Zaloguj się do konta

Segregacja po sochaczewsku - proste komunikaty trudne do zrozumienia

dominika myszkowska (dominika36)
2020-01-08
Interwencje i pomoc
Sklepy na terenie naszego miasta dają wiele możliwości segregacji śmieci, bądź ogólnie rzecz biorąc, zadbać nieco o ekologię. Nie wszystkim jednak po drodze ze zrozumieniem prostych komunikatów, nawet tych obrazkowych.


Małe sklepy, większe sklepiki, markety i dyskonty. Wszyscy starają się dać sygnał do pozytywnych zmian dobrych dla środowiska. Torby wielokrotnego użycia czy kosze do segregacji to norma. Jednak wciąż dajemy znać, że drobne zmiany dla środowiska mamy w ... gdzieś. Przykładem, sztandarowym można wręcz nazwać są kosze do wyrzucania odpadów szczególnych. 


Baterie, jednorazowe torebki plastikowe czy też mały sprzęt elektryczny i elektroniczny to rzeczy, które mogą bez problemu wylądować w odpowiednio przygotowanych pojemnikach. Mogłyby... 


Często korzystamy z zakupów w większych marketach, moglibyśmy przy okazji zabrać niepotrzebne baterie czy zepsutą myszkę komputerową. Tak przy okazji. I nawet jeśli mamy chęci, podjęliśmy decyzję i nawet przygotowaliśmy sobie do zabrania z domu, to na miejscu może się okazać, że wypełnione po brzegi pojemniki zmuszą nas do... wyrzucenia baterii do kosza przed sklepem ... bo przecież jak już je przynieśliśmy to jak to tak zabrać. Ale i tak tych, którzy mają chęci do przynoszenia i wyrzucania należy chwalić, gorzej z tą drugą grupą. I tak myślę, jak nazwać tą grupę osób ze specyficznym sposobem rozumienia... 


Wczoraj mieliśmy temat pensji nauczycieli. Wychodzi na to, że ich praca jest niezwykle ważna, szczególnie pod kątem zrozumienia tekstu, a co więcej SŁÓW. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Ale ciężko odnaleźć się wśród tych, którzy jednak notorycznie czytać nie raczą. 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc