Samoobrona dla kobiet - darmowy kurs

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Samoobrona dla kobiet - darmowy kurs Edukacja sochaczew

Dwie policjantki z posterunku w Młodzieszynie to zapalone miłośniczki sportu, a także taktyk i technik interwencji. Teraz dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z mieszkankami gminy Brochów. Darmowy kurs samoobrony powstał dzięki współpracy młodzieszyńskich policjantek z wójtem i gminnych pracowników społecznych. Pokazy samoobrony odbyły się również w dwóch innych gminach.

Bezpieczeństwo jest bez wątpienia jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Gdy jesteśmy bezpieczni, czujemy się komfortowo. Wiedzą o tym mieszkanki gminy Brochów - uczestniczki darmowego kursu samoobrony dla kobiet. Przedsięwzięcie mogło się odbyć dzięki zaangażowaniu policjantek z posterunku w Młodzieszynie, wójta gminy Brochów - Piotra Szymańskiego oraz pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brochowie. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek.

Wybór policjantek, które prowadzą zajęcia jest nieprzypadkowy - sierż. sztab. Agata Motyka jest instruktorem taktyk i technik interwencji, a sierż. Judyta Krupa - dzielnicowa gminy Rybno  to absolwentka wychowania fizycznego i instruktor zajęć.

Mundurowe uczą, jak szybko i prawidłowo zareagować na nagle pojawiające się zagrożenie, jak bronić się adekwatnie do sytuacji i przede wszystkim, jak sobie poradzić ze stresem po zdarzeniu. Oprócz teorii, jest jeszcze praktyka. Kobiety ćwiczą podstawowe chwyty samoobrony, unikanie ciosów i obronę z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Na sali sportowej można spotkać nastolatki, jak również dorosłe kobiety. Każda z nich chce być bezpieczna.

Sierż. Judyta Krupa przeprowadziła również pokaz samoobrony w gminie Młodzieszyn i gminie Rybno, gdzie jest dzielnicową. Towarzyszył jej sierż. Mateusz Szymczyk z sochaczewskiej komendy, który również jest instruktorem taktyk i technik interwencji. Mieszkanki tych gmin przekonały się, że drobna kobieta w starciu z mężczyzną nie stoi na straconej pozycji i dzięki znajomości podstawowych chwytów, może skutecznie się obronić.

 

Autor: sierż. sztab. Agnieszka Dzik

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

kacperskyykacperskyy
+1
fajnie, potrzeba jest... tylko pamietajmy pokaz nie zasąpi nigdy odpowiednio długiego szkolenia gdzie łapiemy nawyki, przelamujemy strach itd. (2018-04-20 08:49)
OSheeOShee
+1
Najlepsza taktyka w czasie ataku

(2018-04-20 09:21)
robroyrobroy
0
no i @kacperskyy ma 100 % racji,zanim sobie kobiecina przypomni gdzie ma kopnąć,wsadzić palec -bedzie po ptokach, czas jest potrzebny,wielokrotne ćwiczenia,utrzymywanie nawyków (żeby sparingpartnerem nie był ślubny mąż !),gaz w kieszeni, ale niech zapoznają się z technikami przetrwania (2018-04-21 20:12)
robroyrobroy
0
. (2018-04-21 20:17)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy