Zaloguj się do konta

Śmieci nad Bzurą - smutny widok poczynań człowieka

dominika myszkowska (dominika36)
2019-12-08
Czarna kronika
Smutny widok w ostatnich dniach zastali spacerowicze nad Bzurą w okolicach Kozłowa Biskupiego. Nie ma słów wytłumaczenia na zachowanie ludzi, którzy w ten sposób pozbywają się odpadów. 


Mamy w Sochaczewie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Całkiem za darmo można oddać różnego rodzaju odpady takie jak tworzywa sztuczne, odpady wielkogabarytowe, wielomateriałowe, opony, odpady z remontów i budowlane z gospodarstw domowych, baterie, akumulatory czy też metale. To niektóre z odpadów jakie można pozostawiać w PSZKu przy ulicy Chemicznej 8. Za darmo! 


Są wyjątki, nie jest on skierowany dla mieszkańców płacących nieregularnie za odpady w naszym powiecie oraz dla prowadzących działalność gospodarczą, dla których obowiązują oddzielne przepisy. Sprawca czynu ze zdjęcia najwyraźniej może zaliczać się zatem do którejś z wymienionych grup.


Nie ma słów wytłumaczenia dla takich działań. Mamy obowiązek dbać o nasze wspólne dobro jakim jest środowisko naturalne. Dlaczego nie wszyscy jeszcze to zrozumieli?


Foto źródło fb. 

Opinie (2)

pawel-duplicki

Hej. Jadąc do pracy widziałem bardzo podobną kupę w okolicy byłego młyna w trojanowie na zakręcie. A ostatnio właśnie zginęła, ktoś posprzątał ?. [2019-12-09 00:54]

stawik12

Kiedyś za oborę wyrzucali i tak im zostało. Im [2019-12-09 11:30]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020