Składki ZUS – sochaczewskie firmy zapłacą dużo więcej

Zdjęcia i foto: Składki ZUS – sochaczewskie firmy zapłacą dużo więcej  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Sochaczewianie jak i przedsiębiorcy z całego kraju z pewnością nie ucieszą się wiadomością o podwyższających się kosztach składek ZUS. Jak podaje portal zus.pox.pl Polacy będą musieli zmierzyć się z podwyższeniem składek o 9,7 %. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą będą płacić składki na poziomie niemalże 1500 zł w 2020 roku.


Kwota ta jest o 9,7 % większą w porównaniu do roku  2019. Najmniejsze firmy z terenu powiatu sochaczewskiego, jak i całego kraju, mogą skorzystać z prawa do wyboru systemu składek uzależnionych od wysokości przychodu. W 2020 roku osoby prowadzące działalność i opłacające składkę uzależnioną od dochodów będą mogły korzystać z wyższego limitu przychodów. Pozostałe osoby prowadzące działalność muszą płacić standardowe składki w zryczałtowanej wysokości.  


Jak już pisaliśmy na naszym portalu wzrośnie przewidywana kwota przeciętnego wynagrodzenia. Na rok 2020 ma ona wynosić 5227 zł co oznacza podwyższenie składek ZUS. Kwota ta bez składki zdrowotnej będzie wynosić 1069,14 zł. Dokładna kwota składki zdrowotnej będzie znana w styczniu 2020 roku ale można przypuszczać, iż kwota ta będzie wynosić 375 zł. 


Sochaczewianie w roku 2017 prowadzili około 6 635 firm jako osoby fizyczne, a najwięcej mamy mikroprzedsiębiorstw, które zatrudniają do 9 osób. Każdy z przedsiębiorców naszego miasta oraz powiatu będzie musiał liczyć się z podwyższonymi kosztami prowadzenia działalności. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy