Śmierć mężczyzny w pożarze na 1 Maja

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Śmierć mężczyzny w pożarze na 1 Maja Pożary, straż pożarna sochaczew

W dniu 17 września, kilka minut przed godziną 13, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ul. 1 Maja. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP wraz z dowódcą JRG.

 

Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że z okien jednego z mieszkań na 1 piętrze wydobywa się dym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu dwóch ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą do lokalu. W mieszkaniu odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę, którego ewakuowano ze strefy zagrożenia. Po stwierdzeniu zaniku funkcji życiowych przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą prowadzono przez kilkadziesiąt minut. Pomimo wysiłku ratowników nie udało się uratować 56-letniego mężczyzny, lekarz stwierdził zgon.

 

Po oddymieniu lokalu miejsce zdarzenia przekazano policji. Trwające 47 minut działania ratownicze prowadziło 8 strażaków PSP.


Tekst i zdjęcia: kpt.T.Fijołek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy