Zaloguj się do konta

Seniorzy i goście z Sopotu

Urząd Miasta w Sochaczewie
2010-08-02
Radni i rady samorządowe
Działalnością Sochaczewskiej Koalicji Na Rzecz Aktywizacji i Pomocy Osobom Starszym zainteresowanych jest coraz więcej samorządów pragnących powielać sprawdzone w naszym mieście szerokie i różnorodne formy aktywizacji i pomocy osobom starszym. Po integracyjnych wizytach seniorów, przedstawicieli placówek pomocowych i radnych z Częstochowy i Radomska, wymianą doświadczeń z zakresu wsparcia seniorów zainteresowany jest Sopot.
W dniach 28 i 29 lipca seniorzy z Sopotu na czele z Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Kierownikiem Dziennego Domu Pomocy Społecznej gościli w Sochaczewie. W programie pobytu przewidziano również wizytę w Żelazowej Woli, zwiedzanie Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Brochowie, nocleg i zwiedzanie muzeum w Niepokalanowie oraz obejrzenie panoramy - ruchomej szopki.
29 lipca goście z Sopotu przyjmowani byli w siedzibie Dziennego Domu Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Seniorzy, kierownicy placówek pomocowych z Sopotu, przedstawiciele Sochaczewskiej Koalicji zostali przywitani przez zastępcę burmistrza Jerzego Żelichowskiego, który wyraził zadowolenie z rozwijającej się Koalicji i życzył gościom pomyślności w działaniach z seniorami i na rzecz seniorów. Przedstawiono zgromadzonym główne założenia Koalicji i prowadzoną działalność w bieżącym roku.
Następnie w części nieoficjalnej seniorzy z Sopotu, pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej i seniorzy z Koalicji wspólnie bawili się przy akompaniamencie zespołu „Senior Band” i prowadzących „biesiadę” pracownikach MOPS . Wspólnie spędzony czas pozwolił seniorom na poznanie się , wymianę adresów i rozmowy .W tym czasie kierujący placówkami pomocowymi i przedstawiciele samorządu podejmowali dyskusje i wymieniali doświadczenia z zakresu poziomu i dostępności usług socjalnych dla seniorów w poszczególnych miastach.

MOPS Sochaczew

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc