Śmiertelny wypadek w Giżyczkach

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Śmiertelny wypadek w Giżyczkach Wypadki sochaczew

W dniu 27 maja, 10 minut przed północą, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze nr 577 w miejscowości Giżyczki (gmina Iłów). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sochaczewie oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu dostawczego marki Ford Transit z ciągnikiem siodłowym Mercedes z naczepą typu silos. Kierujący ciągnikiem nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast kierowca Forda pozostawał nieprzytomny w pojeździe. Samochód ciężarowy przewoził około 27 ton sody. Naczepa nie uległa uszkodzeniu i nie wystąpiło uwolnienie przewożonej substancji.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do kierującego Fordem przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz ewakuacji z rozbitego pojazdu na noszach typu deska, a następnie przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz koordynujący medyczne działania ratownicze stwierdził zgon poszkodowanego. Dalsze czynności polegały na odłączeniu akumulatorów, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz oświetleniu miejsca zdarzenia do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych wykonywanych przez prokuratora i funkcjonariuszy policji.

Działania prowadzone przez 6 strażaków PSP i 7 strażaków OSP zakończono o godzinie 4:38.

 

Tekst: st.kpt.T.Fijołek, zdjęcia: asp.sztab.W.Miazek, OSP Brzozów

 5
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

figafiga
0
Komentarz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie w sprawie wypadku:

W nocy z 27/28 maja 2016 r w miejscowości Giżyczki (gm. Iłów) doszło do wypadku drogowego. Policjanci wstępnie ustalili, że 48-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego kierujący pojazdem Ford Transit zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się czołowo z ciągnikiem siodłowym marki Mercedes z naczepą. W wyniku zderzenia pojazdów, śmierć na miejscu poniósł kierowca forda. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin, a gdy było już to możliwe, został wprowadzony ruch wahadłowy. Policjanci wykonywali na miejscu czynności mające na celu ustalenie wszystkich przyczyn i okoliczności wypadku. (2016-05-30 10:05)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy