Serce, serduszko - Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: Serce, serduszko - Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza Film, fotografia sochaczew
+4

10 października Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na film Jana Jakuba Kolskiego z 2014 roku „Serce, serduszko”.

 

Maszeńka marzy o karierze primabaleriny. Pewnego dnia ucieka z domu dziecka, a w slad za nią rusza Kordula, jej ekscentryczna opiekunka i miłośniczka tatuaży. Razem przemierzają całą Polskę, by zdążyć na egzamin do szkoły baletowej.

 Ścigane przez policjantów, napotykają na swojej drodze wiele oryginalnych postaci. Maszeńki szuka też jej ojciec, próbujący odzyskać uczucia dziewczynki.

 

"Serce, serduszko" to familijny, ciepły film drogi, z ulubionym przez Kolskiego typem bohatera – nadwrażliwą duszą, która "trzecim okiem" widzi więcej od innych.

"Serce, serduszko" znakomicie mieści się w konwencjach typowych dla kina twórcy "Jańcio Wodnika". Podobnie jak wiele innych obrazów Jana Jakuba Kolskiego, również ten pozostaje zakochany w idealizowanej na każdym kroku prowincji i głęboko wierzący w człowieka.

 

„Serce, serduszko” to współczesna baśń o marzeniach, odwadze i tęsknocie za miłością. O tym, że nigdy nie jest za późno, by zacząć ścigać marzenia, zmienić coś lub odbudować. 

 

Do tego reżyser funduje nam najlepszy od lat  w polskim kinie dziecięcy debiut, a także odkrywa nieznane do tej pory oblicze Marcina Dorocińskiego.

 

Grają: Marcin Dorociński, Franciszek Pieczka, Borys Szyc, Maja Komorowska, Julia Kijowska, Maria Blandzi.

 

Film trwa 116 minut, wstęp wolny

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy