Rzeczpospolita Filmowa - cykl spotkań filmowych

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Rzeczpospolita Filmowa - cykl spotkań filmowych Film, fotografia sochaczew

Teresiński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie "Teresin - nasze korzenie" zaprasza na cykliczne spotkania filmowe organizowane z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Projekt pod hasłem "Rzeczpospolita Filmowa" to 10-cio miesięczny cykl spotkań, podczas których będą miały miejsce pokazy wybranych produkcji filmowych zrealizowanych przez wybitnych polskich reżyserów, ukazujących polskie drogi do niepodległości oraz spojrzenie na nasz kraj z różnej perspektywy. Projekcje mają charakter DKF-ów, opatrzone będą fachowym komentarzem historycznym, a po pokazie przewidziana jest dyskusja.

Na pierwsze spotkanie historyczno-filmowe zapraszamy już w najbliższą sobotę 10 lutego 2018 r. o godz. 17.00 do Kina za Rogiem, które mieści się w Teresińskim Ośrodku Kultury (Al. XX-lecia 32).
Tym razem zaprezentujemy film "Szwadron" Juliusza Machulskiego zrealizowany w 1992 roku.  To wojenno historyczne kino z fantastyczną rolą Janusza Gajosa oraz Radosława Pazury. Pokazuje powstanie styczniowe widziane oczyma jego pacyfikatora, rosyjskiego oficera barona Jeremina. Młody arystokrata, obserwując brutalność i okrucieństwo swojego oddziału, zaczyna coraz silniej solidaryzować się z Polakami. Odmienne stanowisko zajmuje jego dowódca rotmistrz Dobrowolski, zrusyfikowany Polak, który nie rozumie rodaków porywających się na niepodległość w momencie, gdy nie ma na nią najmniejszych szans.Projekt "Rzeczpospolita Filmowa" wpisuje się w Program "Niepodległa" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy