Sezon rugby zakończony

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sezon rugby zakończony Rugby sochaczew

Niedzielny mecz rugbistów Orkana odbył się przy prawie pustych trybunach. Zapewne jednym z powodów była fatalna pogoda. Drugim zapewne brak wiary kibiców w zwycięstwo naszej drużyny. Po prostu, nie lubimy oglądać porażek.


Niestety obecnie różnica pomiędzy naszą piętnastką, a Lechią Gdańsk jest tak duża, że nawet o wyrównanym spotkaniu można sobie jedynie pomarzyć. W prywatnej sondzie, którą przeprowadziłem przed meczem, większość odpowiedzi była następująca – przegrana „pięćdziesiątakiem” będzie dobrym wynikiem. Przewidywania się sprawdziły. Orkan przegrał różnicą 55 punktów. Oj, znają się w Sochaczewie na rugby.


Ledwo przebrzmiał dźwięk pierwszego gwizdka, a już Lechia zdobyła przyłożenie. Na kolejne goście musieli poczekać prawie dwadzieścia minut. Orkan bronił ambitnie wyniku jednak do przerwy rywale jeszcze dwukrotnie przyłożyli piłkę na polu punktowym sochaczewskiej drużyny.


Kilka minut po przerwie Gdańszczanie zaprezentowali „książkowe” rozegranie moula autowego. Schemat – karny w aut, dobry wrzut, związanie moula i wepchnięcie go na pole punktowe został wykonany perfekcyjnie. Pięć minut później Orkan zdobył honorowe punkty. Rozgrywający bardzo dobry mecz Plichta kopnął „szczura”. Jajo przechwycił Gasik i w swoim stylu pognał w kierunku pola punktowego. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zdobył przyłożenie. Niestety więcej radosnych chwil w tym meczu już kibice nie przeżyli. Natomiast Lechia, jeszcze czterokrotnie przełamała skutecznie obronę gospodarzy. Dodatkowo, tuż przed końcowym gwizdkiem celnie kopnęli i z sześćdziesięcioma zdobytymi punktami zeszli z boiska.


Teraz przed rugbistami przerwa zimowa. Czy w RC Orkan zostanie ona przespana? Mam nadzieję, że nie. Wiosną nasi rugbiści będą musieli stoczyć bardzo ciężkie boje, których stawką będzie pozostanie w Ekstralidze. Łatwo z pewnością nie będzie. Rugbistów chętnych do gry trzeba będzie mieć na treningach i podczas meczów, a nie jedynie spisanych na kartce.


RC Orkan Sochaczew – Lechia Gdańsk 5:60 (0:22)

punkty: Gasik (5)

skład: Syperek, Dobrowolski, Zatorski (Markiewicz), Bryszewski, Kościelewski, Szałaj, Popiołek, Malesa, E. Plichta (Grochocki), Wróbel, Kępa, Wielgosz, Gasik, Paluch, M. Plichta


Tabela

1.Arka Gdynia 46 542-120

2.Lechia Gdańsk 44 460-159

3.Pogoń Siedlce 31 315-184

4.Ogniwo Sopot 30 235-198

5.Budowlani Łódź 30 253-208

6.RC Orkan Sochaczew 8 129-438

7.Posnania Poznań 6 147-419

8.Skra Warszawa 2 123-448


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy