Skra została pokonana

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Skra została pokonana Rugby sochaczew

Drugą fazę rozgrywek w „grupie spadkowej” Orkan rozpoczął od „bonusowego” zwycięstwa ze stołeczną Skrą. Spotkanie od początku zaczęło układać się po myśli gospodarzy, którzy już w dziewiątej minucie zdobyli pierwsze przyłożenie. Doskonale spisała się formacja młyna, która skutecznie wepchnęła się na pole punktowe gości.

Zapowiadało się na łatwe zwycięstwo. Co prawda Orkan przeprowadzał dynamiczne akcje jednak zawodziło „ostatnie” podanie. Piłka wypadała naszym rugbistom z rąk lub wylatywała poza linię boczną boiska. Tę niefrasobliwość wykorzystali zawodnicy Skry, którzy coraz odważnie atakowali. Nagrodą było przyłożenie.

Na szczęście sochaczewianie jeszcze przed przerwą drugi raz przyłożyli i na przerwę schodzili prowadząc zaledwie ośmioma punktami. Po zmianie stron pierwsze minuty należały do gości. Zdobyli oni przyłożenie i na boisku zrobiło się ciekawie. Nasi rugbiści potrafili jednak przełamać przyjezdnych. Worek z punktami mocno się rozpruł. Skuteczna gra Orkana, to w dużej mierze bardzo dobra gra Michała Kępy. Młody, utalentowany sochaczewianin dobił rywale zdobywając dwa przyłożenia. Orkan pewnie mecz i praktycznie zapewnił sobie szóste miejsce w Ekstralidze.

Zwycięstwo ze Skrą poprawiło humory podopiecznym Bogdana Wróbla. Tydzień wcześniej, w ostatnim meczu I Fazy zostali oni rozjechani przez walec Budowlanych Łódź. Sochaczewianie przegrali w mieście „włókniarek” 3:88 (3:43).

RC Orkan Sochaczew – Skra Warszawa  41:19 (15:7)

punkty: Tomasz Gasik (11), Michał Kępa (10), Kamil Kościelewski (5), Kamil Dudkowski (5), Mateusz Plichta (5), Łukasz Syperek (5)

skład: Jakub Młyńczak, Marcin Stencel, Tomasz Gasik, Tomasz Malesa, Mateusz Plichta, Michał Kępa, Dawid Plichta, Kamil Dudkowski, Piotr Wawrzyńczak, Kamil Palasik (Damian Szałaj), Maciej Brażuk, Kamil Kościelewski,  Robert Zatorski (Tomasz Markiewicz), Łukasz Syperek, Paweł Chojnacki (Damian Paluch)