Seria niebezpiecznych wypadków na drogach powiatu sochaczewskiego

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Seria niebezpiecznych wypadków na drogach powiatu sochaczewskiego Wypadki sochaczew

W ostatnich dniach aura uległa znacznemu polepszeniu. Rozpoczęły się roztopy, ale minusowa temperatura przyczyniła się do lokalnego oblodzenia dróg. Niestety w ciągu ostatnich dwóch dni doszło w związku z tym do czterech wypadków.

W środę o godzinie 17:36 ratownicy z jednostki OSP Paprotnia otrzymali wezwanie do wypadku drogowego, który wydarzył się na drodze krajowej nr 92 w pobliżu stacji paliw Moya. W kolizji uczestniczył samochód ciężarowy z przyczepą oraz auto marki Peugeot. Jedna osoba wymagała natychmiastowej hospitalizacji. Jej życiu aktualnie nie zagraża niebezpieczeństwo. Działania strażaków polegały na standardowych czynnościach zabezpieczających, m.in. zneutralizowaniu rozlanych płynów czy odłączeniu akumulatorów. W akcji brały udział jednostki OSP Paprotnia, JRG Sochaczew, policji oraz ratownictwa medycznego. Skutki silnego zderzenia widoczne są na zdjęciu.

Także w środę ratownicy z JRG Sochaczew zostali ponownie wezwani po godzinie 21 do incydentu z udziałem samochodu osobowego. W miejscowości Wólka Smolana płonęło auto marki BMW E36. Po ugaszeniu ognia okazało się, że zniszczeniu uległa komora silnika oraz wnętrze samochodu, które stopiło się pod wpływem wysokiej temperatury. Sochaczewian wspierali w działaniach strażacy z OSP z Brochowa oraz Wólki Smolanej.

W odstępie ledwie kilkudziesięciu minut doszło wczoraj nieopodal Sochaczewa do dwóch kolizji z udziałem samochodów osobowych. Po godzinie 10 w Brochowie na lokalnej drodze zderzyły się dwa auta. Ze wstępnych ustaleń wynikło, że kierujący pojazdem marki Suzuki dopuścił się wymuszenia pierwszeństwa na kierowcy auta marki Mitsubishi. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, pogotowie ratunkowe oraz aż trzy jednostki straży pożarnej.

Tuż przed godziną 12 doszło do kolejnego wypadku, tym razem na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Żdżarów. Kierujący pojazdem Audi skręcał w lewo w kierunku Rybna, wymuszając przy tym pierwszeństwo na kierowcy samochodu marki BMW. Jedna z osób musiała udać się do szpitala. Jak informowała oficer prasowy KPP Sochaczew, Pani Agnieszka Dzik, obaj kierowcy byli trzeźwi. Na drodze wprowadzono ruch wahadłowy na czas przeprowadzania czynności służbowych przez funkcjonariuszy publicznych. W operacji ratunkowej brał udział zespół ratownictwa medycznego, policji oraz dwa zastępy strażaków.

Źródło foto: OSP Paprotnia, KPPSP Sochaczew, st. kpt. T. Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy