Sochaczew w „Kawie czy herbacie”!

/ 2 zdjęć

Sochaczew w „Kawie czy herbacie”!

Rozpoczęło się finałowe odliczanie do największej plenerowej imprezy, jaka w tym roku odbędzie
się w naszym mieście. 18 września Bogusław Wołoszański zaprezentuje w Sochaczewie rekonstrukcje obrony miasta z 1939 roku.
W związku z tym wydarzeniem ruszyła kampania promocyjno-informacyjna. Na mieście rozwieszonych zostanie w sumie ok. 500 plakatów informujących o imprezie, natomiast przy obwodnicy miejskiej, przez którą dziennie przejeżdża ponad 30 tys. samochodów zamontowane zostały dwa bilbordy Wielkiego Teatru Historii. Billboardy stanęły też na Placu Kościuszki, przy miejskim targowisku oraz MOK-u w Chodakowie.
We wtorek, 13 września, w popularnym programie telewizyjnym „Kawa czy herbata” gościć będą rekonstruktorzy z Muzealnej Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. II batalionu 18 pp, którzy wspólnie z Bogusławem Wołoszańskim opowiedzą o zbliżającym się wydarzeniu w naszym mieście. W programie pojawią się między 7.30, a 8.00.
Przypominamy, że „Wielki Teatr Historii” to cykl ogromnych inscenizacji pokazujących różne momenty polskiej historii. Wszystko zaczęło się 24 czerwca w Wieluniu. Tam Bogusław Wołoszański odtworzył tragiczne bombardowanie miasta z 1 września 1939. W dniach 21-24 lipca „Teatr Historii” gościł w Malborku, gdzie została zrealizowana inscenizacja oblężenia zamku. 1 września w Gdańsku tematem przewodnim była oczywiście obrona Westerplatte. Sochaczewska rekonstrukcja zakończy cykl „Wielkiego Teatru Historii”.

Burmistrz Miasta Sochaczew dziękuję firmie „Ella” Bronisława Gawrylczyka oraz firmie „Best Chem” Jacka Apki za nieodpłatne udostępnienie miejsc na reklamę.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy