Samurajowie Pióra 2010 - wyniki

/ 4 komentarzy
Zdjęcia i foto: Samurajowie Pióra 2010 - wyniki Słowo pisane sochaczew

Szanowni Państwo!

Niniejszym ogłaszamy wyniki IV edycji konkursu poezji haiku „Samurajowie Pióra 2010”.
Samurajem Pióra 2010 r. (a dokładniej samurajką, jeżeli możemy się tak wyrazić) zostaje Dorota Pyra (nr 21), która otrzymuje replikę miecza samurajskiego i książkę. Samurajem Internetu 2010 r. zostaje Krzysztof Kokot (nr 9), który w głosowaniu internetowym otrzymał 45 z 231 ogólnej liczby oddanych głosów. Gratulujemy!

Drugą nagrodę jury otrzymuje Karol Rosiak (Nr 38) – książka.
Trzecią nagrodę jury otrzymuje Adam Augustin (Nr 1) –książka.

W głosowaniu internetowym na drugim miejscu uplasował się Aleksander Pietraszunas (nr 17) – 42 głosy, a na trzecim Zbigniew Milewski (nr 14) – 34 głosy. Załączony wykres uwzględnia uczestników, którzy otrzymali co najmniej 1 głos.

Wyróżnienie Stowarzyszenia e-Sochaczew.pl otrzymuje Michał Sikorski (nr 25) – nagroda niespodzianka.

Z wierszami uczestników można zapoznać pod linkiem: http://www.e-sochaczew.pl/media/index.php?pokaz=kontent&idKontent=1281&MediumID=209


Nagrodę książkową dla głosujących otrzymuje Joanna Kurowska.

Ze względu na wyczerpujące obrady jury i bardzo trudny wybór, przed jakim po raz kolejny nas Państwo postawiliście, uzasadnienie rozstrzygnięcia musi poczekać kilka dni i zostanie zaprezentowane najpóźniej w dniu 5 lutego.

Laureatom, Uczestnikom i Czytelnikom wierszy dziękujemy. Ze wszystkimi nagrodzonymi skontaktujemy się drogą mailową bądź telefoniczną w celu ustalenia sposobu wręczenia nagród.

Organizatorzy, Jury, Stowarzyszenie e-Sochaczew.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (4)

zastrzel2611zastrzel2611
0

Gratulacje dla laureatów i słowa uznania oraz podziękowania dla organizatorów konkursu!


Oby nie zabrakło Wam zapału do organizowania kolejnych edycji konkursu, bo warto go kontynuować.  Nie waham się powiedzieć, że wśród konkursowych tekstów sporo jest znakomitych ( ja osobiście niektóre zapamiętam chyba na długo). Moja "przygoda" z haiku trwa od niedawna i daleko mi do tych, którzy okazali się najlepszymi w konkursie, ale wdzięczna jestem za możliwość udziału w rywalizacji, bo to doskonały sprawdzian i swoista lekcja. A ileż emocji podczas typowania swojego kandydata do nagrody!  Zatem - do spotkania za rok!


 

(2011-02-01 23:09)
GąsiorGąsior
0
Dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy wszysktich zainteresowanych konkursem do komentowania wynikow i wszystkich spraw z nim związanych na e-Sochaczew.pl. (2011-02-02 10:35)
zastrzel2611zastrzel2611
0
Wprawdzie w kwestii wyników konkursu raczej wypowiadać powinni się znawcy, ale ośmielam się wtrącić swoje "pięć groszy". Werdykt jury uważam za jak najbardziej słuszny. Sama typowałam bardzo podobnie ( wahałam się, czy swój głos oddać na zestaw 38, czy 21 - oba zestawy , moim zdaniem, zdecydowanie najlepsze).  Bardzo udane utwory zawierały także zestawy Nr 1,9,10,22, a i w kilku innych nie brakowało dobrych haiku. Poddaję pod rozwagę moją sugestię, by w przyszłości głosowanie internetowe odbywało się na nieco innych zasadach - zamiast typowania jednego zestawu, każdy głosujący mógłby mieć do dyspozycji np. 15 punktów i mógłby je przyznać wybranym przez siebie pięciu autorom, przyznając odpowiednio 5,4,3,2 i 1 punkt.  Sumy uzyskanych punktów decydowałyby o ostatecznej lokacie. (2011-02-02 20:36)
GąsiorGąsior
0
Szanowni Państwo,
uzasadnienie werdyktu trochę nam się przeciągnęło, ale powinno ukazać się dzisiaj około północy.
Jednocześnie informuję, iż głosowanie jest już zakończone, dlatego prosimy o nieprzysyłanie głosów. Zainteresowanych konkursem zapraszamy do kolejnej edycji, która w tym roku odbędzie się prawdopodobnie w okresie letnio-jesiennym. Pozdrawiam! (2011-02-05 12:40)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy