Są i będą ograniczenia: przed nami budowa nowego mostu w Boryszewie

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Są i będą ograniczenia: przed nami budowa nowego mostu w Boryszewie Komunikacja publiczna sochaczew

Przed nami duża i logistycznie ważna inwestycja. Budowa zupełnie nowego mostu na Pisi w Boryszewie. Ten dotychczasowy zostanie rozebrany, zaś do czasu ukończenia nowej przeprawy będziemy pokonywać rzekę po moście tymczasowym. Prace, i związane z tym utrudnienia, potrwać mają rok. Już od tego tygodnia obowiązuje tutaj zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 10 ton. 


Że most na Pisi w Boryszewie jest w fatalnym stanie technicznym, widać gołym okiem. Od ponad roku pośrodku przeprawy, z powodu przeciążenia osi jezdni, stoją uniemożliwiające przejazd barierki. Od wczoraj obowiązuje też zakaz wjazdu dla pojazdów powyżej 10 ton. Ustalono objazdy dla samochodów jadących w kierunku Łowicza drogą krajową nr 92, dla jadących do Skierniewic drogą krajową nr 70.

Dwa dni to pewnie za krótko, by odzwyczaić kierowców od kierowania się na most w Boryszewie, ciężarówki nadal tędy jeżdżą, dlatego niemal stale respektowania znaków pilnuje tu sochaczewska policja. Jak się dowiedzieliśmy, jest też problem z niszczeniem oznakowania (jest tak ciasno, że ciężarówki zwyczajnie  zahaczają i przewracają znaki), dlatego prawdopodobnie w najbliższych dniach zostaną tu zamontowane znaki specjalnie zakotwiczone.

Utrudnienia na przeprawie na tym się nie skończą. Za dwa miesiące powinna ruszyć budowa zupełnie nowego mostu na Pisi. Ulica 15 Sierpnia wraz z przeprawą podlega Mazowieckiego Zarządowi Dróg Wojewódzkich, która planowała modernizację przeprawy już w zeszłym roku Ostatecznie zdecydowano o postawieniu zupełnie nowej konstrukcji. Do końca grudnia 2016 ma być rozstrzygnięty przetarg na budowę, prace powinny ruszyć od stycznia 2017 roku.

- To będzie duża inwestycja – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowa MZDW. – Zabezpieczyliśmy na ten cel około 6,5 miliona złotych. Stary most zostanie rozebrany. Do czasu ukończenia budowy nowego mostu, zamontujemy przeprawę tymczasową, by nie zablokować miasta. Ograniczenie do 10 ton przez ten czas na pewno również będzie obowiązywać.

Prace potrwają około roku. Jak mówi rzecznik Burdon, w miejscu starej przeprawy, stanie most łukowy.

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

linochlinoch
0
Wszystko ładnie pięknie ale nie podoba mi się słowo odzwyczaić....zacznijmy od podstaw nigdy nie było odpowiedniego oznakowania ( i nie mówmy o śmiesznym znaku 10t przed mostem) ale o informacji już na obwodnicy przy zjeździe na Boryszew. Jeżdżę zestawem i wiem co piszę ....znak na kilkanaście metrów przed samym mostem nic nie rozwiązuje.....co potem ten człowiek ma robić ...cofać jak już sznur aut za nim????? Druga sprawa objazdy ciekaw jestem jak są rozwiązane....Bolimów to ograniczenie do 15t.....chyba że z Aleksandrowa ....ale podstawa to rzetelna informacja....
(2016-10-14 19:45)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy