Sochaczew rozśpiewany i Sochaczewski Festiwal Filmowy.

/ 6 zdjęć
Zdjęcia i foto: Sochaczew rozśpiewany i Sochaczewski Festiwal Filmowy. Słowo pisane sochaczew
+1

W ostatnich dwóch miesiącach Biblioteka Pedagogiczna w Sochaczewie włączyła się w organizację dwóch dużych imprez kulturalnych na terenie Sochaczewa.

Pierwsza z nich to wielka gala 6. edycji projektu Sochaczew Rozśpiewany. Projekt ten skierowany jest do osób w wieku od 12 do 25 lat, które lubią śpiewać. Ma on na celu upowszechnianie polskiej muzyki wśród młodzieży oraz dorosłych, stworzenie uczestnikom możliwości rozwijania swoich umiejętności podczas warsztatów, wymianę doświadczeń oraz kontakt z gwiazdami polskiej estrady.

Na tegoroczny koncert Przetrwamy złożyły się piosenki Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Korcza i Jerzego Senta. Koncert odbył się 2 grudnia 2017 r. Gościem specjalnym była Dorota Osińska artystka teatru Rampa w Warszawie.

Koncertowi towarzyszyła wystawa przygotowana przez Anetę Stępień o piosence literackiej i twórczości Wojciecha Młynarskiego oraz ekspozycja książek o twórcach i artystach.

Link do galerii zdjęć:


https://www.facebook.com/BibliotekaPedagogicznawSochaczewie/


Druga impreza to kolejna edycja Sochaczewskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku Festiwal wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W ciągu dwóch dni festiwalowych publiczność obejrzała trzy filmy: Polonia Restituta, Z dala od orkiestry i 1920 Bitwa Warszawska. Gośćmi specjalnymi byli aktorka Laura Łącz i Rafael Lewandowski, reżyser filmu Z dala od orkiestry.

Na wystawie, którą przygotował Aneta Stępień znalazły się kolorowe zdjęcia, kadry z filmów i informacje o reżyserach oraz wystawa książek historycznych i filmowych Ekspozycję przygotowała Mariola Woźnicka. Festiwal odbył się 12-13 stycznia 2018 r.

Więcej informacji i zdjęć:

http://sck.sochaczew.pl/20180213/sochaczewski-festiwal-filmowy-2


http://www.ziemia-sochaczewska.pl/kultura/niepodleglosc-duzym-ekranie/


Aneta Stępień

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy