Skra na biegach w Nowej Suchej

Zdjęcia i foto: Skra na biegach w Nowej Suchej Biegi sochaczew

W niedzielę 28. kwietnia 2013 r. na boisku klubu sportowego „ Promyk”  Nowa Sucha odbyły się Jubileuszowe XX BIEGI PRZEŁAJOWE IM. MARKA KACPRZAKA . Naszą sekcje reprezentowało dziesięcioro zawodników zdobywając sześć krążków.

W kategorii szkół podstawowych dziewcząt klas V-VI (600m) na najwyższym stopniu podium, ze złotym medalem  stanęła Ola KOTLARSKA, srebrny medal zawisł na szyi Ani SOBIERAJ a brąz powędrował do Pauliny KRÓL . W tej konkurencji startowały jeszcze trzy klubowe koleżanki Karolina TOMASZEWSKA, Kinga GÓRECKA i Ola GÓRECKA zajmując kolejno  szóste siódme i ósme miejsce  .

W kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt klas I-II (900m) najlepiej zaprezentowała się Ola WIŚNIEWSKA zajmując pierwsze miejsce.

W kategorii szkół gimnazjalnych chłopców klas I-II (1200m)   złoty medal zdobył Adam KAJDAS, ze srebrnym medalem zawody ukończył Kamil SKORUPA a tuż za podium został sklasyfikowany Bartek STYPUŁA.

W kategorii szkół gimnazjalnych dziewcząt klas III (900m) największą sensacje w śród publiczność  sprawiła Natalka GREFKOWICZ. Ze względu na brak rywalek po konsultacji organizatorów z sędzią głównym zawodów, postanowili połączyć dwie konkrecje  z chłopcami gimnazjum klas III (1200m). Dzięki takiemu rozwiązaniu  Natalka mogła zaprezentować się przed własną publiką, nie dając żadnych szans kolegom wygrała zawody. Warto podkreślić, że do pokonania miała jedno okrążenie więcej, dlatego podczas dekoracji z rąk Wójta Nowej Suchej oprócz złotego medalu została uhonorowana specjalnym pucharem.

Choć pogodna nie sprzyjała, było zimno i deszczowo,   wszyscy dobrze  się bawiliśmy  i na pewno za rok powrócimy do Nowej Suchej.

Następny start podopiecznych Zenona Grąbczewskiego i Rafała Murasa zaplanowany jest 11 maja na Warszawskim AWF-ie i 18 maja w Pruszkowie.