Schronisko w Płocku – to tu trafią zwierzaki z Sochaczewa

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Schronisko w Płocku – to tu trafią zwierzaki z Sochaczewa Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew
+1

Sochaczewscy urzędnicy odwiedzili schronisko w Płocku. To właśnie tam trafią psy z sochaczewskiego Azorka. Obiekt w Płocku znajduje się na terenie parku przyrodniczo-krajobrazowego jaru rzeki Brześnicy. 


Od 1 września 2019 roku psy z Sochaczewa będą trafiały do Płocka. Wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski odwiedził płockie schronisko, aby sprawdzić jak wygląda tam opieka na zwierzętami.


- Deklarowaliśmy od początku, że żaden pies nie trafi w niepewne ręce, więc gdy SUEZ wygrał przetarg, już kilka razy nasi pracownicy wizytowali płockie schronisko, by sprawdzić jak placówka radzi sobie z opieką nad bezpańskimi psami. Chciałem się osobiście przekonać z kim przyjdzie nam współpracować i wraz z Wiesławem Kowalą, naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej odwiedziłem płocką ochronkę. Przyznam, że jestem pod wrażeniem warunków w jakich żyją tu zwierzęta – mówi z-ca burmistrza Dariusz Dobrowolski


Miasto nie znalazło działki (na terenie miasta, powiatu oraz w zasobach gruntów skarbu państwa),  która byłaby odpowiednia do stworzenia nowego schroniska. Według wytycznych musiała posiadać 2,5 tys. m2, być z dala od zabudowań oraz posiadać plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczający działalność schroniska. 


Przetarg na transport, leczenie, czipowanie i opiekowanie się bezdomnymi psami wygrało schronisko w Płocku prowadzone przez spółkę SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna. Będzie to miejsce gdzie będą trafiały psy odłowione z terenu miasta. Płockie schronisko posiada gabinet weterynaryjny z pracownią rentgenowską, budynek kwarantanny, kociarnia, w boksach mieszkają po dwa psy. 


Podczas wakacyjnej sesji rady będzie poruszony temat tymczasowego punktu opieki nad zwierzętami. Od września na terenie miasta może funkcjonować tymczasowy punkt w którym zwierzaki będą mogły przebywać do 14 dni. Przetarg na prowadzenia tego miejsca zostanie niebawem ogłoszony przez UM Sochaczew. 


Źródło UM Sochaczew.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy