Zaloguj się do konta

Słoneczny Festyn

Zespół Szkół Specjalnych
2013-06-14
Edukacja
Organizatorzy festynu w ZS w Erminowie zamówili na środę 12.06.2013 wspaniałą pogodę. Co roku na ten niezwykły dzień czeka cała społeczność szkolna. Przygotowania do tej imprezy trwają długo i pochłaniają wiele czasu i wysiłku, ale to wszystko po to , aby zapewnić super zabawę. Rocznicowy, bo dziesiąty już z kolei festyn przebiegał pod hasłem : „Wiejska zagroda” i był niezwykle udany.
Zaszczycili nas swoją obecnością wspaniali goście : starosta Tadeusz Koryś, wicestarosta Janusz Ciura, przewodnicząca Rady Powiatu Halina Pędziejewska, wiceburmistrz Marek Fergiński, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Rybnie ks. kan. Stanisław Łubian, członek Zarządu Powiatu, prezes Stowarzyszenia „Przyjazne Miasto Sochaczew”- Przemysław Gaik, dyrektor PZE Bogusław Bęzel, członek Zarządu Stowarzyszenia „Przyjazne Miasto Sochaczew” Jolanta Kulpa-Szczepaniak, Beata Brymora Mars Polska, kierownik WTZ Magdalena Osińska, wójt gminy Nowa Sucha Maciej Mońka, sekretarz gminy Rybno Agnieszka Kosiorek, dyrektor DPS w Młodzieszynie Justyna Nowak-Sobotta, kierownik POIK Anna Krukowska, Damian Białobrzeski-OKNOBUD, dyrektorzy i nauczyciele szkół, przedszkoli z uczniami, rodzice, zuchy ze SP nr 3 z drużynową Krystyną Stańkowską , wolontariusze z Teresina z Dorotą Targowską.
Serdecznie witając zgromadzonych, pani dyrektor Hanna Milcarz wyraziła swoją radość z kolejnej możliwości wspólnego spotkania. Podkreśliła, cytując słowa jednego z gości, że nasza szkoła: „skazana jest na sukces” co znajduje swoje odzwierciedlenie w wielu nagrodach, jakie zdobywają jej uczniowie.
Następnie głos zabrali nasi goście: starosta Tadeusz Koryś, wiceburmistrz Marek Fergiński i członek Rady Powiatu Przemysław Gaik. Wszyscy mówcy docenili niezwykłą atmosferę naszych pikników i wyrazili zadowolenie, że po raz kolejny mogą w takiej imprezie uczestniczyć.
Dyrektor Hanna Milcarz nawiązując do poprzednich słów o licznych sukcesach naszej szkoły, poprosiła starostę Tadeusza Korysia o wręczenia stypendiów ufundowanych przez Starostwo Powiatowe dla wyróżniających się uczniów. Następnie przedstawiała laureata Ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” , wolontariusza z naszej szkoły- Marcina Putzana.
Wreszcie nastąpiła długo oczekiwana chwila- ogłoszenia wyników konkursu plastycznego „ Poezja ks. J. Twardowskiego w obrazach” . Oczywiście wśród nagrodzonych nie zabrakło i uczniów nasze szkoły. Wręczenia nagród dokonali przedstawiciele Starostwa Powiatowego: starosta Tadeusz Koryś, przewodnicząca Rady Powiatu Halina Pędziejewska, członek Zarządu Powiatu Przemysław Gaik i członek Zarządu Stowarzyszenia „Przyjazne Miasto Sochaczew” Jolanta Kulpa-Szczepaniak. Następnie przystąpiono do prezentacji osiągnięć artystycznych uczniów naszej szkoły. Nastrojową piosenkę wykonała Dominika Wojciechowska. Po prezentacji wokalnej na scenę wkroczyli aktorzy ze szkolnego kółka teatralnego, przedstawiając rewelacyjna wersję „Kopciuszka” . Po gromkich brawach nagradzających fantastyczny spektakl, na scenę wkroczył uczeń , który wykonał taniec do utworu Elvisa Presleya. Na koniec publiczność mogła podziwiać żywiołowy pokaz tańca zespołowego wykonanego przez uczestników koła tanecznego. Warto nadmienić, że umiejętności taneczne, wokalne i teatralne naszych uczniów zostały docenione i nagrodzone na pozaszkolnych konkursach i przeglądach twórczości artystycznej.
Po części oficjalnej przyszedł czas na fantastyczną zabawę pod kierunkiem znanego wodzireja- Piotra Milczarka , liczne konkursy i turnieje. Można było wziąć udział w symultanie warcabowej, konkursach sportowych, plastycznych oraz grach stolikowych. Wielką frajdę uczestnikom zabawy sprawiło upiększanie buziek poprzez fantazyjne ich pomalowanie oraz przejazd motorem, który zapewnili członkowie klubu „Boruta MC” . Dużym zainteresowaniem dzieciaków cieszyła się loteria fantowa i możliwość uczestniczenia w zajęciach z psami wykorzystywanymi w szkolnych zajęciach kynoterapii. Dorośli mogli zadbać o swoje zdrowie: zmierzyć ciśnienie i poziom cukru w punkcie medycznym oraz dokonać zakupu czegoś niepowtarzalnego na dwóch kiermaszach rękodzieła artystycznego. Jak na hasło pikniku przystało, nie zabrakło jadła i napitku rodem z wiejskiej zagrody. Posilić się można było swojską wędliną , domowym smalcem , zakąsić ogórkiem kiszonym, a nad deser skosztować domowego ciasta i wspaniałych lodów i słodyczy z firmy Mars.
Nie byłoby tych wspaniałości, gdyby nie nasi nieocenieni sponsorzy:
- „Fast service” Andrzej Kowalski
- „Mars Polska” Beata Brymora
- „Bakoma S.A.” Urszula Kossakowska
- „Zajazd Dukat” państwo Górzyńscy
- PPH „Kuznocin” Marek Kłoszewski
- PPUH „OKNO-BUD” Krzysztof Białobrzeski
- Klub Motocyklowy „Boruta”
- Cukiernia „Lukrecja” Dariusz Makowski
- Cukiernia „Jeznach”
- PHU „Kacper” Katarzyna Kalota

oraz:
„Pol-Flavour” Tomasz Janiak, Klub Maratończyka „Aktywni” Sochaczew, Kancelaria notarialna Andrzej Maik, sklep „Oskar” Urszula Małolepsza, PKS Grodzisk Mazowiecki, „Sławek” SP.J Rafał Paciorowski, sklep „Gabet”, Ochotnicza Straż Pożarna w Erminowie, Dariusz Gorzelak.
Dziękując im za życzliwość i szczodrość zapewniamy, że przekazane dary nie tylko uświetniły nasz piknik, ale sprawiły, że świat wydaje się nam życzliwszy i piękniejszy.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Sprawy urzędowo-administracyjne1

Kawiarnia ,,Przystań" już otwarta

Sprawy urzędowo-administracyjne

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Interwencje i pomoc

Boisko przy SP nr 2 - śmieci i brud

Partie polityczne1

Andrzej Duda ułaskawił pedofila

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc