Sezon 2016 w Badmintona ROZPOCZĘTY!

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sezon 2016 w Badmintona ROZPOCZĘTY! Badminton sochaczew

Sezon 2016 rozpoczęty!!!

Podczas inauguracyjnego turnieju w badmintona, zostało rozegranych aż 40 meczów za pośrednictwem 21 zawodników. Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny z cyklu II Grand Prix Sochaczewa w Badmintona (II GPSB), organizowanego przez Stowarzyszenie "Razem i Sprawnie".

Już od pierwszych spotkań towarzyszyły nam emocje. Mecze były bardzo wyrównane, często zadziwiały spektakularnymi wymianami i niejednokrotnie zaskakiwały zwrotami akcji. Miłą niespodzianką turnieju była zawodniczka Wioletta Wójtowicz, która postanowiła grać wraz z Panami i dzielnie stawiała im opór, co zaznaczyła już podczas pierwszego meczu przegrywając niewielką różnicą punktową (13:15;11:15).

Podczas turnieju gościliśmy liczną reprezentację Skierniewic, z której jeden z graczy Tadeusz Gala zajął wysoką piątą lokatę. Czwarte miejsce przypadło Damiana Smus, zwycięzcy Finałowego Turnieju Masters z cyklu I GPSB 2015. Trzecie miejsce zajął Dariusza Cierebiej wygrywając mecz z Damianem poprzez walkower. Srebro zostało zdobyte przez Rafała Tomaszkiewicz, który po zaciętych pojedynkach pokonał zarówno Damiana, jak Dariusza. Na najwyższy stopień podium powrócił wielokrotny zwycięzca turniejów, jeden z przedstawicieli drużyny SP3, Michał Werłaty. W drodze po złoto pokonując Damiana Smus (16:14;16:14), Dariusza Cierebiej (15:10;15:10) oraz w bardzo emocjonującym finale Rafała Tomaszkiewicza (15:11;8:15;15:12).

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników i zapraszam na kolejne turnieje. Najbliższy przewidywany jest w ostatnim tygodniu Lutego.

Poniżej załączona została rozpiska ze szczegółowymi wynikami poszczególnych spotkań oraz ostateczna klasyfikacja turnieju wraz z przyznanymi punktami za zdobyte miejsca plus bonusowe punkty za udział.