Sierpień w hrabstwie Osage

Zdjęcia i foto: Sierpień w hrabstwie Osage Film, fotografia sochaczew

6 czerwca Sochaczewski Klub Filmowy zaprasza do Ostoi św. Dominika, na film w reżyserii Johna Wellsa z 2013 roku – Sierpień w hrabstwie Osage. Film, m.in. dzięki kreacjom aktorskim, takich gwiazd jak Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor, Juliete Lewis, Sam Shepard, był kilkakrotnie nominowany do Oscara 2014.

Tytuł jest filmową wersją sztuki teatralnej Tracy’ego Lettsa mającej na swoim koncie nagrode Pulitzera.

Violet (Meryl Streep) jest apodyktyczną i bezkompromisową matką trzech dorosłych córek. Dwie z nich dawno opuściły dom rodzinny, dystansując się od bliskich i własnej przeszłości. Kiedy pewnego dnia mąż Violet, Beverly (Sam Shepard), znika w niewyjaśnionych okolicznościach, córki przyjeżdżają do domu. Cała bliższa i dalsza rodzina musi zmierzyć się nie tylko z rozwiązaniem zagadki, ale tez otworzyć stare rany, ujawnić wzajemne żale i tajemnice, które nie powinny wyjść na światło dzienne.

Saga o rodzinie z Oklahomy i walce jej członków z własnymi demonami wzbudziła wręcz ekstazę krytyków. Podkreślano łatwość z jaką autor skonstruował fabułę i zmieniał konwencję opowiadania, żonglując często czarnym humorem, smutkiem i swoistą czułością wobec bohaterów.

John Wells tak mówi o produkcji: Jest to rzecz o rodzinie przedstawiona w tonacji tragikomicznej. Opowieść o tym jak śmiech pomaga przetrwać nam dramatyczne chwile, a także o tym, jak wspieramy się wzajemnie, jednocześnie często bardzo mocno się raniąc. Tekst Tracy’ego zawiera wiele celnych, czasem bolesnych obserwacji dotyczących tego, jak funkcjonuje rodzina. Mamy tu humanistyczne spojrzenie, pełne zrozumienia dla ludzi, ich słabości i błędów.

Producentami i dystrybutorami kinowej adaptacji zostali legendarni już niemal bracia Bob i Harvey Weinsteinowie („Władca Pierścieni”, „Pulp Fiction”), mistrzowie w promowaniu ambitnych przedsięwzięć.

Film trwa 116 minut, wstęp na projekcje jest wolny.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy