Sierpień – może zabraknąć wody w kranach

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sierpień – może zabraknąć wody w kranach  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Susza. To zjawisko, które powinno napawać ludzi strachem. Uczuciem, które zmusza do działania oraz do podjęcia zdecydowanych kroków w celu zahamowania występowania takich zjawisk.


Sochaczew radzi sobie w swój sposób z przyszłościowymi działaniami. Zarówno miasto jak i cały powiat sochaczewski zmaga się z klęskami suszy. Gminy przedstawiają straty spowodowane brakiem wody oraz możliwością uzyskania odszkodowań. Jednocześnie przycinamy, wykładamy kostkę, kosimy. Zmuszamy ziemię do oddawania każdej kropli wody. Możemy rozpocząć naukę życia z minimalną ilością wody. Nadchodzi miesiąc, który może stać się kulminacją problemów z suszą. 


Na terenie powiatu sochaczewskiego już występują spore problemy z dostawą wody do gospodarstw domowych o standardowym ciśnieniu. Państwowa służba hydrogeologiczna wprowadza stan zagrożenia hydrogeologicznego w związku z prognozowaniem wystąpienia niżówki hydrogeologicznej prognozowanej właśnie w miesiącu sierpniu br. 


Jak czytamy w komunikacie – Niskie stany położenia zwierciadła wód podziemnych mogą lokalnie powodować występowanie niedoborów wody w indywidualnych płytkich ujęciach gospodarskich oraz w ujęciach komunalnych eksploatujących pierwszy poziom wodonośny. Takie komunikaty otrzymała między innymi gmina Młodzieszyn, jednak informacja dotyczy całego powiatu oraz miasta. 


Miasto Sochaczew także może zmagać się z brakiem dostatecznego ciśnienia. Odpowiedni poziom wód gruntowych to zabezpieczenie dostarczania jej do domostw. Fala upałów znów nadchodzi nad nasz obszar. Miasta, w tym i Sochaczew, wyłożone kostką oraz wszelkimi materiałami nieprzepuszczającymi wody do gruntu, może stać się ofiarą własnych decyzji. Teren bulwarów i położenie kolejnych warstw uszczelniających na podłożu będzie powodował spływanie wody do rzeki. To niestety nie zasili wód gruntowych, które są gwarantem życiodajnego źródła w naszych kranach. Dodatkowo rolnicy z powiatu sochaczewskiego szacują, iż tegoroczne plony mogą być o połowę mniejsze niż przewidywane. 


Niebawem ulewy, burze, zielona okolica, łany zboża, owoce na drzewach, będą tak samo atrakcyjne jak widok śniegu padającego przed pasterką. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

GąsiorGąsior
+2
Świetny epolig do wieloletniego usuwania drzew z miasta. (2019-07-28 15:00)
robroyrobroy
0
woda z rynien deszczowych nie wsiąka w ziemię ,tylko idzie w kanał i do oczyszczelani-a po jakie cholere? i znów zastraszanie,wody nie będzie,pewnie musi będzie droższa !! a 30 -40 lat temu też były lata suszy , wody nie brakowało tylko prądu-( 20 stopień zasilania), i schabowych w sklepach,no bo świnie zdychały z pragnienia,woda,woda mój ulubiony temat,hey! (2019-07-28 16:32)
lukaszek_socholukaszek_socho
0
Robroy jesteś pewny, że woda z rynien idzie do oczyszczalni?? Jeśli gdzieś tak jest to zgłoś to ZWiK owi... oni chętnie się zajmują takimi nielegalnymi zrzutami wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. (2019-07-28 20:25)
SieciechSieciech
+1
No tak bo kostka brukowa ma wpływ na to że deszcz pada raz na miesiąc albo i rzadziej. Jak się publikuje coś w mediach publicznych to może warto by zgłębić temat (2019-07-28 22:27)
buniolabuniola
+1
Betonując wszystko wokolo powodujemy że woda zamiast wniknąć w grunt i zasilać wody gruntowe spływa do studzienek. (2019-07-30 19:30)
robroyrobroy
0
@lukaszek_socho ,nie mylisz czasem kanalizacji sanitarnej z deszczową?

@sieciech,kostka brukowa nie ma wpływu na częstotliwość opadów,kostka ma taki wpływ na nasze życie ,że przy dużych ulewach,woda zamiast zasilać grunt,zalewa ulice,wdziera sie do piwnic (2019-07-31 05:21)
robroyrobroy
0
@lukaszek_socho-po jakie cholere ustalają prawo i powołują nowe instytucje do egzekwowania opłat za deszczówkę odprowadzaną do kanalizacji opadowej? deszcz z dachu Twojego domu wsiąka w ziemię i spoko. a odprowadzany do kanalizacji wymaga jakichś obróbek?,oczyszczeń ? że każą sobie płacić ?.

https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/wody-opadowe-nowe-prawo-wodne-sprawi-ze-zaplacimy-za-deszczowke,102410.html (2019-07-31 05:32)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy