Śliskie jezdnie i kolizje – uwaga na mandat

Zdjęcia i foto: Śliskie jezdnie i kolizje – uwaga na mandat  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Poranna jazda na wielu sochaczewskich drogach mogła przysporzyć kłopotów. Kierowcy musieli się uzbroić w szczególną ostrożność. 


Okres zimowy to w roku 2020 zdecydowanie za dużo powiedziane. Temperatura w ciągu dnia dochodzi do ponad 10 st. C. Na osiedlowych skwerach rozkwitają krzewy, a bardziej wytrwali mogą szukać grzybów. Jednak są poranki, które można uznać za zimowe, gdzie temperatura spada sporo poniżej zera. Zwiastuje to nieodzowne kłopoty z zamarzniętym autem, odlodzenie i jazda po śliskich jezdniach.


Cienkie, zdradliwe warstwy na asfalcie mogą być przyczyną wypadków i kolizji. W Sochaczewie walką z niedogodnościami na drodze zajmuje się Zakład Komunikacji Miejskiej. Ma on pełnić całodobowy dyżur, a w przypadku wystąpienia opadów śniegu pojazdy mają wyjechać w ciągu godziny. Wsparciem mają być firmy zewnętrzne. 


O jakość jazdy na drogach w Sochaczewie dba także Powiatowy Zarząd Dróg, a także GDDKiA do której należy obszar obwodnicy. Wszelkie uwagi należy składać do odpowiedniego zarządcy drogi. Na terenie miasta wszelkie uwagi można przekazywać pod numerem całodobowym telefonu ZKM - (46) 862-99-27. Obszar powiatu i niektóre drogi na terenie miasta to drogi wojewódzkie ul. Wyszogrodzka, Chodakowska, Chopina, al. 600-lecia, ul. Piłsudskiego, Żyrardowska, 15 Sierpnia (na odcinku od obwodnicy do granic miasta w dzielnicy Malesin). W przypadku tych dróg należy kontaktować się z ich zarządcą, którą jest centrala MZDW w Grodzisku Mazowieckim, tel. (22) 755-59-46 czynna w dni robocze od godziny 7.00 do 15.00. Można także wysłać maila na adres rd.grodzisk@mzdw.pl.


Oprócz dróg miejskich i wojewódzkich mamy jeszcze te, które zarządzane są przez powiat. To ul. Towarowa, Okrzei, Sienkiewicza, Botaniczna, Boryszewska, Inżynierska, Ziemowita, Staszica, Trojanowska, Młynarska, Łąkowa, Mostowa, Brukowa, Gawłowska, Księcia Janusza, Głowackiego i Lubiejewska (do obwodnicy). W przypadku tych jezdni możemy kontaktować się z Powiatowym Zarządem Dróg w Sochaczewie pod numerem tel. (46) 862-25-68, email: pwzdrog@poczta.onet.pl.


Mimo obowiązków jakie pełnią w zakresie utrzymania bezpieczeństwa zarządcy dróg w mieście należy pamiętać o odpowiedzialności kierowców. W przypadku powstania kolizji bądź wypadku ze względu na panujące warunki na drodze funkcjonariusze policji mogą wystawić mandat karny. 


Zatem rada dla wszystkich to ostrożność, szczególnie na porannych oblodzonych ulicach, bo dla tych którzy nie zdążą wyhamować nie będzie taryfy ulgowej. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy