Senatorska nocą tonie w ciemności

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Senatorska nocą tonie w ciemności Interwencje i pomoc sochaczew
+3

Mieszkańcy bloku nr 2 mieszczącego się przy ul. Senatorskiej coraz bardziej skarżą się na ciemności panujące przed wejściem do klatek schodowych. Jak wiadomo o tej porze roku zmrok zapada o wiele szybciej... i tu pojawia się problem. 

Sytuacja jest nie tylko kłopotliwa, ale wręcz niebezpieczna. Przed blokiem nr 2, który jest pierwszym dużym budynkiem mieszkalnym od strony ul. Żeromskiego często na ławeczkach przesiadują pijący alkohol panowie. Mieszkańcy boją się przechodzić obok nich. 

,,Wracam do domu po godzinie 18.00. Ciemno, nie widać kompletnie nic. Często w ostatnim momencie orientuje się, że na ławce ktoś siedzi. Nie wiem kto, ponieważ nic nie widzę. Wzrok mi się wyostrza dopiero w momencie kiedy podejdę pod swoją klatkę i uruchomi się czujka ze światłem." - mówi jedna z mieszkanek

Jakiś czas temu na osiedlu we wszystkich blokach światło przed klatką schodową można było włączyć na stałe. Obecnie wszędzie zamontowane są czujniki ruchu. 

,,Owszem jest czujnik ruchu, ale co z tego jak idę wzdłuż bloku i żadna czujka mnie nie łapie. Dopiero jak zbliżę się do klatki to się uruchamia." - dodaje lokatorka

Wielu mieszkańców to osoby w starszym wieku, niejednokrotnie borykające się z różnymi problemami zdrowotnymi. Dla swojego bezpieczeństwa po zmroku starają się nie wychodzić już z domu. W takich warunkach nie łatwo o upadek, ale również o kradzież. Problem ten dotyczy nie tylko samych lokatorów, ale również ich samochodów. Parking jest słabo oświetlony, co zdecydowanie ułatwia złodziejom dostanie się do zaparkowanych w tym miejscu aut. 

Blok mieszczący się przy ul. Senatorskiej 2 podlega pod  Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową  Sochaczewie.

,,Oficjalnie problem został nam zgłoszony już kilka lat temu. Wówczas na prośbę mieszkańców pojawiły się dwie latarnie. Jedna od strony osiedlowego baru, druga zaś przy śmietniku. 

W tej chwili aby polepszyć widoczność przed blokiem przy ul. Senatorskiej 2 dokonamy regulacji lamp z czujnikiem ruchu znajdujących się przy każdym wejściu do klatki schodowej zwiększając ich zakres." - mówi Prezes Zarządu, dr Jerzy Krupa

Miejmy nadzieję, że działania podjęte przez spółdzielnię podniosą poziom bezpieczeństwa lokatorów.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy