SKF poleca na weekend - MOONLIGHT

/ 7 zdjęć
Zdjęcia i foto: SKF poleca na weekend - MOONLIGHT Film, fotografia sochaczew
+2

Sochaczewski Klub Filmowy poleca na weekend.

Weekend to najlepszy czas na oglądanie filmów. Proponujemy filmowe lektury obowiązkowe, czyli te, które naszym zdaniem, miłośników filmów, warto, z różnych względów obejrzeć. Filmy, które pozostawiają ślad w oglądającym. Docenione, uznane, ale nie zawsze komercyjne.

W tym tygodniu polecamy „MOONLIGHT”  - film z 2016 roku z trzema Oscarami oraz Złotym Globem na koncie, w reżyserii Barry’ego Jenkinsa.

„Mooonlight” to kronika życia młodego Afroamerykanina – od dzieciństwa do dorosłości. A zarazem ponadczasowa opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w świecie i niezwykle osobiste, poetyckie studium tożsamości, rasy, dojrzewania, męskości, rodziny, pr. yjaźni i miłości. Niezwykle empatyczna wizja Barrego Jenkinsa dotyka uniwersalnych , ponadczasowych prawd i momentów, które kształtują nasze życie i czynią nas, tym kim jesteśmy.

Chiron dorasta w Liberty City, niebezpiecznej i biednej dzielnicy Miami. Chłopak nie ma łatwego życia.  Wychowuje go samotnie uzależniona od narkotyków matka. Z powodu swego charakteru i postury otrzymuje przezwisko Mały. Jego kontakty z rówieśnikami nie są najlepsze. Kolejny etap życia Chirona to przedsionek dorosłości. Obserwujemy prześladowanego, wyobcowanego nastolatka zmagającego się ze swoją seksualnością i odrzuceniem. W ostatniej części historii Chirona widzimy go jako młodego, potężnie zbudowanego twardziela. Czy za zmianą fizyczną poszła także psychiczna?

Film powstał na kanwie autentycznych wydarzeń. Trwa 107 minut.

Jeśli chcesz podyskutować o ostatnio obejrzanych filmach, coś polecić  - zapraszamy w te sobotę 18.11.17 do Ostoi św. Dominika na tyłach kościoła św. Wawrzyńca na godz. 17.00. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy