Smaki dzieciństwa w Dniu Seniora

Zdjęcia i foto: Smaki dzieciństwa w Dniu Seniora Imprezy cykliczne sochaczew

Domowe pączki to dla wielu z nas smaki dzieciństwa, które mogą się kojarzyć z babcią i dziadkiem. O takie właśnie wypieki zadbali organizatorzy uroczystości, która w dniu 24 stycznia odbyła się na auli im. Jana Pawła II w Iłowie.

Tego dnia pracownicy i starsi uczniowie SP w Iłowie przygotowali poczęstunek oraz program artystyczny, na które zaprosili seniorów z lokalnego koła emerytów. Okazji do spotkania dostarczył przypadający w styczniu Dzień Babci i Dziadka, który jednak organizatorzy potraktowali znacznie szerzej jako: Dzień Seniora.

W przedsięwzięcie, które było tradycją Gimnazjum zaangażowali się nauczyciele: Jan Kraśniewski i Jolanta Kraśniewska. Część artystyczną wspólnie z młodzieżą przygotowała Monika Kurowska, a zaprezentowany program, który nawiązywał do okoliczności spotkania z pewnością dostarczył gościom wielu miłych wrażeń.

Młode solistki wykonały piosenki Anny Jantar, które nie dość, że są melodyjne, to jeszcze przywołują czasy lat 70 – tych. Seniorzy usłyszeli m.in. „Tyle słońca w całym mieście”, „Radość najpiękniejszych lat” oraz „Za każdy uśmiech Twój”, które z pewnością u wielu słuchaczy wzbudziły miłe wspomnienia.

Salwy śmiechu towarzyszyły natomiast popisom dwóch młodych aktorów, którzy wystąpili w skeczu pt. „Rehabilitacja”. Aleksander Napieracz jako lekarz i Piotr Dałkiewicz jako pacjent nie pozostawili przysłowiowej suchej nitki na polskiej służbie zdrowia. Absurdalne scenki pozwoliły seniorom z uśmiechem potraktować niektóre prawdziwe bolączki systemu opieki zdrowotnej.

Z kolei ze wzruszeniem seniorzy przyjęli występ Artura Chojnackiego, który w nowoczesnym, młodzieżowym stylu wykonał poruszającą piosenkę z własnym tekstem. Słowa tego utworu odnosiły się do roli i znaczenia seniorów, którym wielu z nas zawdzięcza: opiekę, troskę, domowe smakołyki i ciekawe wspomnienia rodzinne. Kochamy ich także po prostu: za to, że są.

Przed seniorami występowali także inni uczniowie oraz absolwenci gimnazjum, którzy uświetnili uroczystość wierszem i piosenką. Nie zabrakło „Sto lat”, podziękowań i miłych słów. Takie spotkania są dla nas szczególnym wydarzeniem. Dziękuję organizatorom i wykonawcom za zaangażowanie w program przygotowany specjalnie dla nas - powiedziała Wiesława Zientara przewodnicząca koła.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy