Sochaczew się popisał

Znamy już końcową kwotę, jaką udało się zebrać w Sochaczewie i powiecie w ramach XIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Ze zbiórki ulicznej przeprowadzonej w niedzielę 8 stycznia oraz z licytacji gadżetów, a przede wszystkim pamiątkowego medalu, a także z różnych imprez, koncertów i aukcji uzyskano łącznie kwotę 75.009 zł.
Warto przypomnieć, że srebrno-złoty medal wylicytował za 15 tys. zł szef firmy „Ella” Bronisław Gawrylczyk.
Kwota, o której piszemy, to pieniądze przekazane do Fundacji Jurka Owsiaka przez sztab zlokalizowany w Hufcu ZHP. Drugi sochaczewski sztab z Gimnazjum nr 2 zebrał łącznie 17.249 zł.
Okazuje się więc, że Sochaczew może się pochwalić niebagatelną kwotą 92.258 złotych. Tyle pieniędzy przekazali mieszkańcy powiatu na rzecz tegorocznej akcji. W takiej sytuacji można powiedzieć tylko jedno – Wielkie dzięki!
Zebrana kwota przewyższa te, jakie uzyskano podczas dwóch poprzednich finałów. W 2005r. było to 61.530 zł, w 2004r. 80 tys. Przypomnijmy jeszcze, że pieniądze posłużą do ratowania i leczenia dzieci poszkodowanych w wypadkach, a także na zapoczątkowany przez Fundację WOŚP program nauki udzielania pierwszej pomocy.
(s)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy