Sochaczew i drogi, czyli coś za coś

/ 5 komentarzy / 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczew i drogi, czyli coś za coś Inwestycje sochaczew
+1

Niedobrze się jeździ po Sochaczewie, ale w zamian ma się jeździć lepiej. Kilkumiesięczne, uciążliwe korki w centrum miasta to cena, jaką musimy zapłacić za usprawnienie ruchu na naszych drogach. Sprawdzamy, kiedy zakończą się dominujące tego lata remonty.

No i mamy korki

Zacznijmy od końca, zatem remontu skrzyżowania ulic Pokoju i Polnej z al. 600-lecia, który ruszył kilka tygodni temu i ostatecznie dobił ruch samochodowy w centrum Sochaczewa. Kiedy na początku marca rozmawialiśmy z Moniką Burdon, rzecznikiem prasowym Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (będącego jako właściciel drogi 705, w której leży al. 600-lecia, realizatorem inwestycji) na temat tego zadania, plany terminowe były nieco inne. Mając na uwadze przygotowywany remont drugiego odcinka ulicy Warszawskiej, MZDW zapowiadało zakończenie przebudowy skrzyżowania jeszcze wiosną, by uniknąć całkowitego zakorkowania miasta. Jak widać – nie udało się, prace ruszyły dopiero na początku sierpnia, no i mamy korki.

Lewoskręt i nowa sygnalizacja

Powodem przebudowy skrzyżowania podawanym przez MZDW ma być zbyt duże natężenie ruchu w tym miejscu, spowodowane obecnością popularnego wśród mieszkańców rynku. By je upłynnić, zarząd zlecił zmianę geometrii tego miejsca. Skrzyżowanie będzie poszerzone, zostanie też wyznaczony lewoskręt, wykonana nowa sygnalizacja świetlna, wymieniona nawierzchnia ulicy i przebudowane chodniki – oczywiście w obrębie skrzyżowania. - Myślę, że inwestycja zasadniczo udrożni ruch w tym miejscu, będzie też bezpieczniej - mówi Monika Burdon.

Ruch wahadłowy

Na czas realizacji inwestycji na skrzyżowaniu dominować będzie w ciągu dnia ruch wahadłowy jednym pasem, regulowany sygnalizacją, nocą kierowcy będą mieli dostęp do dwóch pasów, ale dopuszczalna prędkość samochodów zostanie znacznie ograniczona. W tej chwili al. 600-lecia jest drożna w całej szerokości, bo prace wykonywane są w zamkniętych ulicach Pokoju i Polnej. W pierwszym etapie wykonywany jest remont sieci kanalizacyjnej, za który kwotę w wysokości 196 tysięcy złotych zapłaci sochaczewski ZWiK. Resztę z 830 tysięcy złotych - ogólnej sumy kosztów zadania - pokryje MZDW. Prace wykonuje firma Planeta.

Do końca września

MZDW planuje zrealizować przebudowę skrzyżowania do końca września.

Most lada dzień

Zgodnie z pierwszymi planami MZDW przebudowywany most na Utracie w Trojanowie miał być oddany do użytku na początku sierpnia. Termin zakończenia inwestycji przesunięto jednak na 31 sierpnia, z uwagi na długo utrzymujący się na rzece zbyt wysoki poziom wód. Jak powiedziała nam Monika Burdon, prace przebiegają zgodnie z ostatnim harmonogramem i możemy się spodziewać, że za jakieś dwa tygodnie most zostanie miastu przywrócony.

Warszawska w grudniu

W tle tych prac realizowany jest drugi etap remontu ulicy Warszawskiej, który zasadniczo wpływa na dezorganizację ruchu kołowego w centrum. Zadanie wykonywane jest na zlecenie Urzędu Miasta, któremu jeszcze w czasie poprzedniej kadencji samorządowej udało się pozyskać dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Jak podaje UM, do 30 listopada inwestycja na być zakończona.

A jeszcze będzie rondo

W planach MZDW jest też rozbudowa skrzyżowania Piłsudskiego z Licealną. Zadanie jest w całości gotowe do realizacji, jeszcze w lutym wojewoda mazowiecki wydał stosowne zezwolenia, z uwagi jednak na brak środków, prace ruszą prawdopodobnie w przyszłym roku. Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji wykonane od podstaw ma być nowe, duże rondo na skrzyżowaniu.

figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (5)

stefekstefek
0
Moim zdaniem Warszawską można by zrobić trzy razy szybciej.  (2011-08-19 14:46)
robroyrobroy
0
z tego co widziałem skrzyżowanie  600 lecia,Pokoju,Polna nie będzie poszeżone nawet o centymetr,spodziewałem si.ę że szerokie chodniki przy aptece  i po drugiej stronie przy Plasterku zostaną zwężone żeby poszerzyć krzyżówkę a tu kładą krawężniki w te same miejsca,a była okazja!
(2011-08-20 07:25)
karol997karol997
0

Z tego co ja widziałem, masz rację ptaszku...miałem jeszcze nadzieję, że przez tak długi okres w jakim został zamknięty ruch ulicą od mostu na Utracie do ronda JPII ktoś pomyśli o remoncie tej drogi i znajdą się na nią fudusze a takają nas kolejne kłopoty.


Karol

(2011-08-20 12:58)
robroyrobroy
0
most oddadzą,następnie wezmą się za drogę(od mostu do ronda JP II),drogę zrobią i zamkną bo będą robić skrzyżowanie Staszica-600-lecia-Trojanowska-oczekuję wiadomości o planowanym remoncie ronda JP II po zakończeniu tych remontów
(2011-08-20 13:10)
kociołek123kociołek123
0
Wiecie dlaczego nie można zrobić drogi od mostu do ronda JP II teraz  w czasie budowy nowej przeprawy? Trzeba przecież postawić tablicę : Budujemy dla Was sochaczewianie i utrudnić nam życie maksymalnie, żeby każdy dostrzegł wysiłki władzy czynione dla naszego dobra
(2011-08-20 23:04)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy