Silni i sprawni

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: Silni i sprawni Inne sporty sochaczew
+2

Jest w Sochaczewie ekipa, która zwie się Pull & Push Team. To trzech sprawnych i silnych facetów – Michał Główka, Łukasz Pawłowski oraz Michał Kasprzak. Kilka lat temu zakochali się w nietypowym sporcie – robieniu pompek i podciąganiu na drążku. Swoją pasję propagują na terenie naszego miasta. Czynią to poprzez organizowanie zawodów sportowych.

W tym roku na chodakowskich obiektach MOSiR-u po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Sochaczewa w podciąganiu na drążku i pompkach. W pierwszej z nich wystartowało trzynastu mężczyzn i jedna kobieta – Kamila Kubik. Zwyciężył bezapelacyjnie Dany Hannoush, który uzyskał czterdzieści podciągnięć. Jest to wynik na światowym poziomie. Kamila zajęła jedenaste miejsce z piętnastoma podciągnięciami. To bardzo dobry wynik w kategorii kobiet.

W pompkach wystartowało jedenastu panów i jedna kobieta. Była nią ponownie Kamila Kubik. Eliminacje rozegrano w dwóch sześcioosobowych grupach. Do finału dostało się po trzech najlepszych zawodników z każdej z nich. Rewelacją tej konkurencji był bardzo młody Dorian Plutowski. Przeszedł on eliminacje, a w finale otarł się o podium zajmując czwarte miejsce. W pompowaniu najlepszy okazał się Paweł Selerski.

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na pokazy. Na urządzeniach siłowni zewnętrznej uczestnicy Mistrzostw Sochaczewa zaprezentowali spore umiejętności w pokazach free stylowych.


Wyniki zawodów


Podciąganie na drążku

1.Dany Hannoush 40

2.Marcin Wróblewski 31

3.Cezary Dymkowski 28

4-5.Paweł Selerski i Paweł Koch po 24

6.Damian Węgrowski 23

7.Jakub Godowski 22

8.Mateusz Grzeszczyk 21

9.Radosław Orzechowski 18

10.Grzegorz Burny 16

11-12.Kamila Kubik i Piotr Turczyniak po 15

13.Mateusz Neska 12

14.Paweł Rosa 4


Pompki

1.Paweł Selerski

2.Mateusz Grzeszczak

3.Dany Hannoush

4.Dorian Plutowski.

5.Damian Węgrowski

6.Paweł Koch

Odpadli w eliminacjach: Kamila Kubik, Piotr Turczyniak, Mateusz Neska, Grzegorz Burny, Paweł Rosa oraz Jakub Godowski.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy