Sochaczew gra z Orkiestrą

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczew gra z Orkiestrą Interwencje i pomoc sochaczew

21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca, choć ciągle jeszcze trwają licytacje i zbiórki w różnych placówkach. Sochaczew, jak co roku, włączył się do wspólnego grania. Tym razem kwestowaliśmy na rzecz ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W kweście zgodnie z tradycją wzięła udział większość sochaczewskich szkół i okoliczne gminy. Jak zawsze najważniejszą formą aktywnego działania była uliczna zbiórka pieniędzy, wolontariusze z całego powiatu przez cały dzień namawiali przechodniów do wrzucenia symbolicznego grosika do puszki. Sochaczewianie mogli także wziąć udział w dodatkowych imprezach. Od godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury grała orkiestra Camerata Mazovia pod dyr. Artura Komorowskiego, której koncert pt. „Rytmy karnawału, czyli oblicza perkusji” był połączony z kwestą na rzecz WOŚP. Dodatkowo w szkołach we wszystkich gminach także odbywały się imprezy towarzyszące oraz licytacje, które rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu.

 

Szkoły dla WOŚP

Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowała 11 stycznia loterię, w trakcie której licytowane były przybory szkolne. Z licytacji fantów udało się zebrać 1640 zł(o 500 zł więcej niż w ubiegłym roku). W dzień finału kwestowało 40 wolontariuszy, których wspierali nauczyciele i rodzice. Dyrekcja szkoły przygotowała dla nich słodki poczęstunek.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sochaczewie z klas IV-VI dzielnie kwestowali na ulicach miasta w godz. 9.00-12.30. Mieszkańcy miasta wykazali się ogromną hojnością. Udało się zebrać 1833,39 zł, 2 euro, 5 pensów, 10 kopiejek. Kwestę wspierali dyrektorzy i nauczyciele. Na terenie stołówki funkcjonował sztab, gdzie można było zjeść coś ciepłego. Uczniowie są dumni z osiągniętych wyników, ale nie zamierzają na tym poprzestać. W lutym planowana jest dyskoteka połączona z aukcją. Zuchy z klasy IB i IIIB wraz z opiekunkami Krystyną Stańkowską i Zofią Szydełko gościli w studio TVP2. Na zaproszenie Jurka Owsiaka prezentowali ogólnopolski program Fundacji WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Na terenie szkoły również od 14 do 18 stycznia prowadzona będzie kwesta na rzecz WOŚP.

 

W Szkole Podstawowej w Gawłowie zorganizowana była Choinka Noworoczna połączona ze zbiórką na rzecz WOŚP. Działał w tym czasie też sklepik, a zyski zasiliły szczytny cel. Przed Bożym Narodzeniem, dzięki rodzicom, uczniowie upiekli pyszne pierniczki. Środki z ich sprzedaży zasiliły fundację. Zebrano 1126, 04zł, a za pierniczki otrzymano 500 zł.

 

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Kampinosie kwestowało 20 wolontariuszy. Zbierali oni pieniądze na terenie 4 parafii. 12 grudnia OSP Gnatowice Stare kwestowała na rzecz orkiestry w trakcie sobotniej dyskoteki. Wolontariusze pojechali również do TVP2, można było ich oglądać o godz. 15.20 i 17.20.

 

W Szkole Podstawowej w Młodzieszynie przygotowania do finału rozpoczęły się już 7 stycznia. Mamy upiekły pyszne ciasta do kawiarenki. Największym uznaniem cieszyła się w szkole dyskoteka i loteria fantowa. Wójt Gminy oraz Dyrektorzy Szkół w Młodzieszynie zapraszali w dniu finału na występy uczniów SP i Gimnazjum z okazji XXI Finału WOŚP. Przy Urzędzie Gminy Młodzieszyn od godziny 18.00 można było podziwiać zdolności uczniów oraz Światełko do Nieba o godz. 20.00. Zuchy, harcerze 13 stycznia gościli w studiu telewizyjnym. Jeszcze trwa liczenie, ale już wiadomo, że w Młodzieszynie zebrano 6 860,96 zł, 6 euro, 4 eurocenty. W Gimnazjum w Młodzieszynie zgromadzono 447,37 zł.

 

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Giżycach kwestowali natomiast na terenie szkoły oraz przy kościele. Zebrali 1186,89zł.

 

Energiczna, choć zmarznięta grupa uczniów z Zespołu Szkół w Rybnie, jak co roku wspomagała WOŚP zbierając pieniądze. Mimo mroźnej pogody wolontariusze dzielnie kwestowali, dzięki czemu udało się im zebrać 2610,49 zł

Za wsparcie i opiekę podziękowania należą się:

wójtowi gminy Rybno Grzegorzowi Kropiakowi, dyrektor Jolancie Kowalskiej, nauczycielom - Emilii Kaźmierowicz i Justynie Grabowicz, a także Danucie Majchrzak za przygotowanie poczęstunku.

Ale przede wszystkim mieszkańcom Rybna, którzy tak ofiarnie wsparli kolejną akcję.

 

Szkoła Podstawowa im. Franciszka Włada w Kamionie kwestowała wraz ze Stowarzyszeniem Aktywnych Kobiet oraz OSP Kamion. W niedzielę na terenie sali gimnastycznej można było zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy. Społeczność szkolna przygotowała również słodki poczęstunek.

 

Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie gra z Wielką Orkiestrą świątecznej Pomocy od samego początku. W najbliższy piątek 18 stycznia zgodnie z hasłem „do końca świata i o jeden dzień dłużej” przygotują występ szkolnego chóru, popisy instrumentalistów, tancerzy, popisy recytatorskie. Od kilku lat dużą atrakcją tego dnia jest licytacja gadżetów zasponsorowanych przez Radę Rodziców, Bank Spółdzielczy w Teresinie i innych wrażliwych ludzi. Podczas uroczystości harcerze z drużyny „czarnej jedynki” spotykający się w naszej szkole zbiorą pieniądze do puszek i wręczą ofiarodawcom symboliczne serduszko.

 

W Zespole Szkół w Kozłowie Biskupim orkiestrowe granie będzie trwało 15 i 16 stycznia. Przygotowano loterię fantową, licytację gadżetów, a w czwartek o godz. 11.45 odbędzie się mecz piłki ręcznej (nauczyciel-uczniowie).

 

Dla Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza wspieranie WOŚP to już tradycja, a organizacją akcji zajmuje się samorząd uczniowski. Uczniowie Technikum Organizacji Reklamy przygotowują plakaty i specjalne uniformy dla prowadzących licytację. Uczniowie Technikum Hotelarstwa i Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych wypiekają wspaniałe torty WOŚP. W ubiegłym roku wypieki te kosztowały nawet 270 zł. Licytowała wtedy cała społeczność szkolna. Inne hity to czterolistna koniczyna i podkowa, o które walczą uczniowie klas maturalnych. W ubiegłym roku uczniowie zebrali aż 2550 zł, czy rekord zostanie pobity przekonamy się wkrótce. Licytacja w tej szkole odbędzie się 24 stycznia.

 

W Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie w czwartek 10 stycznia odbyła się loteria i dyskoteka, wielojęzyczny koncert kolęd, a w piątek koncert uczniowskich talentów. Zebrano w ich trakcie 1200 zł. Liczenie w tym sztabie jeszcze trwa. Uczniowie odwiedzili studio TVP2 i przekazali Jurkowi Owsiakowi tort wykonany przez Cukiernię Lukrecja.

 

Do orkiestrowej kwesty nie mogli nie dołączyć się motocykliści z Klubu Motocyklowego Boruta MC, którzy 12 stycznia zorganizowali potrójną imprezę na Strzelnicy Paprotnia „Cel”. Zebrano w licytacji 1244,66zł.

 

Przy MOK przy ul. Żeromskiego kwestowali także sochaczewscy samorządowcy oraz pracownicy MOK. Burmistrzowie: Stanisław Wachowski, Marek Fergiński, Wicestarosta: Janusz Ciura

Radni: Urszula Pawlak, Ireneusz Kisiołek, Marcin Podsędek, Bartłomiej Otręba, Tomasz Obrączka, August Rutkowski, Sylwester  Zdzieszyński, Urszula Kossakowska, Sylwester Kaczmarek, Przemysław Gaik, Jerzy Żelichowski, Edward Stasiak.

Pracownicy MOK: Halina Pędziejewska, Paweł Rutkowski, Beata Pisarek, Żaneta Zielińska, Anna Sobkowicz-Folle, Joanna Michalak, Katarzyna Szadkowska, Jadwiga Bajurska, Barbara Jachimowicz, Jagoda Rutkowska.

 

Licytacja w radiu FAMA

Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania jest coroczna licytacja gadżetów w radiu FAMA Sochaczew. Niezmiennie od kilku lat w radiu prowadzone jest otwarte studio, które przez cały dzień odwiedzają goście i wolontariusze. Słuchacze mogą na bieżąco śledzić przebieg kwesty. Podczas tegorocznego finału zlicytowanych zostało 50 gadżetów, a w tym złote serduszko nr 98. Dodać należy, iż w Polsce tylko 10 sztabów WOŚP otrzymało ten symboliczny gadżet, a jego nowym posiadaczem stał się pan Andrzej Bałdyga z Sochaczewa, który wylicytował serduszko za kwotę 12 tysięcy złotych. Pełna lista przedmiotów znajduje się na stronie głównej sochaczewskiego sztabu www.wosp.e-sochaczew.pl  w zakładce LICYTACJA W RADIU FAMA. W niedzielnych licytacjach w radiu udało się uzyskać łącznie 16999 złotych.

XXI Finał Wielkiej Orkiestry w Sochaczewie zakończył się pokazem sztucznych ogni, zwanym „Światełkiem do nieba”. O godzinie 20.00 w niedzielę w sztabie sochaczewskim zebrana kwota wynosiła 25 tys., a uczniowski sztab WOŚP działający przy Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie jeszcze liczy pieniążki. Wciąż jednak niewiadomo jaką kwotę ostatecznie zgromadził Sochaczew, ale będziemy wracać do tego tematu. Sie ma!

EP/MN

 

Razem z WOŚP zagrali w tym roku:

Szkoła Podstawowa Nr 2, Szkoła Podstawowa Nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 7, Zespół Szkół Specjalnych, Gimnazjum nr. 1, Gimnazjum nr. 3- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. F. Chopina, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespół Szkół im. J. Iwaszkiewicza oraz MOK Sochaczew, MOSiR Sochaczew, SKTS Best – Chem, Burmistrzowie na czele z Burmistrzem Miasta Piotrem Osieckim, sochaczewscy radni, Szkoła Podstawowa w Kątach, Szkoła Podstawowa w Żukowie, Szkoła Podstawowa w Feliksowie, Szkoła Podstawowa w Gawłowie, Szkoła Podstawowa w Wyczółkach, Szkoła Podstawowa w Mokasie, Gimnazjum w Kątach, Gimnazjum w Wymysłowie, Szkoła Podstawowa w Brochowie, Podstawowa w Śladowie, Gimnazjum w Lasocinie, Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie, Podstawowa w Kamionie, Szkoła Podstawowa w Janowie, w Młodzieszynie, GOSiR Młodzieszynie, Szkoła Podstawowa w Iłowie, Szkoła Podstawowa w Brzozowie, Szkoła Podstawowa w Kapturach, Podstawowa w Giżycach, Gimnazjum w Iłowie, Szkoła Podstawowa w Rybnie, Szkoła Podstawowa w Erminowie, Gimnazjum w Rybnie, Szkoła Podstawowa w Nowej Suchej, Szkoła Podstawowa w Kozłowie Szlacheckim, Szkoła Podstawowa w Kurdwanowie, Gimnazjum w Nowej Suchej, Zespół Szkół w Kozłowie Biskupim, Szkoła Podstawowa w Teresinie, Szkoła Podstawowa w Szymanowie, Szkoła Podstawowa w Paprotni, Podstawowa w Budkach Piaseckich, Gimnazjum Teresin, Gimnazjum Szymanów

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy