Siódme mistrzostwa i siedem medali

Zdjęcia i foto: Siódme mistrzostwa i siedem medali Sporty walki sochaczew

W październiku do pięknej hali sportowej w Pionkach przybyło ponad 200 zawodników sztuk i sportów walki z 20 klubów z całej Polski. Byli jak zwykle reprezentanci Tang Soo Do, Taekwondo, Karate, Kick boxingu, Thay boxingu i innych dyscyplin. W skład naszej reprezentacji weszli zawodnicy z Sochaczewa i Łowicza: Krzysztof Buczyński, Patryk Brzozowski, Damian Zimny, Dariusz Płatkowski i Dominik Bojanowski.

Uczestnicy Siódmych Otwartych Mistrzostw Tang Soo Do rywalizowali w następujących konkurencjach: walki semi i light kontakt, układy dowolne i układy z bronią oraz rozbicia desek i wyskoki dosiężne. Na początku rozegrana została konkurencja układów dowolnych. Dominik Bojanowski zdobył w niej brązowy medal, Damian Zimny - srebrny, a w kategorii czarnych pasów Darek Płatkowski wywalczył brąz, zaś Patryk Brzozowski (Łowicz) - srebro. Nasi zawodnicy od lat są najlepsi w Polsce w układach formalnych. To oznacza wysoki poziom osobistego wyszkolenia. Bloki, uderzenia, kopnięcia, sposób poruszania oraz szybkość i precyzję mają opanowane prawie do perfekcji.

Następną konkurencją były układy z bronią. Jak zawsze niezwykle ciekawe ze względu na różnorodność używanej przez zawodników broni. Tu dominowały układy z kijem, ale wystąpiła również dziewczyna z wachlarzami i druga wykonująca układ z krótkimi nożami.

Aby przypomnieć, że sztuki walki są kontynuacją tradycji rycerskiej, instruktor Krzysztof Buczyński wystąpił w stroju Polskiego Rycerza i zaprezentował tradycyjne bronie: włócznię, racławicką kosę, maczugę łańcuchową, miecz oraz kusari kamę, to jest krótką kosę z łańcuchem zakończonym kulą. Piękny strój oraz różnorodna, niespotykana na zawodach broń spowodowały duże zainteresowanie i cała sala obserwowała ten występ z wielką uwagą. Ale sędziowie przyznali tylko srebrny medal, czyli wicemistrzostwo Polski.

Około godziny 15.00 odbyło się uroczyste otwarcie w obecności zaproszonych gości. Po ustawieniu ekip w podkowę i odegraniu Mazurka Dąbrowskiego zawodnicy zaprezentowali się w pokazowej konkurencji układy tradycyjne weteranów. Krzysztof Buczyński wywalczył złoty medal, który osobiście wręczyła burmistrz miasta Pionki. Potem była pokazowa konkurencja skoków dosiężnych oraz rozbijanie betonowych bloków i grubych drewnianych listew, która zawsze robi duże wrażenie na publiczności.

Na zakończenie nasz klub zaprezentował krótki pokaz do przepięknej muzyki zespołu Sabaton, upamiętniający najsławniejszą bitwę pod Termopilami. Potem zawodnicy startowali w walkach semi kontakt, a drugiego dnia, w niedzielę, walki light kontakt, w których Damian Zimny, nasz gladiator, zdobył srebrny medal.

Siódme Mistrzostwa Polski to piękna impreza, odbywająca się w przyjacielskiej atmosferze. Dla nas tym piękniejsza, że pięciu naszych zawodników zdobyło siedem medali.

Krzysztof Buczyński

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy