Skatepark w Sochaczewie - kontrowersje

/ 11 komentarzy
Zdjęcia i foto: Skatepark w Sochaczewie - kontrowersje Interwencje i pomoc sochaczew

Przyszłość sochaczewskiego skateparku już od dawna jest przedmiotem społecznej dyskusji. Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają sami użytkownicy obiektu, jak również jego zarządzający, czyli władze MOSiR. Najnowsze kontrowersje skupiają się wokół realizacji napraw oraz przeznaczonych na ten cel pieniędzy.

 

Przypomnijmy zatem, że skatepark w Sochaczewie powstał dzięki firmie MARS, która to nakładem blisko 130 tys. zł ufundowała ten obiekt miastu. Od tego czasu (2007 r.) stan ramp i wewnętrznej konstrukcji systematycznie się pogarszał. Oczywiście nie ma się czemu dziwić – obiekt używany niszczeje i prędzej czy później i tak wymagałby gruntownego remontu.


Sprawę tę poruszaliśmy już w zeszłym roku, nagrywając materiał filmowy. Brali w nim udział zarówno młodzi użytkownicy skateparku, jak również przedstawiciel władz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Krasucki.Obiecany wówczas remont na dobre rozpoczął się właśnie teraz i w związku z tym pojawiły się pewne kwestie sporne.

 

Zadzwoniła do nas nasza czytelniczka, mama jednego z chłopaków korzystających z ramp, zaniepokojona pracami naprawczymi, jakie mają tam miejsce. Zdaniem użytkowników obiektu (o czym możemy przeczytać również na profilu FB /nowy skatepark dla Sochaczewa/) prowadzone prace są niewspółmierne do funduszy przeznaczonych na ten cel. Powołując się na wywiad z dyrektorem MOSiR-u w lokalnym radiu uważają, że za uzyskane pieniądze można wybudować nowy, lepszy obiekt, a nie ratować przegnitą konstrukcję jak najniższym kosztem. W owym wywiadzie miała paść deklaracja przekazania ok. 250 tys. złotych na rewitalizację skateparku. Ta wiadomość w zestawieniu z obecnie trwającymi pracami za (zdaniem użytkowników) dużo mniejsze pieniądze wywołała oczywisty bunt.

 

Postanowiliśmy zatem zapytać u źródła i skontaktowaliśmy się z Mieczysławem Głuchowskim pełniącym funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zarządzającego skateparkiem.


Dyrektor Głuchowski przekonuje, że wspomniana wcześniej kwota owszem padła na antenie rozgłośni, ale są to fundusze przeznaczone na cały MOSiR, w związku z czym lwią część środków musi pochłonąć remont pływalni. Dowiedzieliśmy się również, że sytuacja i tak jest zadziwiająco dobra, ponieważ uda się mimo wszystko „wysupłać” odpowiednią kwotę na wymianę ramp i konstrukcji nośnej, która, jak przyznał sam M. Głuchowski, z racji wieku jest już przegnita i wymaga interwencji fachowców. Dokładny koszt przeprowadzanego remontu nie jest jeszcze znany, ale przypuszczalnie może oscylować około kwoty 30 tys. złotych.

 

Oczywiście nie chcemy być arbitrami w tej sprawie, a wszelkie wnioski pozostawiamy naszym czytelnikom. Przy okazji tego materiału chcieliśmy zwrócić uwagę na sam obiekt, którym jest skatepark – niewątpliwie potrzebny i uczęszczany. Może zamiast ratować konstrukcję doraźnymi i na krótko wystarczającymi remontami, warto pomyśleć o budowie nowego, a trwalszego obiektu? Zdaniem użytkowników, najlepszy byłby skatepark betonowy z laminowanym zadaszeniem. Może Urząd Miejski, jeśli nie jest w stanie wygospodarować pieniędzy na ten cel, podejmie rozmowy ze sponsorami? 

 

 

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (11)

fairofairo
0
130tys kosztowało to zbiorowisko desek z euro palet? chyba kpina !!! (2015-03-13 18:41)
wbienkowbienko
0
@fairo - z całym szacunkiem, ale wygląda na to, że nie masz wyobrażenia o pojęciu. Ani desek, ani tym bardziej europalet zdecydowanie być tam nie powinno. To powinny być bardzo precyzyjnie zaprojektowane i wykonane konstrukcje i z równą precyzją powinny być konserwowane. Od tego zależy bezpieczeństwo użytkowników ludzi młodych i dzieci. Fuszera w tym przypadku może skonczyć się tragicznie. (2015-03-13 19:30)
szarmaszarma
0
Jaki dyrektor taki Skatepark , facet w mojej ocenie nie ma pojęcia o niczym , ale Osiecki go trzyma . Czyżby coś było na rzeczy, o czym już nie mówią a krzyczą jaskółki w Sochaczewie. (2015-03-13 20:38)
Reage77Reage77
0
To smutne, ale zgadzam się z szarmą!
Pan dyrektor już dawno powinien pożegnać się z fotelem. Słyszałem o pewnym zajściu jakie jakiś czas temu miało miejsce na basenie i jeśli to prawda, co słyszałem, to włosy dęba stają.
Cytując klasyka "...wszyscy są równi, ale świnie są równiejsze". (2015-03-16 10:19)
wbienkowbienko
0
"Dokładny koszt przeprowadzanego remontu nie jest jeszcze znany, ale przypuszczalnie może oscylować około kwoty 30 tys. złotych."
Nie wiem jacy fachowcy wzięli się za tę robotę, ale po przekazie mojego syna mam wrażenie, że skateparków to oni chyba nigdy nie robili. Konstrukcja i nawierzchnia są już zużyte i łatanie niewiele pomoże. Te 30 tys. można by było wydać na ruchome zadaszenie (jak na skateparku Jutrzenka w w W-wie -tylko odpowiednio mniejsze) po to, by chronić nową konstrukcję.

Z tego co widziałem na razie remont oscyluje w granicach 3 tys. i to jest bardzo naciągnięta kwota. Czy ktoś z rodziców młodych ludzi korzystających tego obiektu chciałby dołączyć do interwencji w tej sprawie?
Skatepark naprawdę przyciąga wiele młodzieży z Sochaczewa i okolic, szczególnie w wakacje. Pozwala budować kondycję, ćwiczyć koncentrację i sprawność ruchową oraz pomaga w ogólnym rozwoju nawet psychologicznym - pozwala przezwyciężać lęki (chociaż to rodzice powinni zadbać, aby nie przerodziło się to w nadmierną brawurę:)). (2015-03-17 09:39)
zetskizetski
0
I tak wydadzą bez sensu, bo to co robią to pudrowanie syfu a nie leczenie. (2015-03-22 13:50)
net-pointnet-point
0
to jest kpina a nie skatepark, wstyd. Ostatni miesiac spedzilem z rodzina w Australii w Perth, objezdzilem z synem wszystkie skateparki okolicy, to jest skateparkhttps://images.app.goo.gl/Y2KLhLXy7csHGsUp9

nie widzialem nigdzie takiego badziewia ja mamy w Sochaczewie, wszedzie sa piekne gładziutkie betonowe skateparki małe czy duże, jest beton misku rampy, no cuda normalnie u nass to jest wiocha ale cieszmy sie ze przynajmniej cos takiego jest bo taki skatepark jak w linku to pewnie z 5 baniek by kosztował lub wiecej ....(2019-07-17 17:55)
robroyrobroy
0
@fairo,kasa jest kasa,ta pani zaprojektowala instalację z palet i KTOŚ jej za to zapłacił ,nieomal milion zł ,za tydzień,bo dłużej pewnie Warszawy nie byłoby stać

https://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/10/24/natalia-romik (2019-07-17 21:00)
robroyrobroy
0
. (2019-07-19 05:09)
wbienkowbienko
0
A przecież można taniej i równie piękinie :)Źródło grafiki: (MF) - tusochaczew.pl (2019-07-19 13:06)
robroyrobroy
0
@ wbienko,jakby krowy i kozy wpuścił byłoby naprawdę pięknie (2019-07-19 16:09)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy