieckich pracowników oraz radnych...
Bronisz brak uczciwości w samorządzie oraz jego haniebne decyzje względem opozycji która jest ostatnim bastionem lokalnego patriotyzmu... (2015-04-09 10:07)
Janek5000Janek5000
0
Panie Marcinie jak to mówią niema tego złego. Idź Pan do Radia Fama, prowadzić sport po
ś.p. Sylwku Rożdżestwieńskim bo to Panu dobrze wychodzi. Ma Pan dużą wiedzę w tej dziedzinie i dobrze się tego słucha. (2015-04-09 10:07)
Zirgu2Zirgu2
0
Tadeusz! Podaj proszę konkrety, a nie posługujesz się cały czas "radosnym wodolejstwem"! Jeżeli chodzi o BRUDNE DZIAŁANIA USMOLONYCH HANIEBNIE RĄK WŁADZY to polecam artykuł na sochaczewianinie o tym co się działo w POWIECIE w poprzedniej kadencji - wyniki kontroli Regionalnej Izby Obrachunkowej - włosy dęba stają!
http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=33050

(2015-04-09 10:42)
Zirgu2Zirgu2
0
http://sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=33050 (2015-04-09 10:42)
Reage77Reage77
0
...cóż, skarbnik pożegna się z funkcją... ? (2015-04-09 11:20)
tadeusztadeusz
0
''Zirgu2'' ty znowu odwracasz kotka ogonkiem :) Rozmawiamy o haniebnym pozbywaniu się specjalistów samorządowych i największych lokalnych patriotów do których niewątpliwie zalicza się Marcin Podsędek... władza hańbi samorząd prywatnymi animozjami i antypatiami politycznymi... zamiast pracować władza siedzi i zastanawia się nad nowymi sposobami na wycinanie konkurencji i nie ważne że traci na tym samorząd i wszyscy mieszkańcy... Czy my płacimy WAM za uprawianie brudnej polityki czy za pracę którą mieliście wykonywać na rzecz mieszkańców wykonując misję powierzoną w wyborach!!! zamiast pracy jest ściema!!! mydlenie oczu!!! nawijanie makaronu na uszy!!! i pseudo samorządność !!! całą energię skierowaliście na walkę z opozycją!!! ciekawe jakiego wroga znajdziecie kiedy już wszystkich opozycjonistów wykosicie!!! zaczniecie się między sobą gryźć znajdziecie między sobą kozłów ofiarnych przed następnymi wyborami??? Nie potraficie nic innego jak ściemniać... to dlatego tak wszyscy boimy się o ten skrawek Polski... o Sochaczew w którym żyjemy... abyście do końca go nie zniszczyli w imię własnych interesów przedstawianych jako dobro publiczne... :/ (2015-04-09 11:43)
Zirgu2Zirgu2
0
Wypłacane zawyżone pensje staroście, nieważna umowa dot. ryczałtu samochodowego władz powiatu, zaciąganie zobowiązań bez zabezpieczenia środków w budżecie czy znikające faktury, a Ty wciąż powtarzasz swoją chorą mantrę. W hermetyczności na argumenty idziesz łeb w łeb z wbienko. ;) (2015-04-09 11:51)
tadeusztadeusz
0
To samo mogę powiedzieć o tobie i Bidonie choć Szanowny''wbienko'' może się na Ciebie pogniewać za to porównanie... lecz nie w tym rzecz cały czas odwracasz temat którego najważniejszym przekazem jest niezaprzeczalny fakt iż prowadzicie ''dżihad z opozycją'' tu na cel obraliście sobie osobę Marcina Podsędka który bez wątpienia zasłużył na szacunek który z resztą przełożył się na poparcie wyborców!!! Chłopie na tej bezkompromisowej czystce wyłącznie traci samorząd który tym samym zniszczyliście wyrafinowanym działaniem.... Ale co to was może obchodzić kiedy wy widzicie wyłącznie prywatne cele polityczne które z dobrem społecznym nie mają nic wspólnego... takie mydlenie oczu mieszkańcom... jak oczki szczypią to mieszkańcy je pozamykają a wy zrobicie co będziecie chcieli.... (2015-04-09 12:04)
tadeusztadeusz
0
Marcin Podsędek swoim zaangażowaniem i oddaniem w pracę zasłużył na szacunek jako człowiek i jako samorządowiec... Jako samorządowiec otrzymał dowód poparcia w ostatnich wyborach... niestety obecna władza chce zniszczyć życie każdego opozycjonisty... To bardzo niesprawiedliwe i haniebne działanie niegodne osób którym powierzyliśmy zarządzanie naszą ''Sochaczewską Ojczyzną''!!! Gdzie podział się szacunek dla osób odważnych i śmiałych... gdzie podział się slogan wyborczy burmistrza Piotra Osieckiego ''Razem dla Sochaczewa''... Czy to jak zwykle był jego pusty frazes rzucony od tak jak przysłowiowa ''kość w zęby'' społeczeństwu naszego miasta!!!... (2015-04-09 12:39)
adamczyk1970adamczyk1970
0
W tym Starostwie to teraz za tej nowej władzy nic nie wiadomo. Jeszcze jak Starostwo mieściło się na 1-go Maja czyli jakieś 15 lat temu za pierwszej kadencji gdzie samorządy dopiero raczkowały i uczyliśmy się demokracji lokalnej to było więcej normalności niż teraz. W głowie by się nikomu nie mieściło żeby Starosta ( wtedy Kubiak czy później Gołębiowski) wywalił kogoś z pracy a miesiąc później odwołali swoją decyzję.

Tak było w marcu z jednym z pracowników Wydziału Komunikacji Prezesem jednego z klubów piłkarskich z Chodakowa.
Najpierw go Pani Jola wywaliła z roboty a później rozpoczęła się wielka akcja i ogromne kłótnie w koalicji i w samym sochaczewskim PiS-ie.
Rozdzwoniły się telefony koalicja się zachwiała o jednego człowieka i go Pani Jola po miesiącu przywróciła dając wcześniej wypowiedzenie.
Takie to niepoważne troszeczkę i mało profesjonalne ale jednocześnie szalenie istotne dla obserwatorów naszego życia polityczno-samorządowego, gdyż ukazuje pewne istotne mechanizmy funkcjonowania obecnej władzy miejsko-powiatowej - choć takie sformułowanie jest pewnym uproszczeniem, gdyż oba samorządy i miasto i powiat mimo że są rządzone przez jedną i tę samą koalicje zachowują coraz większą niezależność od siebie. Pojawiają się pewne różnice, które na ten czas nie zagrażają funkcjonowaniu koalicji ale w przyszłości mogą przerodzić się w otwarte spory, które doprowadzą do zerwania koalicji i zmiany koalicjantów po wyborach 2018 roku.

Dziś ciężko ocenić jak może wyglądać sochaczewska scena polityczna za kilka lat, gdyż zależy to od wielu czynników takich jak chociażby wyniki wyborów parlamentarnych zaplanowanych na jesień 2015 ( kto będzie sprawować władze w kraju oraz czy poseł Małecki uzyska ponownie mandat posła).

Co się zatem kryje w takim postępowaniu i jakie są ewentualne scenariusze polityczne dla samorządu powiatowego i miejskiego na najbliższe 3-4 lata.?
Na razie minęło 5 miesięcy od wyborów i koalicja na razie się trzyma. Ale z biegiem czasu będą musiały nastąpić tarcia między koalicjantami jak to było w starostwie ładnych parę lata temu. Po pierwsze Pani Jola Gonta już nie jest podległa pod Osieckiego i Maleckiego jak to miało miejsce w poprzedniej kadencji. Mimo wszystko jeszcze liczy się z ich zdaniem i ma świadomość pewnych zależności jakie niesie za sobą życie w koalicji. Bez cienia wątpliwości należy jednak podkreślić, że obecna starosta nabrała przekonania o swojej sile oraz samodzielności i coraz częściej będzie podkreślać niezależności wobec tych dwóch samców, choć co zrozumiałe mocniej odczuje to zapewne Piotr Osiecki niż Maciej Małecki.

PiS i Malecki są natomiast przekonani są o tym że Piotr Osiecki w głównej mierze to im zawdzięcza reelekcję na stanowisku burmistrza, które jak wiemy wisiało na włosku i trudno tu odmówić racji Maleckiemu. Dlatego Pis i Malecki mając powiat w rękach i ograniczając tam możliwości decydowania przez FORUM Osieckiego jednocześnie będzie wywierać coraz większe naciski na podejmowanie kluczowych decyzji w samorządzie miejskim, które w poprzedniej kadencji leżało wyłącznie w kompetencji Piotra Osieckiego. Z pewnością w tej kadencji nie będzie to takie łatwe jak w minionych czterech latach, gdyż pozycja obecnego burmistrza jest mocno osłabiona. P.Osiecki zdając sobie z tego sprawę jako typowy samiec alfa nie pozwoli na ograniczanie jego znaczenia w lokalnej polityce w której teoretycznie w obecnym stanie politycznym powinien dominować.
Jak ta współpraca będzie wyglądać za 3 lata zależy również od stanu i siły opozycyjnych ugrupować, które po ostatnich wyborach są w kompletnej rozsypce.
Kto przystąpi do tej rozgrywki w listopadzie 2018 roku?
Jeśli obecna koalicja przetrwa do wyborów a krajowy PIS nie rozpadanie się z powodu kolejnych przegranych wyborów parlamentarnych (może je również wygrać lecz ma ograniczoną zdolność koalicyjną) to do wyborów po jednej stronie staną dwa ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość i Sochaczewskie Forum Samorządowe (Piotra Osieckiego) i jest to najbardziej realny scenariusz.

Dziś ciężko przewidzieć, które ugrupowania staną w wyborach do Rady Powiatu i Rady Miasta po stronie opozycji. Nie wiemy też kto może rywalizować o fotel burmistrza Sochaczewa z Piotrem Osieckim.

W Sochaczewie istnieją struktury PO , która w poprzednich wyborach nie startowała pod swoją nazwą ,być może wystawi swoje listy. Kto będzie w przyszłości przewodzić tym strukturą to również kluczowe pytanie w kontekście wyborów samorządowych (podobnie jak w przypadku Pisu wszystko zależy od wyborów parlamentarnych).
Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej ( PSL powiatu sochaczewskiego plus Ciura) – ugrupowanie rządzące Powiatem w latach 2006-2014 ( 06-10 w koalicji z Piotrem Osieckim 10-14 samodzielnie przy wsparciu pojedynczych radnych) po przegranych wyborach przestało istnieć. Nie zawiązało nawet klubów radnych w radzie powiatu i w mieście. Reaktywacja tego ugrupowania jest w praktyce nie możliwa. Natomiast pozostaje po tym ugrupowaniu PSL, który może okazać się istotnym ugrupowaniem podczas wyborów samorządowych w 2018.

Wspólnota Samorządowa Jerzego Żelichowskiego – ugrupowanie, które w 2010 roku nie wprowadziło radnego do Rady Miejskiej w Sochaczewie mimo, że Jerzy Żelichowski był w tym czasie wiceburmistrzem. W powiecie w 2010 roku zdobyli 2 mandaty ale szybko jeden z nich został utracony na rzecz Forum Piotra Osieckiego. W 2014 roku stan posiadania powiat- 1 mandat ( Czubacki) w mieście 3 ale nie założyli klubu.
Jak widać obecny stan opozycji jest bardzo mizerny, ale jak to mówią polityka nie lubi próżni i nie jest wykluczone że na rynku politycznym nie pojawią się nowe ugrupowania tworzone przez grupy obywateli oddolnie, które mogą również namieszać w lokalnej polityce samorządowej. Może to również mieć wpływ na stan obecnej koalicji rządzącej w mieście i powiecie po wyborach za 3,5 roku.
(2015-04-09 14:02)
tadeusztadeusz
0
Szanowny ''adamczyk1970'' ale jak twoja wypowiedź wiąże się z haniebnym traktowaniem w tym konkretnym bardzo przypadku Marcina który jak wszyscy wiemy solidnie przepracował wiele ostatnich lat służąc mieszkańcom jako organizator i inicjator wielu akcji społecznych... intensywnie wnoszących pozytywne wibracje z których korzystało całe społeczeństwo Sochaczewa... stając wielokrotnie w obronie interesów mieszkańców miasta, nie bojąc się śmiało mówić prawdę prosto w oczy notablom miejskim... Jak ma się twoja wypowiedź do krzywd które spotykają samorządowych opozycjonistów... jeśli jesteś uprzejmy mi to wyjaśnić był bym wdzięczny... (2015-04-09 14:22)
adamczyk1970adamczyk1970
0
Moja wypowiedź dotyczyła sytuacji polityczno - samorządowej w naszym powiecie i jest nie dokońca w temacie głównego wątku tego artykułu. A przy okazji pokazałem dziwne decycje kadrowe w Staostwie dotyczące innych osób tam pracujących w kontekście koalicji rządzocych w mieście i powiecie. Pan Podsędek i jego sytuacja zawodowa nie była w mojej wypowiedzi istotna. No chyba że w kontekście przyszłych wyborów o których pisałem ale nie mam wiedzy w jakim ugrupowaniu teraz działa. Porozumienia nie ma rozpadło się, w pis-ie też nie jest. Może poszedł do PSL-u albo do wspólnoty Żelichowskiego, lub jest wolnym strzelcem, bo chyba do Osieckiego nie poszedł :) (2015-04-09 14:49)
Reage77Reage77
0
...analiza niezła ... @tadeusz ... opozycja jest w rozsypce totalnej, ale sama na to zapracowała... (2015-04-09 14:52)
dagnydagny
0
Do Zirgu2
Ja ponownie zadaję pytanie,czy nowy rzecznik nie będzie z nadania politycznego? Być może to będzie ktoś z opozycji do obecnej władzy?
Czy "nowy" nie będzie pobierał zapłaty za swoją pracę? Wszak chodzi o oszczędności!!!
Czy ,z uwagi na oszczędności,będzie to jednoosobowe biuro?
Podałeś wysokość pensji Pana Marcina Podsędka,wobec tego oczekuję informacji na temat pensji "nowego",o ile nie będzie to praca społeczna.
Zapewniam,że będę sprawdzać ile zaoszczędzono na tym,że zwolniono Dyrektora Podsędka.
Jeszcze jedno:nie boisz się,że za 4 lata to ciebie wyrzucą? (2015-04-09 18:53)
madralamadrala
0
Ale zdaje sie, że Pana Marcina jeszcze nie zwolnili, wiec nad czym sie tu roztrzasac. Zwolnili inne osoby z jego działu. A jak ktos taki madry i za jedyne 81 tys rocznie chce swiecic oczami za nierobów na wysokich powiatowych stolkach to wspolczuje. W komercji na takim stanowiski zarabia sie wiecej, bo to jest nie tylko prestiz, ale i odpowiedzialnosc.
Dodatkowo jak pielegniarka nadal bedzie sie tylko skupiac na tym co ma zrobic w miescie to sie szybko przejedzie na tym, bo powiat to nie tylko teren Sochaczewa, ale i inne mniejsze miejscowosci wymagajace wsparcia.
Czy sianie rozpierduchy i szukanie dziury nie wyszlo juz jednemu radnemu z powiatu bokiem jak sie przejechal bedac wojtem jednej z gmin. A podobno on chcial znalesc takie niedociagniecia poprzednikow, a sam wykorzystal stanowisko, aby wciskac swoje jablka do TESCO do dnia dziesiejszego. (2015-04-09 21:33)
adamkowalskiadamkowalski
0
Niestety tekst nie zachowuje znamion obiektywizmu, bo artykuł ten na bank akceptował jak nie pisał, główny bohater - bo kto dziś pamięta o jakieś stolicy kultury choćby
Po drugie ludzie - NIKT NIE ZWOLNIL pana M.P., bo wcześniej postanowił się rozchorować i poszedł na dłuższe zwolnienie, które już trochę trwaaaa, poszedł w ślady żony...ale tak to jest z odważnymi lojalnymi bohaterami i odważniejszymi jeszcze sochaczewianinami, politycznymi i partyjnymi.
Po trzecie jakoś bez pana M.P. jedna impreza Starostwa się udała, i jestem przekonany, że z kolejnymi nie będzie gorzej...ktoś chyba jednak nad tym pracuje
Po czwarte – proszę wskazać społeczne dokonania pana radnego i też jako dyrektora, chętnie opinia posłucha co robił takiego bezinteresownie? Inicjatorem czego był...? obawiam się, ze nieliczni, którzy dziś nie mają odwagi się odezwać, mogliby wskazać, jak kierował i jakie pojęcie miał o pracy w wydziale....i starostwie. Przeczytajcie jego ostatnie sprostowania do gazety, które pisał, sam tygodnik ES wyśmiewał go, gdy mylił pojęcia rozporządzenie z zarządzeniem i robiąc błąd na błędzie – tak zachowuje się doświadczony rzecznik?
Po piąte – „...stając wielokrotnie w obronie interesów mieszkańców miasta, nie bojąc się śmiało mówić prawdę prosto w oczy notablom miejskim...” a niby za czyje pieniądze w paśmie antenowym wypowiadał te słowa – ze swojego portfela czy urzędu? A robienie kampanii wyborczej w radiu w godzinach pracy za pieniądze podatnika to fair??
Po szóste – a kto pamięta kogo wygryzł M.P. w 2007 roku ze stanowiska dyr. wydziału Promocji...? o wiele bardziej doświadczonego, medialnego i lubianego Adama Lemiesza, który to został zdegradowany.....
Po siódme – kto płacze po nim w starostwie dziś....ręka do góry???!!!!!
Po ósme – warto się zastanowić i dowiedzieć się, kto glosował za przyjęciem regulaminu – m.in. opozycyjni koledzy pana M.P. a pan Koryś wstrzymał się od głosowania, za zmianami w regulaminie głosował m.in. Dobrzyński (członek zarządu za Korysia, Czubacki i Pawlak – opozycja do PiSu, przyjaciele PZS). Dlaczego nikt z kolegów M.P. nie stanął w jego obronie?? Widać przyznali rację pani J......milczenie też stanowi odpowiedź.
po ostatnie - jak taki bohater, to pewnie w sądzie się obroni....prawda zawsze się obroni
(2015-04-09 22:13)
użytkownik22011użytkownik22011
0
Nasza Pani Jolanta robi to co ma zaplanowane. Przestańcie przeszkadzać naszej Władzy! (2015-04-09 23:45)
adamczyk1970adamczyk1970
0
Jak wpisałem w google Jolanta Gonta + Marcin Podsędek to wyskoczyło mi taki poniższy tekst. To chyba rzuca inne światło na realcje tych Państwa. Podsędek leci bo napieprzał Gonte na Sesjach Rady Miasta reszta to dorabianie pisowskiej ideologi by znaleśc pretekst. W sumie to się jej nie dziwie że woli mieć swojego człowieka bo obecnemu rzecznikowi nie ufa. Ale to z tym wnioskiem o TV TRWAM to lekkie przegięcie było.

Wystąpienie Przewodniczącego Klubu Radnych Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej podczas XX Sesji Rady Miesjkiej w Sochaczewie w dniu 28 marca 2012r.


Szanowna Pani Przewodnicząca Jolanta Gonta

Do dzisiejszego wystąpienia na zakończenie obrad XX Sesji Rady Miejskiej zmuszają mnie przykre wydarzenia, jakie miały miejsce podczas ostatniej sesji w dniu 29 lutego br.

Jak każdy radny w materiałach, które otrzymałem przed XIX Sesją w porządku obrad zauważyłem punkt 4. Wystąpienie Przewodniczącej Rady Miejskiej w Sochaczewie. Pierwsza sugestia jaka przyszła mi na myśl była taka, że pewnie Przewodnicząca Rady w imieniu nas wszystkich Radnych chce odnieść się do Burmistrza w kwestii zbyt niskich dopłat do wody, jakie wywołują społeczne oburzenie lub poruszyć jeszcze bardziej gorący temat związany z problemem śmieciowym w Chodakowie. Dało mi to dużą nadzieję na to że wreszcie zaczniemy debatować o tematach stricte związanych z zadaniami naszego samorządu. Przywróciło mi także wiarę w to, że moja Przewodnicząca na którą co prawda podczas pierwszej sesji nie oddałem głosu, ale z którą jako członek tej Rady czuję więź, identyfikuję się i liczę na wsparcie oraz pomoc będzie z nami Radnymi zjednoczona. Moja Przewodnicząca, która gdy była atakowana i niepoważnie traktowana przez organ wykonawczy naszej gminy otrzymała ode mnie deklaracje że zawsze staniemy w jej obronie, gdyż jest moją przewodniczącą wybraną w demokratyczny sposób, który ja ponad wszelką miarę szanuję.

29 lutego wiara moja, moich koleżanek i kolegów w bezstronność oraz traktowanie na równi wszystkich członków naszej Rady została brutalnie stłamszona. Zostaliśmy w sposób nieznający precedensu w tej Radzie publicznie zaatakowani, oskarżeni a na koniec także ośmieszeni. Zabrano nam także możliwość zabrania głosu. Jest to o tyle kuriozalne, iż w Pani wystąpieniu padają pytania kierowane do mnie i moich kolegów a jednocześnie nie daje Pani możliwości odpowiedzi. Świadczy to dobitnie o tym, że pytania te miały na celu zdyskredytowanie zaufania społecznego względem mnie i moich kolegów Radnych. Odpowiedzi Panią zupełnie nie interesowały.

Jako najmłodszy wiekiem członek tej Rady nie mogę dobrze pamiętać poprzedniego ustroju naszego kraju, ale jako magister nauk politycznych mogę jednoznacznie stwierdzić, że to co działo się na sesji 29 lutego przypomina mi zachowania i ton wypowiedzi władzy podczas wydarzeń z marca 1968 roku.


W swoim wystąpieniu pisze Pani „Obejmując funkcję przewodniczącej Rady Miasta postawiłam sobie za cel odbudowanie autorytetu Rady Miasta” Brzmi to jak żart i kpina chyba, że wzorem do naśladowania ma być publiczny lincz, jakiego Pani dokonała na części radnych. Być może nie chodziło tu o słowo autorytet, lecz autorytaryzm, który znacznie lepiej pasje do stosunków panujących w Radzie Miejskiej.

Chyba nie takich standardów podnoszących autorytet tej Rady powinna Pani używać.

Wie Pani z jakich powodów opuściliśmy obrady 3 lutego. Odpowiem Pani wyszliśmy, by pokazać społeczeństwu naszego miasta czym za ich podatki zajmujemy się podczas obrad. Tak, zerwaliśmy kworum i było to świadome działanie, gdyż inaczej ta sprawa byłaby umiejętnie ukryta. O tym, że dobrze postąpiliśmy świadczy masa życzliwości, ciepłych słów poparcia jakie do dziś otrzymujemy od mieszkańców. Pani ataki polityczne na nas tego nie zmienią.

W dalszej części pisze Pani „Zachowanie radnego M. Podsędka i grupy radnych, która się do niego przyłączyła na pewno nie podniesie autorytetu Rady”- dziękuję ogromnie Pani za docenienie moich zdolność przywódczych i siły perswazji, jaką wywieram na kolegów i koleżanki radne, ale zapewniam Panią - to świetni wykształceni samorządowcy, niektórzy z nich sprawują mandat Radnego dłużej niż ja i Pani razem wzięci. Proszę nie ograniczać ich roli jako radnych niemających swojego rozumu i poglądów. Zapewniam, że od części z nich i ja i Pani moglibyśmy się wiele nauczyć. W wystąpieniu kilkakrotnie wymienia Pani moje nazwisko i raz nazwisko radnego Kisiołka. Ale stanowisko z imienia i nazwiska podpisali także inni radni. Marginalizując ich rolę w swoim wystąpieniu do tzw. grupy radnych i eksponując tylko moje nazwisko dobitnie pokazuje Pani z jakim brakiem szacunku traktuje sporą grupę radnych. Jednocześnie używając swojej pozycji politycznie na tej sali i na łamach prasy rozprawia się Pani ze mną, jako liderem opozycji w Radzie Miejskiej. Pani Przewodnicząca pragnę poinformować, iż na listę dzięki której uzyskałem mandat radnego głosowało 542 mieszkańców naszego miasta, a na moją listę oraz koleżanek i kolegów którzy opuścili obrady sesji głosowało łącznie 4597 wyborców. Chcę, by Pani miała świadomość i obraz tych liczb, bowiem atakując nas, ośmieszając marginalizując dokonuje Pani tych samych czynności wobec wyborców, którzy obdarzyli nas zaufaniem. Wiem, że Pani wystąpienie miało na celu pozbawienie nas tego zaufania.

Publiczny lincz wobec radnych na antenie Radia Maryja, jakim zostaliśmy przez Panią poddani sprawił, iż zdecydowaliśmy się głośno mówić o tych sprawach, by mieszkańcy naszego miasta mieli pełen obraz tego w jaki sposób dokonuje się wmanewrowania członków Rady w sprawy polityczne.

W dalszej części pisze Pani „Pan Radny Podsędek na łamach portalu e-sochaczew.pl powiedział, że przewodnicząca Jolanta Gonta porównała w/w stanowisko do apelu jaki Rada Miejska uchwaliła 30 grudnia 2011 r. w sprawie likwidacji Sądu Rejonowego w Sochaczewie z czym w żaden sposób nie możemy się zgodzić a ja twierdze że Radny Podsędek i jego poplecznicy bardzo się mylą gdyż w mojej opinii te sprawy można rozpatrywać na tej samej płaszczyźnie” Szanowna Pani Przewodnicząca dlaczego stosuje Pani jawną manipulację .Nie radny Podsędek a cała grupa 9 radnych podpisała się pod tym stanowiskiem - znowu eksponuje Pani tylko moje nazwisko. Z jakich powodów używa Pani tylko mojego nazwiska, eksponując je ponad miarę?

„Radny Podsędek i jego poplecznicy” - co to za język Pani przewodnicząca? Radnych nazywa Pani poplecznikami Pana Podsędka - gratuluję doboru sformułowań.

Tak, cały czas uważamy, że sprawy sądu i TV TRWAM nie można porównywać. I odpowiem Pani dlaczego. Ponieważ sprawa sądu przybrała charakter społecznej obrony, a nie politycznego interesu jednej z partii politycznej. Po drugie sąd jest instytucją publiczną a TV TRWAM prywatną telewizją, dlatego w naszej zaznaczam - naszej a nie tylko w mojej opinii nie wolno tego porównywać.

Pragnę dodać, że w mojej ocenie przewodniczący Rady ma jednać szukać kompromisów a nie brutalnie dzielić Radę i jednocześnie dzielić mieszkańców Sochaczewa.


A co do samej polityki. W dalszej części Pisze Pani „W trosce o wizerunek Rady Miasta Sochaczewa apeluję do Pana, aby nie używał Pan i to publicznie – sformułowań - których Pan nie rozumie. Informuje bowiem uprzejmie że Rada Miasta tak jak każda inna Rada jest upolityczniona i to na długo przed wyborami” Droga Pani Przewodnicząca i tu znowu stosuje Pani paskudną manipulację, bowiem nie ja piszę tylko grupa 9 radnych. Dlaczego tak bardzo skupia się tylko na mojej osobie, ach strach pomyśleć. Jednakże w imieniu 9 radnych odpowiem Pani, co autorzy mieli na myśli. Jako magister nauk politycznych doskonale wiem czym jest akt polityczny. Już sam Arystoteles pisał, że człowiek jest zwierzęciem politycznym. Słowa „upolitycznienie” używane w cudzysłowie ma określić pejoratywny charakter jakiegoś sformułowania, czyli negatywny, ujemny wydźwięk i w tym kontekście zostało użyte. Upolitycznienie znaczyło nic innego jak używanie pewnych propozycji uchwał, które służyć miały odniesienia korzyści politycznej przez pewną grupę radnych. Radnych z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Ze względu na autorytet zajmowanego przez Panią stanowiska apeluję do Pani aby powstrzymała się Pani od publicznych ocen zachowań poszczególnych radnych, mam tu na myśli uwagi dot. radnego Kisiołka. Ironia, której używa w swoich wypowiedziach cechuje ludzi inteligentnych i jest bardzo często używana w debacie publicznej. Natomiast zwracanie komuś uwagi za pośrednictwem mediów nie przystoi osobom piastującym wysokie stanowiska samorządowe.

To jak będzie postrzegana Rada Miejska VI kadencji naszego samorządu zależy w głównej mierze od Pani zachowania. Pani zachowanie na sesji 29 lutego z pewnością splendoru nam nie przyniosło.

Dziękuje za uwagę. (2015-04-09 23:46)
Zirgu2Zirgu2
0
adamkowalski ------> Radny Podsędek zapewne jeszcze dłuuuuugo będzie przebywał na „zwolnieniu lekarskim”, aby jak najdłużej otrzymywać dyrektorską pensję (6800zł) i opóźnić moment, kiedy otrzyma wypowiedzenie umowy o pracę. Takie „sprytne” wyciąganie pieniędzy z kieszeni podatnika, ale to nie pierwszy lokalny działacz, który stosuje takie „sztuczki”: http://www.sochaczewianin.pl/index.php?nazwa=dane_aktualnosci&id_ak=17525 (2015-04-10 09:15)
tadeusztadeusz
0
Każdy kto miał do czynienia z tą ''pseudo szefową'' wcześniej czy później będzie zmuszony zadbać o organizm, nie można go bez końca narażać na ciągły stres... życie jest ważniejsze od użerania się z wredną babą... życie jest jedno!!!
''Zirgu2'' synonimem sprytnego ''wyciągania'' pieniędzy z kieszeni podatnika jest Novoosiecka Grupa ludzi którzy dla politycznych korzyści zniszczą życie każdego opozycjonisty w Sochaczewie... ''Zirgu2'' synonimem sprytnego ''wyciągania'' pieniędzy z kieszeni podatnika to 27000000 zł zadłużających wszystkich mieszkańców obligacjami na pensyjki przedsiębiorczych novoosieckich działaczy urzędowych nawet tych mieszkańców którzy jeszcze się nie urodzili zadłużyliście... Czy Pani Gonta nie miała wielkiego Udziału w tym procederze zadłużeniowym jeszcze w czasie grzania stołka w Urzędzie Miasta czy nie brała udziału w wydawaniu pieniędzy z obligacji ku chwale igrzysk przedwyborczych !!! dodaj do tego ok25000000 zł zadłużenia obligacjami ZWiK... Małolepszość i Małogospodarność brak kompetencji i fałszywe intencje novoosieckiej władzy....
(2015-04-10 10:30)
tadeusztadeusz
0
Ubolewam nad tym że urzędnicy novoosieccy z takim zapałem i zawziętością z przekrwionymi oczami... z szaleństwem w oczach... pałają żądzą zemsty z patologiczną potrzebą zniszczenia każdej osoby która w imieniu wyborców starała się obronić naród sochaczewskich mieszkańców od zgubnych w przyszłości skutków polityki novoosieckiej!!! (2015-04-10 10:41)
adamczyk1970adamczyk1970
0
Tadeusz - Znów mylisz w swoich wywodach. Tak jak już wcześniej pisałem Osiecki i Gonta mają sowje odzielne królestwa postaci urzędów mają co prawda koalicję ale jeden drugirmu nie wpieprza się do personaliów. Ewentulnie Małecki Osieckiemu każe zatrudniać w UM i podległych jednostakch no bo gdyby nie poprcie PISU to nie było by reelekcji. W drugą strone to nie działa Pani Jola Gonta nie pozwla Osieckiemu i Forum ( np Tadeuszowi Gluchowskiemu - wicestaroście) na zatrudnianie ludzi Forum. Tak jak wcześniej pisałem Osiecki jest dzisiaj ogromnie osłabiony i to nie on rozdaje już karty tylko PIS Małecki i Gonta. Zwolnienie Podsędka ( w moim przekonaniu naturalna kolej rzeczy w demokracji bez znaczenia czy miał duże zasługi) z Osieckim nie nic wspólnego. A i z formalnego punktu widzenia to czy jest na zwolnieniu czy nie nie ma znaczenia bo nawet jakby był teraz w pracy to Pani Jola i tak nie mogła by go zwolnić musi uzyskać zgodę Rady Miasta bo jest przecież Radnym jak Samson w Młodzieszynie (2015-04-10 11:09)
Zirgu2Zirgu2
0
tadeusz, bądź konsekwentny! Temat dotyczy obrony dyrektorskiej synekury, którą z politycznego rozdania otrzymał niedoświadczony absolwent i która kosztuje powiat 81 tys. zł. rocznie! A dopiero teraz radny Podsędek wiarygodnie będzie mógł „bronić naród sochaczewskich mieszkańców” bez posądzeń o służbową zależność od nowych władz. I tyle! (2015-04-10 11:11)
adamczyk1970adamczyk1970
0
Zmiany w Urzędzie Miasta na stanowisku rzecznika prasowego- - Małolepszy (prawa ręka Osieckiego ) zostaje zamieniony na Rosińskiego z Żyrardowa (prawa ręka Małeckiego PiS człowiek od jego kampanii w Żyrardowie) Wiedziałem że Osiecki po tych wyborach jest osłabiony względem PIS-u ale nie spodziewałem się że aż tak bardzo. Umieszczenie na tym kluczowym ze względu politycznego stanowisku czlowieka Małeckiego może świadczć tylko o tym że P.Osiecki zrobi dziś dla PiS- u bardzo wiele. Wszustko może się zmienić po paździenikowych wyborach parlamantarnych. Jeślo PIs znów je przegra Osiecki rozpocznie kontroofensywe względem koalicjanta tak by maksymalnie go osłabić. Szykuje sie ciekawy 2016 rok.

http://echopowiatu.pl/sochaczew/zmiany-w-urzedzie-miasta/ (2015-04-10 11:57)
tadeusztadeusz
0
Może i królestwa są dwa ale Królowa zobowiązana jest płacić za swoje ''DANINĘ'' a gnębienie opozycji jest w tym przypadku najbardziej widoczną formą wyrafinowanej bezwzględności politycznej... ---------> Zirgu2 starasz się lemieszyć w tym temacie jednak to Marcin stoi w chwili obecnej w pierwszym szeregu patrząc władzy na ręce... czego żaden z nowoosieckich sztucznie wykreowanych przedsiębiorczych urzędników nielubi... Jeszcze w poprzedniej kadencji w Urzędzie Miasta słyszałem historie o ''Krwawej Jolancie'' teraz zaczynam rozumieć tą metaforę... (2015-04-10 12:06)
tadeusztadeusz
0
Osiecki bez Małolepszego jest jak Czikita bez banana :) trudne i ciemne dni nad głowami novoosieckimi zacznie się wspólne gryzienie...? To rzeczywiście zapowiedź ciekawych ruchów... jednak nie widzę pozytywu w tych zmianach jak zwykle novoosieccy będą uprawiać politykę wrogą względem mieszkańców... (2015-04-10 12:13)
Zirgu2Zirgu2
0
adamczyk1970 -------> Ciekawa sprawa ze zmianami w UM, bo póki co są to informacje niepotwierdzone, a sam konkurs na Sekretarza Generalnego PZR wciąż trwa (finał - 15 maja): http://pzrugby.pl/news/aktualnosc/KonkursnaSekretarzaPZR,889

(2015-04-10 12:24)
tadeusztadeusz
0
Skoro Bidon potrafił z Osieckiego zrobić burmistrza co samo w sobie nadaje się do wpisania w Księdze rekordów Guinessa to jako sekretarz PZR wróżę że RUGBY jako dyscyplina sportowa niedługo zostanie okrzyknięte przez wydawnictwo Rzeczpospolita i telewizję z Panią Jaworowicz na czele hucznie z wielką pompą na wzgórzu zamkowym w Sochaczewie okrzyknie RUGBY Sportem Narodowym!!! i bidon doda że to umożliwił oczywiście Piotr Osiecki... (2015-04-10 12:36)
izauraizaura
0
.cóż, skarbnik pożegna się z funkcją... ? [2015-04-09 11:20]
A to protegowana i oddana Osieckiemu podobno. (2015-04-10 21:30)
WITWIT
0
A Kim z zawodu jest Pan Marcin Podsędek ? ... (2015-04-12 19:26)
kacperskyykacperskyy
0
a z drugiej strony nie przeceniajmy pracy tegoz urzedu... g** tak na prawde zrobili... tym co wymienione jest w tym artykule jako - chyba - kluczowe sukcesy urzedu to pochwalic sie moze wiekszosc podstawowek w tym powiecie... (2015-04-13 08:06)
jarljarl
0
Pan Podsędek dobrze dogadywal się z Panem przemyslawem G. :)
Można by rzec, że wyglądali na dobrych kolegów :)
(2015-04-17 22:14)
stawik12stawik12
0
Zirgu2 - a jak chcesz koniecznie zatrudnić kogoś na to stanowisko to PRAWDZIWEGO FACHOWCA z doświadczeniem, a nie "świeżo upieczonego absolwenta, który po 7 latach na posadzie dyrektora czegoś się nauczył"

czyżbyś miał siebie na myśli , bo z tego co tu widać na forum , jesteś bardzo aktywny , chociaż nie merytoryczny.Odbieram to ,że spodobał Ci się stołek Pana dyrektora . Ciekawe tylko czy Twoje doświadczenie idzie w parze z Twoimi zapędami i czy krytyka wypływająca z Twoich ust dotycząca Pana P.M jest od osoby z większymi zawodowymi osiągnięciami niż On. (2015-04-20 12:33)
Zirgu2Zirgu2
0
stawik12, kolejny raz się mylisz (tj. to miało miejsce w kwestii parkingu przy szpitalu, który wg Ciebie miał być płatny jeszcze 4 lata, a jest bezpłatny). Doczytaj do końca - stanowisko ma być zlikwidowane, a powiat dzięki temu oszczędzi rocznie ponad 80k naszych pieniędzy. To tyle w tym temacie.
(2015-04-20 13:49)
Zirgu2Zirgu2
0
Czy wiadomo już jak długo dyrektor Podsędek będzie "chorował", aby odwlec moment wręczenia wypowiedzenia? (2015-04-21 16:41)
tadeusztadeusz
0
''Zirgu2'' kiedy wyjawię Ci swoją tożsamość ile czasu zajmie Ci zniszczenie życia mojego i mojej rodziny... ile zajmie Ci czasu niszczenie mojej rodziny... jak daleko sięga nienawiść novoosiecka do opozycji jak daleko jesteście w stanie się posunąć aby utrzymać nieudolną władzę która dla korzyści niszczy samorząd... (2015-04-22 12:16)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy