SICARIO 2 SOLDADO

/ 9 zdjęć
Zdjęcia i foto: SICARIO 2 SOLDADO Film, fotografia sochaczew
+4

9 lutego w sobotę o godz. 17.00 Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza na nowy rozdział jednego z najlepszych thrillerów ostatnich lat : film prod. amerykańsko -meksykańskiej pt.:SICARIO 2 SOLDADO w reżyserii Stefano Sollimy z 2018 roku.


W wojnie narkotykowej nie obowiązują zasady.Kiedy na jaw wychodzi,że kartel zajmuje się szmuglowaniem terrorystów przez granicę amerykańską,agent federalny Matt (Josh Brolin) wzywa tajemniczego Alejandro (Benico Del Toro).Wspólnie mają zaingerować w sytuację tak,aby eskalować konflikt.Alejandro porywa córkę narkotykowego bossa.Kiedy jednak dziewczynka zaczyna być traktowana jako strata wpisana w koszta akcji,jej los podzieli dwóch mężczyzn i zweryfikuje wszystko w co wierzyli i o co walczyli...


SICARIO 2...to wizja wojny z kartelami bez najmniejszej mitologii. Bez retuszu. Bez złudzeń co do możliwości naprawy świata. Wchodzimy w brutalny i pozbawiony zasad świat walki z narkobiznesem.W porównaniu do pierwszej części więcej tu dokumentalnej obserwacji zjawiska.To relacja z frontu.Wojny niemożliwej do wygrania.Można ją jedynie regulować i nie pozwolić by wymknęła się spod kontroli.Liczy się wynik.Cel uświęca środki.


Zaletą filmu jest nie tyle  szybkie tempo oraz towarzyszące mu napięcie,co właśnie nieprzewidywalność scenariusza ( o świetnej grze gwiazdorskiego duetu nie wspominając.Zemsta,dylematy sumienia,tragiczne wybory,mechanizmy władzy - wszystko,co najlepsze z " Sicario",znajdziemy tu również.


Wstęp wolny.Film trwa 117 min.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy