Sochaczew by night

/ 29 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczew by night Komunikaty sochaczew

Po raz kolejny sochaczewskie ulice padły ofiarą chuligańskich wybryków. W nocy z soboty na niedzielę kierowca małego fiata postanowił trenować pokonywanie zakrętów na słupie sygnalizacji świetlej i barierce. Po wykonaniu karkołomnego manewru parkowania wraz z pasażerami oddalił się w sobie tylko znane miejsce. Jak poinformował nas przybyły na miejsce patrol policji, załoga pojazdu najprawdopodobniej była pijana, zaś „trening” trwał przez prawie całą noc. Strach pomyśleć co mogło się stać gdyby na drodze malucha pojawił się inny pojazd lub pieszy. Jest to kolejny przykład na to, że monitoring w Sochaczewie jest niezbędny i to od zaraz!

PS. Jeśli ktoś z Państwa będzie świadkiem podobnego zdarzenia zachęcamy do przesłania zdjęcia z opisem zdarzenia.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (29)

trycjatrycja
0
Jakąś pobłażliwość wyczuwam w tym tekście... Kto jest, w ogóle, jego autorem? (2007-10-01 08:26)
MarcinMarcin
0
Zupełnie niesłusznie doszukujesz się pobłażliwości dla sprawców, chodziło nam o zwrócenie uwagi na problem jakości kontroli tego co dzieje się w mieście nocą.

Autorem tekstu jest Rafał, ja zrobiłem zdjęcia.
(2007-10-01 09:56)
trycjatrycja
0
Ok, juz się nie doszukuję.

A swoją drogą, to jednak było wiadomo, że całą noc prowadzili ten "trening". Czemu nikt nie zareagował? A jakby na tym przejściu byli ludzie? W tym przypadku to tylko szkoda barierek i świateł...

Boję się, że sam monitoring nic nie zmieni, jeśli nie będzie komu reagować. No, ale od czegoś trzeba zacząć.

A czy mamy jakieś informacje, jak w praktyce będzie wyglądał monitoring, kiedy już zostanie zainstalowany? Czy będzie służył na bieżąco, czy tylko jako archiwum wideo, z którego będzie się można dowiedzieć, co się działo w danym miejscu? (2007-10-01 10:27)
JKJK
0
Na tym przejściu notorycznie kierowcy przejeżdżają na czerwonym świetle! Proponuję żeby ktoś z redakcji poświęcił godzinę i zobaczył ile samochodów zignoruje czerwone światło. (2007-10-01 10:52)
moniquemonique
0
Kierowca faktycznie, oddalil sie ... na posterunek Policji,gdyz zostal zlapany podczas proby ucieczki (2007-10-01 11:31)
KoliberKoliber
0
Co się tyczy przejeżdżania na czerwonym świetle... sam widziałem jak notorycznie jest ignorowane. ALE KREW MNIE ZALEWA I RÓŻNE SŁOWA CISNĄ MI SIĘ NA USTA JAK JADĄC O GODZINIE CZWARTEJ RANO MUSZĘ STAĆ NA CZERWONYM ŚWIETLE. PYTAM SIĘ PO CO???? (2007-10-01 19:12)
Pawlo220477Pawlo220477
0
Monitoring - bardzo dobry pomysł , ale czy będzie komu i za co wyjeżdżać do zdarzeń zaobserwowanych przez ten monitoring???? Obawiam sie , że nie. (2007-10-01 21:15)
lilkalilka
0
Fane zdięcia.....oby takich więcej. A co do monitoringu.......... (2007-10-02 06:42)
lilkalilka
0
,,j,,? (2007-10-02 06:43)
LikeuLikeu
0
O co tu chodzi z tym monitoringiem?
Dlaczego do fotografowania jakiegos przygłupa wychodzi Marcin, a tekst pisze Rafał? Za dużo przeżyłem by uwierzyć w wytłumaczenie, że akurat Panowie są Redaktorami tej części forum i dlatego tak wykorzystują tego biednego "malucha", podobnie jak i burdę na "stacji".
Przecież to ponad Panów poziom.
No może ktoś mi powie jak ten monitoring będzie funkcjonował, kto będzie płacił, kto oglądał, kto archiwizował, kto zbuduje, kto zapłaci i komu, kto to wykorzysta przed wyborami, a kto do pilnowania cnoty Helenki, a kto zrobi z tego strażnika moralności, kto znowuż sam na wlasną ręke taśmami będzie handlował? A co z tymi co niepostrzeżenie po mieście chce brykac i nic złego nie czynić?
A kto z kolei widzi inwestycję, kto nie widzi prawa do prywatności, a komu to potrzebne, -a do czego to innym razem napiszę, jak ta amnezja, przez którą prawa do wolności nie widzicie minie.
Rozumiem, że Policja powinna siedzieć na Warszawskiej i pilnować 77, a całą robotę załatwi MONITORING. (2007-10-02 09:50)
RafalRafal
0
Pleciesz bzdury Likeu obnażając własną ignorancję. Poczytaj trochę na ten temat zanim znów zabierzesz głos. Sprawdź jak policja angielska rozwiązała problem pseudokibiców poprzez monitoring, jak miasto Nowy York pozbyło się drobnych przestępst - wybitych szyb, kradzieży, malowania grafitti gdzie popadnie, dewastowania mienia publicznego (polecam zwłaszcza wywiady z burmistrzem Julianim). Jakoś tamte społeczności nie bały się utraty swobód i wolności obywatelskich, za to dziś nikt tam nie demoluje przystanków komunikacji miejskiej lub sygnalizacji świetlnej co widać powyżej (ciekawe kto za to zapłaci?).

Monitoring nie polega na podglądaniu zwykłych obywateli ale często nagranie z minitoringu służy jako jedyny dowód w sprawie bez którego sprawca wciąż czuje się bezkarny i nadal demoluje miasto - w ten sposób w Warszawie złapano wielu złodziei samochodów i dealerów narkotyków "działającymi" pod szkołami. Jeśli wolisz czuć się swobodnie (ciekawe skąd inąd co takiego masz do ukrycia jeśli obawiasz się monitoringu?) i oglądać takie obrazki jak wyżej w co drugi weekend to Twoja sprawa, ja wolę czuć się bezpiecznie i bez obawy chodzić po mieście po zmroku.


A co do naszej z Marcinem motywacji, która tak Cię zastanawia - nie przyszło Ci do głowy w czasie tej troski o swobody obywatelskie, że niektórzy w niedzielny poranek jeżdżą zwyczajnie na ryby i w czasie takich eskapad interesują się tym co dzieje się wokoło? Naprawdę myślałeś, że specjalnie o 7 rano pojechaliśmy zrobić zdjęcia i napisać tekst? O naiwności! (2007-10-02 11:14)
karol997karol997
0
Z całym szacunkie do dść kontowersyjnego tematu jakim jest monitoring w pełni zgadzm sie z argumentacją P.Rafała.
Dodam tylko iż problem nie tkwi już w tym, czy ma powstać monitoring tylko w których misjscach Sochaczewa.
Patrząc na rozbrykaną często młodzież szukamy sposobu na rozwiązanie tak powszechgo i często aprobowanego przez bezradne społeczeństwo zjawiska wandalizmu.

Likeu Twoja tolerancja trochę jednak jest na wyrost.
Masz jakieś kopleksy i przeszkadza Ci kamera?
Wyluzuj każy z nas się już sarzeje i siwe lub łyse czoło mozna już pokazywać bez zbędnej krępacji.
Pozdrawiam Karol (2007-10-02 13:13)
LikeuLikeu
0
Bzdury bardziej Tobie, o zgozo, bo nie myslałem że kiedykolwiek tak do Ciebie napiszę, mozna przypisać, ale skoro wybrałeś taką retorykę nie pozostaje nic innego jak sie z tym zgodzić i w nią się wpisać, choć niechętnie. zapewne wiesz jakie zabezpieczenia mają takie materiały w NY i na Wyspie i co za złe wykorzystanie ich grozi. porównujesz inne światy, a Twój nadety, przepraszam, tak u Ciebie nie spotykany ton, swiadczy, że coś na rzeczy jest.
(2007-10-02 13:15)
RafalRafal
0
Ale o co kaman Likeu?

Napisz jeśli coś wiesz, nie snuj domniemań jak prezes jednej partii i jego dwór bo to raczej świadczy o paranoi a nie myśleniu. Nie chcesz monitoringu to napisz jaki masz inny pomysł na walkę z ulicznym bydłem ale bez górnolotnych haseł z półki 'demokracja', 'wolność' itp. Bo temat jest prosty jak drut - bić po łapach wandali, aż im się znudzi wandalizm. (2007-10-02 13:29)
MarcinMarcin
0
Tak Likeu.
To kolejny spisek sochaczewskich harcerzy ;) (2007-10-02 13:31)
LikeuLikeu
0
dzisiaj rozumiem czujecie się odpowiedzialni za spokój w mieście i chcecie wyręczać policję. szczytne i głupie jednocześnie, ale rozumiem,ż e wspaniale się w tym odnajdujecie i staracie się mnie do tego przekonać. No jestem przekonany!!! Z braku, jak rozumiem zajęć, jeden z panów rozstawia kamery drugi do całej rzeczy, nie wiedzieć czemu włącza harcerzy. Tylko po co?
czy policja obsłuży monitoring? A może prywatnie Wielki Brat będzie filmował i nagrywał obywateli na ulicach?
Z tego co Panowie napisali, ich zadufanie, nie pozawala by nie okpić kogoś kto ma inne zdanie. No gratuluję. Z tego bliżej panom do postaw, które mi przypisujecie. Może Marcinie to Twoja paranoja nie pozwala Ci zaakceptować innych poglądów przy jednoczesnej chęć akcentowania przynależności do harcerstwa ( mimo, nie oszukujmy się, wieku, w którym czas zakładac rodzinę a nie biegac w mundurku ze sprawnościami na przedramieniu). Jak widzisz i paranoje maja różne oblicza, szkoda że ich u siebie nie widzisz, choć bardziej wydaje się byc szkodliwe, to, że zmuszaj mnie do wytkniecia ich u Ciebie, co z odrazą czynie. Rozumiem, dziś walka z wandalami. czy jutro zajmą się panowie służbą zdrowia? To też zapewne jest proste jak drut. Więc na co czekacie? Rach ciach i po sprawie. Przecież to tak łatwo Panom przychodzi. A tch co się nie zgodzą okrzyknijcie przeklenstwem"Nieharcerze"!! ha ha! (2007-10-02 15:59)
LikeuLikeu
0
No jak już dali Panowien upust swojej frustracji, to rozumiem, że kiedyś opowiecie o tym kto zapłaci, kto będzie miał dostęp, jak to w zgodzie z innymi przepisami stoi, czy policja obsłuży, kto zarchiwizuje, gdzie i na czym, bo rozumiem, że nie chodzi o to by prywatna firma miała mozliwość podglądania obywateli? Jeśli Policja instytucja publicznego zaufania nie bedzie się tym zajmowała to KTO???
Kowalski??
A jeśli Policja nie chce prezentu od Panów, bo jej nie stać na nowe etaty? Rozumiem, że macie to przegadane i ustalone. Bo nie wierzę, żeby tak bez zastanowienia o tym tak metodycznie trąbić na tej stronie. No jeśli nie macie przegadane i ustalone - to dziecinada, jeśli juz wiecie jak projekt ma wyglądać, to śmiesznie wyglądają te zabiegi na temat mionitoringu. "Stacja" i "maluch" inaczej by Was tak nie zainteresowały, nieprawdaż?
(2007-10-02 16:17)
LikeuLikeu
0
A wracając do jeżdżenia z aparatem fotograficznym na ryby - to mnie zaciekawiło, wręcz poruszyło, tak ckliwie, do łez. Łatwiej mi teraz ten tekst o paranoii i ignorancji zrozumieć, ale zakładam, że ktoś panom to w końcu uświadomił. Tak trochę jakbyście przechodzili przypadkiem z tragarzami.
Ciekawe z czym Panowie jeżdżą na grzyby.
A wracając, do rady, bym sobie poczytał, Rafale - to dobrych rad nigdy dość, choć łatwiej bym przełknął, gdybym miał pewność , że wiesz o tych zabezpieczeniach, o których pisałem wyżej, róznicy w prawie, i doświadczeniach z podglądaniem i podsłuchiwaniem obywateli.
(2007-10-02 19:40)
smalecsmalec
0
mam następujące pytanie:
jaka jest "siła" dowodu z monitoringu jeśli ktoś wykręci lub zasłoni tablice rejestracyjną?
(2007-10-02 20:09)
JazlowiakJazlowiak
0
Likeu est dobrze zapowiadającym się człowiekiem, idzie sobie, napada go dwóch gości. Zakłócona zostaje jego godność i cielesność wiec bieży na Policję i stwierdza, ze został napadnięty, pobity i okradziony. A pan policjant na to, że to nieprawda bo przed chwila było dwóch dżentelmenów, którzy stwierdzili, że zostali przed chwilą napadnięci przez bardzo agresywnego Likeu. I okazali obtarcia i siniaki. Policjant spisał obydwa zeznania + zeznanie Likeu i co się okazało, że sąd grodzki skazał Likeu w zawiasach za napadniecie boga ducha winnych dwóch spokojnych obywateli. Można było oczywiście skorzystać z zapisu monitoringu, ale niestety w ramach demokracji, czczenia wolności jednostki i ograniczeniu kontroli wielkobratowej monitoringu nie ma. (2007-10-02 20:58)
GąsiorGąsior
0
Oczywiście monitoring nie rozwiąże wszytkich problemów. Ale jest rozsądnym posunięciem. Nie ma też co przesadzać z archiwizowaniem, bo spokojnie można określić pewien okres zapisu (30 dni na przykład), z którego archwizuje się, to, co nas interesuje.

Jeśli chodzi o ocenę dowodów, to określa ją Art. 7. kpk.

Organy postępowania kształtują swe przekonanie na podstawie wszystkich przeprowadzonych
dowodów, ocenianych swobodnie z uwzględnieniem zasad prawidłowego
rozumowania oraz wskazań wiedzy i doświadczenia życiowego.


Nie ma więc apriorycznego uznawania bądź nieuznawania dowodów. "Swobodna" nie znaczy dowolna. Bardzo często nagranie nie pozwala wskazać sprawców w sposób nie budzący wątpliwości, ale pozwala wykluczyć niektóre poszlaki czy dowody albo uznać inne.

Monitoringu nie należy ani mitologizować, ani demonizować. Normalne rozwiązanie, które ma dobre i złe strony. (2007-10-02 21:30)
karol997karol997
0
Likeu, zapoznaj się z atykułem Ziemi Sochaczewskiej z dnia 14.o8.2007r pod tyt. "Monitoring, czyli Wielki Brat na ulicach Sochaczewa".
Dokładniejszych jak mniemam wskazówek możesz uzyskać u Pana A. Wierzbickiego.
Ty to masz power( trzy wypowiedzi po kolei).

Pozdrawiam karol (2007-10-02 21:42)
trycjatrycja
0
Ja się odniosę jeszcze do wypowiedzi Likeu na temat jeżdżenia na ryby z aparatem fotograficznym - a czemu nie? Ja ze swoim jeżdżę prawie wszędzie, najlepsze fotki można cyknąć w miejscu, gdzie się tego najmniej spodziewasz. Poza tym teraz aparaty fotograficzne (włącznie z tymi w telefonach) są tak małe i poręczne, że nie przeszkadzają za bardzo, również w trakcie wędkowania. A może złapie się taaaaką rybę? :)))
A propos monitoringu, to spytam jeszcze raz. Czy mamy jakieś informacje w jaki sposób ten monitoring będzie obsługiwany? Czy w przypadku rozbijanego malucha będzie reakcja natychmiastowa, czy tylko dowód na to, kto nim jechał? (2007-10-03 08:05)
LikeuLikeu
0
Jazłowiak,
powiedz, kto nauczył Cie tak pokretnego kształtowania rzeczywistości i manipulowania dowodami?
I żebys nie myslał, że tylko w firmie są one znane, to ja ci powiem, że jeśli to by mnie dotyczyło, to panowie nie doszliby do policji.
Rozumiem, że nie uczysz tego młodych harcerzy.
To tak na marginesie.
(2007-10-03 09:02)
LikeuLikeu
0
Sorry, że tak jeden pod drugim, ale nie potrafie oprzeć sie wrażeniu, że z amerykańskich doświadczeń Rafale tylko te elementy restrykcyjne wybierasz, jakbyś miał wdrukowaną chęc życia w ograniczeniach. Zastanawia mnie dlaczego więcej tu opisów potwierdzających łatwość odbierania wolności jednostce dla dyskusyjnego w tym wypadku dobra ogółu. No całego miasta nie obstawicie. Fajterzy miejscy to nie [ pi ]. szybko określą miejsca gdzie nie można prać po gębach. To ile tych kamer bedzie? Czy w końcu wstawicie je obywatelom do mieszkań? (2007-10-03 09:09)
ostryGLINAostryGLINA
0
O co Wy się tak naprawdę kłócicie? Monitoring w Sochaczewie będzie, bo potwierdzona jest w innych miastach Polski jego przydatność w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom. Zgodzę się, że nie należy monitoringu demonizować, on nie zastąpi Policji, ale znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa. I pragnę przypomnieć, że monitoring to przede wszystkim działanie prewencyjne, a dowodowe, przy okazji. Proszę sprawdzić np. w Żyrardowie, tam gdzie zawisły kamery, jest mniej zdarzeń. Kamera służy także szybszej reakcji Policji na negatywne zjawiska, np. na bójkę chuliganów, śpiącego pijaka na chodniku itp. Centrum monitoringu ma znajdować się w Urzędzie Miejskim a nie na Policji, a przed monitorami zasiądą cywile zatrudnieni przez samorząd. Proszę spojrzeć na Płock czy Żyrardów, tam centrum monitoringu nie znajduje się na Policji, nie obsługują go policjanci ale przeszkoleni pracownicy. Z tego co wiem, są pieniądze na zakup 12 kamer monitoringu i osprzętu, mają znaleźć sie pieniądze na rychłe "ruszenie" systemu, miejsca pod kamery już dawno zostały wskazane przez nasza Policję. Im bliżej rozpisania przetargów tym zajadlejsze będę spory niektórych, szczególnie na tym forum. To się nazywa konkurencja - a wiem, że parę sochaczewskich i nie tylko podmiotów ma chrapkę na wygranie przetargów "monitoringowych". Ja osobiście sądzę, że monitoring mieszkańcom Sochaczewa się należy, szczególnie po tym, jak parę lat temu radni zlikwidowali straż miejską, a pieniądze zamiast przeznaczyć na bezpieczeństwo w mieście, przeznaczali na inne " ważniejsze" sprawy. Zdaję sobie sprawę, że będą i przeciwnicy monitoringu, ale każdy kto przyzwoicie sie zachowuje w miejscu publicznym, nie ma sie przecież czego obawiać. Niedaleko nas leży wspominany przeze mnie Żyrardów. tam działa i straż miejska i monitoring, a mimo to, wątpię by mieszkańcy powiedzieli, że za dużo jest tam policjantów, strażników czy kamer. (2007-10-03 10:02)
SepixSepix
0
Ja myślę że lepsze od monitoringu były by "kury prewencyjne" :-) sami zobaczcie :-)

(2007-10-03 22:54)
zenzen
0
słusznie piszesz - te kury wyglądają mi na ostre GLINY
tylko jak te kury by zareagowały na 20 królików ubranych w 20 takich samych szalików... (2007-10-04 00:09)
nanek14nanek14
0
najbardziej to mi szkoda tych 2ch ofiar ktore uierpialy w tym wypadku...dwie kobiety...barierka-polamane konczyny dolne no i pani sygnalizacja zlamany dolny odcinek kregoslupa...wracajcie kochane szybko do zdrowia - STOP WARIATOM DROGOWYM (2007-10-05 09:15)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy