Sierpień okiem kamer monitoringu

W sierpniu operatorzy 16 kamer miejskiego monitoringu odnotowali 88 zdarzeń, w czasie których 161 osób popełniło wykroczenie. Większość z nich to spożywanie alkoholu pod chmurką. Na szczęście poważniejsze czyny, takie jak kradzieże, włamania i bójki, to u nas margines.

Jak czytamy w raporcie z pracy monitoringu za ostatni miesiąc, największy odsetek obserwowanych zdarzeń stanowi spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, a prym wiedzie park u zbiegu ulic Warszawskiej i Traugutta oraz podzamcze. Odnotowano i zgłoszono 42 takie przypadki (102 osoby). Ponadto operatorzy zaobserwowali i zgłosili dyżurnemu KPP w Sochaczewie 8 przypadków niszczenia mienia: próby malowania graffiti na murach budynku przy ul. Senatorskiej, otwarcia skrzynki elektrycznej na terenie podzamcza, przestawianie, wywracanie kwietników i wyrywanie z nich kwiatów, wywracanie koszy na śmieci, odwracanie znaków drogowych.

25 sierpnia, kilkanaście minut przed północą, operatorka monitoringu zauważyła trzech mężczyzn usiłujących okraść samochód zaparkowany przed jednym z markerów w centrum miasta. Policja poprosiła o zabezpieczenie materiału filmowego, podobnie jak mieszkanka Sochaczewa, która zgłosiła się do centrum monitoringu o udostępnienie zapisu z kamery. Sprawcy najprawdopodobniej ukradli halogeny.

Operatorzy kamer proszą o pomoc policję i straż nie tylko w przypadku przestępstw czy wykroczeń. Chwytają za telefon, gdy ktoś zachowuje się na ulicy agresywnie, irracjonalnie (ostatnio mężczyzna wdrapał się na słup latarni), po zmroku na peronie PKP starsza osoba sprawia wrażenie zagubionej (pomyliła pociągi czy choruje na Alzheimera?), ktoś próbuje wejść na posesję przez płot (zgubił klucze, czy to włamanie?).

Latem odbyło się pięć seansów w Kinie Plenerowym na podzamczu, a teren ten obserwują jednocześnie trzy kamery. Podczas każdego seansu operatorzy zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo widzów.

Na prośbę policji, od 3 do 13 sierpnia obserwowano parking przed budynkiem muzeum, gdy okazało się, że 1 sierpnia na placu Kościuszki swój samochód zaparkował mężczyzna, który zaginął. W sierpniu na prośbę Dyrektora ZKM Krzysztofa Sieczkowskiego pracownicy monitoringu obserwowali rejon dworca PKP i przystanków autobusowych, by ustalić liczbę pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w godzinach popołudniowych.

Monitoring na bieżąco zgłasza awarie sygnalizacji na skrzyżowaniach, uszkodzenia znaków itp. Ma co robić przez okrągły rok

 

Rodzaj zdarzenia                                                  ilość        liczba osób uczestniczących

- wykroczenia i kolizje w ruchu drogowym                  4                      4

- spożywanie alkoholu w miejscu publicznym             42                    102

- bójki i pobicia                                                        2                      2

- niszczenie mienia                                                   8                      8

- załatwianie potrzeb fizjologicznych                           1                      1

- leżący i nietrzeźwi                                                 14                    18

- kradzieże i usiłowanie kradzieży                               1                      3

- przebywanie na terenie zamku po zmroku                 3                      6

- wprowadzanie psów na zamek                                  1                      1

- inne niedozwolone zachowanie na terenie zamku        1                      2

- pożary i podejrzenie pożaru                                      2                      2

- inne                                                                        9                     12

razem zdarzenia / wykroczenia                              88                   161


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy