Sekundniki i kocie oczka na sochaczewskich drogach

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sekundniki i kocie oczka na sochaczewskich drogach Interwencje i pomoc sochaczew

Inicjatywa Mieszkańców Sochaczewa (IMS), zaprasza wszystkich Sochaczewian do stworzenia wspólnego wniosku do Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego, którego celem jest ustawienie w Sochaczewie "Sekundników" oraz tzw. kocich oczek.

"Kocie oczy" to pulsacyjne światełka rozjaśniające miejsca, w których zmotoryzowani muszą wzmóc czujność. "Sekundniki" znamy już wszyscy - to światła, które odliczają czas zielonego i czerwonego światła, rozliźniając napięcie wśród kierowców i wprowadzając spokój na drogach.

W zeszłym roku razem z SPRMS (pomysłodawcę kina plenerowego na muszli koncertowej i siłowni zewnętrznych, przyp.) składaliśmy wniosek o ustawienie luster drogowych i sekundników właśnie. Pomysł podchwycił, ale nie miał szans z innymi wnioskami. W tej edycji, zgłaszając go do puli tzw. "małych projektów", mamy możliwość wdrożyć tę ideę w życie.

Niezbędna będzie jednak Państwa pomoc. Bardzo prosimy o wskazanie miejsc (przejść dla pieszych oraz skrzyżowań) na których będziemy chcieli zamontować 1 - sekundniki, 2 - kocie oczka.

Koszt jednego kociego oczka to wydatek rzędu od 30 do 180 zł, (http://www.sklepdrogowy.pl/Kocie_oczka-k153-0--default.html), natomiast sekundniki mogą nas kosztować (za 1 szt.) około 6,5 tysiąca złotych (http://www.mmszczecin.pl/artykul/szczecin-14-nowych-sekundnikow-pojawilo-sie-na,2839580,art,t,id,tm.html). Chcemy zmieścić się w puli "małego projektu" czyli 100 tys. zł.

Jeżeli znajdzie się wśród nas również chętny radny miejski lub osoby z doświadczeniem w tych sprawach, to również takie osoby bardzo prosimy o pomoc przy współtworzeniu tego wniosku (chodzi przede wszystkim o wsparcie merytoryczne). Razem możemy dać naszemu miastu bezpieczniejsze drogi!
Zróbmy to już teraz!

Tak wygląda to w Warszawie, która już dawno zrozumiała, że w mieście należy inwestować w infrastrukturę, komunikację i podwyższanie bezpieczeństwa na drogach:

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/print/informacje,news,migaja-i-ostrzegaja-montuja-kocie-oczka,100678.html

~ IMS

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (3)

użytkownik21609użytkownik21609
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-06-08 12:05)
SzczawiuSzczawiu
0
kocie oczka tak, sekundniki nie
Sekundniki są u nas niepotrzebne. Mamy raptem kilka skrzyżowań z sygnalizacją świetlną a korków u nas nie ma. Teraz są, bo remont Staszica, ale są jedynie na dwu skrzyżowaniach. Poza remontami nie ma korków wiec sekundniki będą jedynie fajnym gadżetem, ale kompletnie nieprzydatnym. (2015-06-08 12:45)
pparsniakpparsniak
0
juz lepiej na olimpijskiej zalozyc progi zwalniajace. Cieplo sie zrobilo, motocyklowi idioci wypruwaja na tej ulicy flaki z silnikow swoich odkurzaczy i spac po nocach nie mozna. Juz widze te naglowki w gazecie ze motocyklista zginal na Olimpijskiej albo kogos przejechal. (2015-06-08 14:34)
robroyrobroy
0
może zamiast świateł,sekundników,na każdym skrzyżowaniu szlabany założyć ,jak na kolei??
już widzę idiotów z sokolim wzrokiem którzy będąc na 200 metrach od swiateł zobaczą-5...4..i depną bo jeszcze może przelecą ?,jaka jest priwizja od instalacji takich gadżetów? (2015-06-09 15:59)
użytkownik20684użytkownik20684
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2015-06-29 07:09)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy