Silni i sprawni

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Silni i sprawni Inne sporty sochaczew

Słońce bezlitośnie paliło ziemię sochaczewską w sobotnie południe. Aura nie przestraszyła kilkunastu sprawnych facetów, którzy przystąpili do rywalizacji w III Mistrzostwach Sochaczewa w podciąganiu na drążku i pompkach. Miejscem zawodów była chodakowska siłownia zewnętrzna.

Dyscypliny te są jak na razie mało popularne. Są jednak w Sochaczewie ludzie, którzy je promują. Pull and Push Team czyli – Łukasz Pawłowski, Michał Główka i Michał Kasprzak, to właśnie oni. Wspólnie z Izabelą Wojdyno (MOSiR) podjęli wyzwanie organizując kolejne zawody.

W konkurencjach, które zaproponowali liczy się technika i siła. Zbyt duża masa nie jest sprzymierzeńcem zwłaszcza w podciąganiu. W tej konkurencji walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie najwięcej razy podciągnął się przybysz z Katowic Adam Biedziak. Jego wynik, 25 razy, to wynik dający bardzo dobre miejsce nawet w zawodach mistrzowskich. Trzecie miejsce zajął reprezentant Sochaczewa – Paweł Selerski. Zawodnik ten był bezkonkurencyjny w pompkach. W finałowej rozgrywce zrobił ich aż siedemdziesiąt.

Po rozdaniu nagród zebrani zawodnicy wykorzystali przyrządy siłowni zewnętrznej do zaprezentowania swoich umiejętności w ćwiczeniach wolnych. Wiele z ćwiczeń było bardzo efektownych i zapierało zebranym z zachwytu dech w piersiach. Tradycyjnie zawody zakończyła ludzka flaga zawieszona na ogrodzeniu chodakowskiego stadionu.


Wyniki


Podciąganie

1.Adam Biedziak 25

2.Marcin Wróblewski 23

3.Paweł Selerski 21

4.Krystian Komorowski i Kacper Jach po 20

6.Dawid Pęsiek 19

7.Marek Tomczyński 18

8.Daniel Węgrowski 17

9.Radosław Sikora i Robert Bulik po 15

11.Grzegorz Burny 13

12.Dominik Zakościelny 12


Pompki

1.Paweł Selerski

2.Robert Iwaniuk

3.Michał Hajduk

4.Daniel Węgrowski

Pozostali uczestnicy: Marek Tomczyński, Adam Biedziak, Krystian Komorowski, Robert Bulik, Dawid Pęsiek, Marcin Wróblewski, Mateusz Stępień, Konrad Maślanka i Kacper Jach.


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy