Siódme urodziny za nami

/ 61 zdjęć
Zdjęcia i foto: Siódme urodziny za nami Spotkania, jubileusze sochaczew
+56

21 września 2014 r. już po raz siódmy  odbył się piknik integracyjny środowisk pomocowych Powiatu Sochaczewskiego „Urodziny u Rodziny” tym razem pod hasłem : „Razem znaczy lepiej”. Naszą ideą było skoncentrowanie programu na dzieciach, wspólnych zabawach dzieciaków z rodzicami. Tegoroczną imprezę organizowaliśmy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie, Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego, Polskim Towarzystwem Zapobiegania Narkomanii. Wspomagali nas zaproszeni wolontariusze ze „Szlachetnej Paczki”, dzielne harcerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.

Mieszkańcy, którzy  licznie przybyli na piknik chętnie korzystali z możliwości pomiaru ciśnienia i cukru w stoisku Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, mogli zapoznać się z symulacją komputerową pokazującą trudności z jakimi borykają się osoby chorujące na stwardnienie rozsiane przygotowaną przez wolontariuszy Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Całe rodziny brały udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko wolontariuszy ze „Szlachetnej Paczki” gdzie także można było wziąć udział w konkursie. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dużych i małych,  były dmuchańce, trampolina, przejażdżki motocyklami, quadami, wata cukrowa, pierogi, naleśniki, pyszna grochówka, stoiska z rękodziełem, biżuterią, zabawkami. Na scenie występowała młodzież z Miejskiego Ośrodka Kultury : zespół „Abstrakt” i nasza młoda, zdolna Basia Gołębiowska, na finał zagrały zespoły No Pack z Teresina  i Same Gwiazdy z Białegostoku.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz powiatowych: Halina Pędziejewska – przewodnicząca Rady Powiatu, Jerzy Żelichowski – przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, Zbigniew Madej – Główny Specjalista ds. Polityki Społecznej i Zdrowotnej, Katarzyna Kajak – dyrektor PCPR w Sochaczewie, Tomasz Połeć  reprezentował Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego wraz z grupą wolontariuszy.

 Gości witał Sławomir Szadkowski – kierownik POIK w Sochaczewie, który  jednocześnie reprezentował Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii.  Uczestnicy konkursów zostali obdarowani nagrodami, za które niniejszym dziękujemy naszym sponsorom: Firmie Verona z Andrzejowa Duranowskiego oraz Firmie Procter and Gamble. Pogoda dopisała jak co roku, chociaż prognozy straszyły deszczem, rozpadało się dopiero wieczorem. Nasza impreza miała jak zwykle charakter profilaktyczny, propagowaliśmy zabawę bez alkoholu i innych używek, rozdawaliśmy ulotki i materiały informacyjne związane z problematyką alkoholizmu, narkomanii,  przeciwdziałaniem przemocy.  Ponieważ  piknik udał się wyśmienicie, już dziś zapraszamy na nasze ósme urodziny, w przyszłym roku w jednej z zaprzyjaźnionych gmin.  Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym rodzinom za wspaniałą zabawę i miło spędzony czas.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy