Skutki wichury w powiecie sochaczewskim

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Skutki wichury w powiecie sochaczewskim Pożary, straż pożarna sochaczew

Jedna osoba poszkodowana, połamane drzewa i pozrywane linie energetyczne – to bilans nawałnicy, która przeszła nad Sochaczewem w piątek, 17 czerwca. Zgłoszenia o niszczycielskich skutkach burzy zaczęły napływać do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie od godziny 12:30.

 

Do najpoważniejszego ze zdarzeń doszło w Sochaczewie na drodze nr 92, gdzie na samochód osobowy przewróciło się drzewo. W wyniku zdarzenia ucierpiała pasażerka auta. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy PSP udzieliły poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego oraz usunęły drzewo z rozbitego pojazdu.

Pozostałe interwencje dotyczyły usuwania drzew powalonych na jezdnie i chodniki, wiszących konarów oraz drzew grożących przewróceniem na budynki. Czterokrotnie strażacy wyjeżdżali również do zerwanych linii energetycznych. Doszło także do jednego pożaru – w miejscowości Bibiampol płonął transformator.

W sumie w piątek strażacy jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu sochaczewskiego wyjeżdżali do zdarzeń 52 razy. Kilka interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy ratownicy prowadzili również następnego dnia.

 

Tekst: st.kpt.T.Fijołek,

zdjęcia: st.asp.M.Dobrowolski

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy