Sezon rozpoczęli bluesem

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sezon rozpoczęli bluesem Koncerty i muzyka sochaczew
+1

Zagramy najładniej jak umiemy – tymi słowami lider zespołu Forsal Jakub Konieczko powitał zebranych wieczorową porą w Klubie Kontrast. W ten sposób rozpoczął się kolejny sezon muzyczny w tym klimatycznym miejscu.

Fabryka Bluesowych Emocji Forsal powstała w miesiącu styczniu 2013 roku na świętej częstochowskiej ziemi. Grupa przyjaciół postanowiła działać. Motorem napędowym jest wspomniany już Jakub Konieczko. Jego pomysłowość wsparta zaangażowaniem kolegów daje naprawdę dobry efekt. Blues w ich wykonaniu jest mocno wciągający i psychodeliczny. Drąży swoją energią nie tylko narząd słuchu ale przede wszystkim duszę.

Ich koncert, to energetyczna bomba podana w luźny sposób. Muzyka pulsuje zmuszając do wybijania stopą rytmu. Rytmu życia, gdyż blues to przecież korzenie. Publiczność świetnie wtapia się w improwizowane dźwięki stając się jednością z muzykami na scenie. Doskonała sekcja rytmiczna, kapitalnie brzmiące organy Hammonda wzbogacone nieszablonową gitarą i dźwiękami harmonijki ustnej dają niesamowity efekt. Poszczególne instrumenty interesująco dialogują ze sobą tworząc oryginalną atmosferę. Do tego wszystkiego trzeba dodać oryginalny wokal i … co tu więcej pisać, posłuchać Forsalu trzeba.

Zespół ma na swoim koncie wiele cennych nagród i jeszcze więcej udanych koncertów. Znawca bluesa, legendarny Jan Chojnacki tak powiedział o zespole „Ja wiem co to jest blues! Forsal to coś więcej niż blues.”

Dla zespołu koncert w Sochaczewie był bardzo ważny z jednego względu. To był ostatni występ z gitarzystą Adrianem Lewandowskim. Jakie są plany zespoły? „Grać, grać i jeszcze raz grać! Czy ktoś wymyślił coś lepszego?”

Zespół Forsal zagrał w Klubie Kontrast w składzie: Jakub Konieczko (śpiew, harmonijka ustna), Adrian Lewandowski (gitara elektryczna), Dariusz Drążkiewicz (instrumenty klawiszowe), Wojciech Pachuta (gitara basowa) oraz Damian Smoliński (perkusja).

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy