Sentimental Journey Pub 77 Sochaczew

/ 13 komentarzy / 10 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sentimental Journey Pub 77 Sochaczew Koncerty i muzyka sochaczew
+5

Pub 77 i Stowarzyszenie e-Sochaczew od ponad dwóch lat co miesiąc dodają energii lokalnym melomanom. Ci, którzy w środowy wieczór, 2 września, mniej lub bardziej świadomie odwiedzili popularne „Siódemki”, mieli niewątpliwą przyjemność odbycia sentymentalnej podróży w krainę jazzu.
Tym razem Sochaczew odwiedziło jazzowe trio Sentimental Journey, a dokładniej dwa świetnie razem, jak osobno, brzmiące głosy należące do Alicji Cech i Armena „Grega” Grigoryan oraz znakomity pianista i główny aranżer zespołu Jacek Subociałło.
Jak podkreślił na początku koncertu Szymon Maciejewski, najważniejszy organizator jazzowych spotkań z ramienia e-Sochaczew, trio z powodzeniem wykonuje znane kompozycje z pogranicza jazzu, bluesa i popu, nawet z odrobiną rock&rolla.
- Na uwagę zasługuje nie tylko warsztat muzyków, ale również ich zmysł interpretacyjny. Jest to w zasadniczej mierze zasługa pianisty Jacka Subociałło, który posiada znakomitą wyobraźnię aranżacyjną – podkreśla Sz. Maciejewski.
Dzięki artystom w ogródku „Siódemek” zrobiło się tego wieczoru szczególnie ciepło, nastrojowo, trochę lirycznie, a częściej rytmicznie. W bardzo przyjemnych jazzowych aranżacjach trio wyśpiewało i wygrało tak popularne utwory jak Georgia On My Mind, Fever, Hit That Jive Jack, było też coś bardziej jazzowego jak Ballad For Bernt Krzysztofa Komedy, ale i coś bardziej popowego, jak piosenki z repertuaru Eltona Johna czy Stevie Wondera.
Tak melodyjny koncert, jak środowy, może zadowolić każdego, kto choć trochę lubi muzykę, nie tylko wielbicieli jazzu. Na tym polega otwartość organizowanych przez pub i stowarzyszenie spotkań. Może nie ma w nich rozmachu dużej sceny, są bardziej knajpiane, kameralne, ale w takiej formie konsumuje się, zwłaszcza lekki jazz, szczególnie dobrze.
Dlatego warto brać udział w tych spotkaniach, tym bardziej, że cykl jest w Sochaczewie – jak na razie – jedyną okazją do żywej, jazzowej degustacji.
foto


Jakub Wasilewski


Witold Święcki


artmagazine.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (13)

MACMAC
0
Bardzo udane trio nam zafundowałeś Szymonie.
(2009-09-03 09:32)
XenaXena
0
Cóż...pod względem muzycznym koncert dobry, ....ale dla koneserów... i tych, który lubią tzw. "odgłosy paszczą" :-)

Jedyna uwaga do spraw organizacyjnych- wysoce nieetyczne jest nieinformowanie słuchaczy o kosztach faktycznych, jakie poniosą, przychodząc na koncert ze wstępem teoretycznie grartisowym, bądź z opłatą "do kapelusza", do której zdążono się juz przyzwyczaić. Biorąc pod uwagę fakt, iż 12 września za bilet w cenie 15 zł będzie można posłuchać aż 3 (czy nawet 4) kapel.
Nie chcę przez to powiedzieć, że oczekuję darmowych koncertów, niemniej taka informacja powinna znaleźć się w ogłoszeniu. (2009-09-03 10:22)
karol997karol997
0
Fajne fotki pierwszy raz widać publikę...:) proszę o więcej... (2009-09-03 13:24)
karol997karol997
0
Zdjęcia w stylu retro-super... ale gdzie ta publiczność!!!... ten Pan z mikrofonem już mi się znudził:)... jest przy każdym występie fotografowany...:) czy to taka wielka postać?...:) (2009-09-03 14:24)
Kontrabasistka7Kontrabasistka7
0
Karolu drogi, nie zauważyłeś, że właśnie ten pan jest najważniejszy w tej recenzji jak i w każdej innej związanej z koncertami w "77":) Parcie tak zwane:) (2009-09-03 22:22)
GąsiorGąsior
0
A ja myślę, że może mierzy Pani "tego Pana" własną miarą. Myślę też, że może być tak, że ktoś lubi "tego Pana" i po prostu wkleja go tutaj z tej przyczyny, że jest mu wdzięczny za dobrą muzykę i dobrą zabawę. Może nie wszyscy działają z niskich pobudek. (2009-09-03 22:31)
DżuliaDżulia
0
Droga Pani Kontrabasistko, co też Panią łaskocze, że tak się wyrażę? Jak już Pani zdążyła zauważyć, są na tym świecie ważni i ważniejsi. "Pan z mikrofonem" jest postacią bezdyskusyjnie zasłużoną w tejże 'zakładce ' o tematyce muzycznej. Jeśli nie chce Pani "Pana" oglądać niech Pani nie patrzy. Proste - prawda? (2009-09-04 00:19)
karol997karol997
0
Zacznę tak: drodzy przyjaciele, wszyscy jesteśmy ważni na tym ziemskim padole. Jednak pragnę zauważyć iż oprócz zmiany garderoby w zdjęciach tego Pana nic nadzwyczajnego nie widzę. Jeśli organizuje koncerty to chyba to lubi i nikt go do tego nie zmuszą, to świetnie ale tzw. parcie czy lansowanie swojej osoby to już lekka przesada. Osobiście chłop niczego sobie ale ja gustuję w kobietach :) Więcej zdjęć publiczności daje lepsze efekty i ładniejsze widoki.
Teraz już wiem skąd te uprzedzenia do kobiet, to czysty narcyzm
Pozdrawiam Karol (2009-09-04 08:32)
GąsiorGąsior
0
Cóż, widzę, że żadne zawoalowane tłumaczenia nie pomagają, więc powiem może wprost. Szymon nie ma z tym nic wspólnego. W ogóle nie wiem, co to jest w ogóle za temat. Człowiek przykłada się do tego całym sercem, kontakty z muzykami, którzy tu przyjeżdżają są dla niego wartością samą w sobie, prócz muzyki naturalnie, sam zresztą gra, jest spirytus movens tego wszystkiego, a czasami bierze udział w graniu i śpiewaniu. Ktoś, nie on sam, uznał, że warto go pokazać, bo jest integralną częścią tego, co się dzieje. Może to zła decyzja, może dobra, szczerze mówiąc dla mnie irrelewantna, ale mniej świadczy o tych, co te zdjęcia zamieszczają, niż o krytykach całej sprawy. (2009-09-04 09:02)
karol997karol997
0
Panie Andrzeju, podchodzi pan do sprawy zbyt dosłownie. Nie neguję wysiłku i pracy jaką wkłada ten Pan w całą organizację. Jak najbardziej popieram takie działania. Lecz nie powie mi Pan, że nie ma ten człowiek wpływu jakie zdjęcia zamieszczane są pod tekstem, często jego własnym. Pokazując publiczność widać zainteresowanie i zadowolenie z koncertów. Niech Pan podejdzie do tematu z dystansem a nie zbędnym tłumaczeniem. Bez urazy ale nie sądziłem że Pan nie zrozumie moich wypowiedzi.
Na koncerty ludzie przychodzą chba nie dla prowadzącego tylko dla artystów i często tak bywa że nie pamięta się kto prowadził koncert tylko kto występował... może Panu chodzi o promowanie kolegi...i słusznie.
Chyba więcej i porościej nie będę musiał się wypowiadać.
Pozdrawiam Karol (2009-09-04 10:54)
pinkpink
0
...żal czytać Karolu Twoje wypociny...daruj sobie zbędne komentarze-bo wypowiedzi te pozostawiają wiele do życzenia!Nie oceniaj człowieka,którego nie znasz...choć wnosząć po jednej z wypowiedzi,możliwe,że możesz być "pseudo"znajomym"!....hmmm.....

Osoba "Pana" jak go nazwałeś nie powinna być tematem rozważań na tym forum!.Komentuj zatem muzykę...

P.S Nie oszukujmy się prowadzącemu nie dorastasz do pięt i zamiast roztrząsać jego"indywidualizm-sztukę", o której jak widzę mało wiesz... dodając zbędne noty zajmij się czymś bardziej interesującym,budującym Twoje ego-przeczytaj sobie książkę-może to poszerzy Twoje horyzonty.

Mam nadzieję,że efekty będą widoczne,życzę zatem powodzenia! (2009-09-04 13:04)
karol997karol997
0
Fajnie jest założyć sobie nowy nick by dowalić komuś za zwykłą uwagę czy podpowiedź. Może "pink" lub jeszcze "inaczej" przeczytasz uważnie o co w tym wszystkim chodzi bo chyba niczego nie zrozumiałaś/łeś i chcesz "zabłysnąć". Takie jednorazowe wpisy stawiają cię w złym świetle.
Uwagi i porady zachowaj dla siebie, będzie to bardzo skuteczna terapia dla takich jednorazowych rozmówców.
Ciebie też przerasta nie tylko prowadzący ale i cały poruszony temat(czytasz bez zrozumienia) a ja nie będę się nawet starał tego kolejny raz tłumaczyć.

Ps.Jak lans to lans... nawet fajnie... (2009-09-04 13:53)
Kontrabasistka7Kontrabasistka7
0
O jejejejej.... i tak dorośli ludzie z wykształceniem pokazują, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Wystarczy spojrzeć na te wszystkie komentarze. Nawet mnie nic nie "załaskotało" jak to jedna osoba stwierdziła. Oczywiście ma do tego prawo, tak jak ja i Karol również mamy do tego prawo:)
Tylko tak to właśnie jest jak komuś brakuje samokrytyki...
Moja wcześniejsza wypowiedź w ŻADNYM momencie nie obraża pana Szymona. Czego nie można stwierdzić o innych "wypowiedziach" Bo przecież osoby te nie znają mnie osobiście i nie mogą wiedzieć jaką miarą kogo mierzę, czy jakim to ja jestem człowiekiem.
"wypowiedziami" swoimi pokazują, że to właśnie im brakuje kultury i szacunku do człowieka i cudzej opinii...
Analizując poprzednie artykuły tyczące się koncertów(i nie tylko) w "77" po prostu doszłam do wniosku(tak jak i Karol), że zawsze ten pan jest WYRÓŻNIANY i więcej się o nim pisze...
I wcale nie pisałam, że jego rola jest tu zbędna. Owszem-robi kawał dobrej roboty.
Ja wyraziłam swoją opinię kulturalnie, czego o innych nie można powiedzieć...
Pozdrawiam (2009-09-04 18:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy