Śmieci w lesie - oświadczenie właściciela i wyjaśnienie sprawy

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Śmieci w lesie - oświadczenie właściciela i wyjaśnienie sprawy  Interwencje i pomoc sochaczew

Poremontowe odpady to spory kłopot. Dodatkowo mieszkańcy zmagają się z brakiem PSZOK co niewątpliwie utrudnia sprawę wywozu odpadów. 


W związku z zamieszczeniem artykułu związanego z odpadami w lesie https://e-sochaczew.pl/n/smieci-w-lesie/65322 przedstawiam wyjaśnienie sprawy. 


Przede wszystkim warto spojrzeć na rezultat pracy policji z Sochaczewa https://e-sochaczew.pl/n/policja-o-sprawie/65401, co wyczerpuje większość zapytań pojawiających się w sprawie. Jednak, nie ukrywając osoba, która została publicznie wskazana w internecie jako sprawca doznał wielu przykrych konsekwencji. Bo nie dość, że zadbał o zabezpieczenie odpadów to poniósł tragiczne konsekwencje hejtu internetowego z powodu zaufania jakim obdarzył osoby, które miały w jego imieniu dostarczyć śmieci do wyspecjalizowanego punktu. Oczywiście ponosząc koszty finansowe.


I tu osobiście i w imieniu, mam nadzieję, wielu z nas warto najzwyczajniej przeprosić. Bo choć informacja dotyczyła tego, że każde odpady są obserwowane i miała być przestrogą dla potencjalnych, kolejnych sprawców, to w tym konkretnym wypadku powieliła błędne przekonanie o celowym działaniu. Nawet, mimo umieszczenia z mojej strony informacji o dalszych działach i drugiej strony całej sprawy, to w ostatecznym rozrachunku, brak czytania treści artykułów przyniósł marny efekt. 


"Państwo z Łuszczewskich" nie mieli w tej smutnej historii udziału, oprócz zaufania, którym wykazali się dla drugiego człowieka. Do dnia 29 kwietnia natomiast, z powodu trwających czynności policyjnych nie było okazji ku oficjalnym dyskursom.


Dodatkowo publikuję oficjalne oświadczenie osób, których dane pojawiły się w sieci, a które włożyły dużo trudu w wyjaśnienie sprawy wywozu odpadów do lasu:   


OŚWIADCZENIE!!!

W ostatnim czasie ukazał się post dotyczący wyrzuconych śmieci w Wólce Smolanej, pod którym wylała się fala hejtu na „Państwa z Łuszczewskich”. Do dzisiaj nie mogliśmy zabrać w tej sprawie głosu ze względu na trwające śledztwo. 


Wywóz śmieci zleciliśmy osobą trzecim - bez naszej wiedzy trafiły do lasu, a nie w odpowiednie miejsce. Podaje link w którym policja wydała oficjalnie oświadczenie http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wsc/aktualnosci/40627,Wyrzucili-smieci-remontowe-do-lasu.html 


Autorka postu znała dokładny adres, mogła się skontaktować z nami i dostałaby pełne informacje dotyczące trwającego na tamten moment postępowania, bądź mogła zadzwonić bezpośrednio na policję - tam też udzielono by jej informacji, że sprawa jest im znana.


Publikacja tych zdjęć i opisu NIE WNIOSŁA NIC, poza obrzydliwymi komentarzami w naszym kierunku.


Spottet: Sochaczew -  prosimy o sprostowanie postu z innego dnia, w którym przypisaliście sobie sukces uprzątnięcia śmieci. https://www.facebook.com/147228962112704/posts/1424311891071065?sfns=mo Drodzy Państwo śmieci zostały usunięte dzięki nam i współpracy z Policją. Był to zupełny przypadek, że stało się to właśnie w tym czasie.


Chcielibyśmy, aby to była lekcja dla całego naszego lokalnego społeczeństwa. NIE OCENIAJCIE NIKOGO Z GÓRY - bo oskarżenia mogą być bezpodstawne.  


Wyrzucenie śmieci do lasu jest niedopuszczalne. Jeśli kogoś oburzyły śmieci w lesie (co jest zrozumiałe) można było tą konkretną sprawę, załatwić zupełnie inaczej - bez komentarzy w których życzono nam nawet śmierci. Pomyślcie, że ktoś mógł być słaby psychicznie i nie udźwignąć tak ogromnej fali hejtu. Post był udostępniony setki razy, a przykrych komentarzy były tysiące. Niestety nawet lokalne media, nie wykazały się dziennikarską rzetelnością.


Niech każdy kto udostępnił post o śmieciach „Państwa z Łuszczewskich” dzisiaj udostępni ten. Śmieci były nasze i miały trafić na nasze zlecenie do punktu odbioru NIE DO LASU!
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

robroyrobroy
0
moze należałoby wymienić z nazwy osobę-firmę- która te smieci wywaliła do lasu? (2020-04-29 17:43)
BikebreakerBikebreaker
+1
Abstrachując od przypadku " Państwa z Ł...którzy obecnie występuję jako ofary ,nie osądzam ich bo od tego jest Policja a następnie Sądy .Jednak jako obywatel tego miasta zauważam że śmieci w lasach przy drogach na brzegach rzek a nawet w miejscach oznaczonych Natura 2000 jest coraz więcej . Trudno sobie wyobrazić że wyspecjalizowana firma działająca na rynku odpadów wyrzuciła śmieci do lasu , z powyższego tekstu można wywnioskować bardziej prawdopodobne jest że zrobił to ktoś " po okazyjnej cenie" , na obrót , transport , przechowywanie śmieci , odpadów wymagane są pozwolenia .Wspomniani Panowie podjechali śmieciarką ? Dali pokwitowanie ? Właściciel powinien upewnić się że śmieci dotarły tam gdzie ich miejsce. Powinien mieć kwit że rozliczył się ze śmieci , Właściciel nie dopełnił tego .To lekcja dla wszystkich którzy chcieliby ulec pokusie oddania śmieci nieupoważnionym osobom. To że mieszkańcy zaczynają mówić o tym i czasem działając impulsywnie dokonują " internetowych samosądów " to krzyk rozpaczy i świadczy o tym że nie mogą liczyć na władze . Śmieci zalegają od miesięcy w wielu miejscach i co ? Władza tego nie widzi ? Gdyby zareagowała to dziś nie pisalibyśmy o tym nikt nikogo nie musiałby przepraszać .Nie widziałem nigdy żeby koło tego kręciła się Policja , ktoś pytał o coś , ktoś sprawdzał ? Pokażmy władzy gdzie leżą śmieci , niech sie tym zajmą , niech zajmą się tym uprawnione służby . Jeśli władza zareaguje to unikniemy tego rodzaju postów i podziękujemy władzy .Nie odpuszczajcie mówmy o tym , nie oskarżajmy konkretnych osób ale wskazujmy władzy gdzie ma posprzątać przed wyborami , płacimy za śmieci , płacimy podatki , mamy prawo żyć w czystej okolicy. Pozwijmy władzę że żyjemy w brudzie, tak jak ludzie pozywają władze miast ze smog ....i wygrywają. Tylko w ten sposób władza dostrzeże problem. Problem jest złożony i jak widać ceny usług idą w górę ale nie idzie to w parze z efektami. Trzeba coś z tym zrobić albo zmienić władzę bo jest niewładna .

(2020-04-29 21:28)
madeleinemadeleine
0
Co za bzdurny tekst!
1. Linkowanie - to są "internety" proszę Państwa. Odsyłacie m.in. do strony policji a nie zamieszczacie prostego linku, żeby można było wejść i przeczytać to oświadczenie.
2. Zamieszczacie "oświadczenie", w którym są takie treści jak "śmieci były nasze" a nie podpisujecie autora oświadczenia.
Dziennikarstwo wyższego poziomu.
3. "Zupełny przypadek" że śmieci usunięto tego samego dnia kiedy pojawił się post? Naprawdę? Pytanie, jak długo śmieci tam leżały i jak długo Państwo o nich wiedzieli, bo tu w przypadek nie wierzę. (2020-04-30 03:25)
luccklucck
0
Tak hejt zniszczył tym ludziom całe życie. Już zawrze będą napiętnowani jako osoby, które bezmyślnie zleciły wywiezienie śmieci innym osobą. Hejterzy że Spotted powinni na kolanach odsCzekać. Hejt można zwalczać tylko hejtem. Dobrze o tym wiecie drodzy internauci (2020-05-02 20:02)
luccklucck
0
Tak hejt zniszczył tym ludziom całe życie. Już zawrze będą napiętnowani jako osoby, które bezmyślnie zleciły wywiezienie śmieci innym osobą. Hejterzy że Spotted powinni na kolanach odsCzekać. Hejt można zwalczać tylko hejtem. Dobrze o tym wiecie drodzy internauci (2020-05-02 20:02)
luccklucck
0
Tak hejt zniszczył tym ludziom całe życie. Już zawrze będą napiętnowani jako osoby, które bezmyślnie zleciły wywiezienie śmieci innym osobą. Hejterzy że Spotted powinni na kolanach odsCzekać. Hejt można zwalczać tylko hejtem. Dobrze o tym wiecie drodzy internauci (2020-05-02 20:02)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy