Sochaczew – miasto zamknięte

/ 57 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sochaczew – miasto zamknięte Wybory samorządowe 2014 sochaczew

Cztery lata rządów ekipy Piotra Osieckiego w mieście były dokładnie takie, jak wpisy na blogu burmistrza – populistyczne, grafomańskie i nonszalanckie. Pan z przewieszoną przez ramię marynarką budował nietrafione inwestycje i zadłużał miasto, ignorując realne problemy. W głębokim przekonaniu, że jest naprawdę fajnie, wyłączył komentarze pod swoimi wpisami na „e-Sochaczew.pl” wmawiając jednocześnie, że Sochaczew pod jego rządami jest obywatelskim miastem. Zbliżające się wybory pokażą, czy mieszkańcy miasta, chcą dalej brać udział w tej zabawie.

Zabawie, która tylko w części jest zabawą Osieckiego i jego świty. Nieprzypadkowo przecież konkurs koszykówki, który „spontanicznie” zorganizował się na nowo wybudowanych chodakowskich boiskach, był objęty patronatem sochaczewskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Macieja Małeckiego. Symboliczny patronat PiS rozciąga się bowiem nad całym miastem, bo całe miasto, jego środki finansowe i głosy mieszkańców wpisują się w potencjalny wyborczy sukces Prawa i Sprawiedliwości. Koszty tego sukcesu (jak obligacje, które będziemy spłacać, kiedy o Osieckiem nikt nie będzie już pamiętał) nie grają roli. 

Ale to, co się dzieje w Chodakowie, to, co dzieje się w całym mieście to znak naszych czasów. Pierwsze wolne władze samorządowe składały się przeważnie z ludzi w rzeczywisty sposób związanych z opozycją solidarnościową. Byli to – najogólniej rzecz biorąc – lokalni intelektualiści, działacze, społecznicy – ludzie o pewnej wrażliwości i dużej skromności. Wrażliwości i skromności, które sprawiły, że stopniowo byli odsuwani od władzy przez wyborców preferujących rozpychających się łokciami ludzi o dużej sile fizycznej i zaawansowanym życiowym sprycie. 

Takie a nie inne preferencje wyborców doprowadziły do porażki polskiej demokracji na poziomie lokalnym. Doprowadziły do tego, że lokalni politycy bez żenady, wstydu i ostracyzmu ze strony wyborców mogą wyłączać możliwość komentowania swoich wpisów w internecie, stając się  przy tym spadkobiercami mentalnej komuny, którą dziś rzekomo zwalczają (tak jak rzekomo zwalczali ją przed 1989 r.) Beż żenady mogą zwalniać z samorządowych posad osoby uznanych za niewygodne i tworzyć za pieniądze podatników miejsca pracy dla kolesiów i kolesiek. Bez żenady i poczucia odpowiedzialności zaciągać kredyty, za które kupią sobie wyborczy sukces, bez względu na to, jak bardzo przerasta ich rola, w jakiej sami się obsadzili.

Nakładają się do tego jeszcze szersze, globalne problemy. Psychopatologia zmiany, która sprawia, że jedyną oceną władz samorządowych staje się ilość przeprowadzonych inwestycji, bez względu na to jak drogie i bezsensowne by były. Jeszcze jedna, ponowoczesna ucieczka mas od wolności, preferująca naburmuszonych kacyków w miejsce polityków gotowych do dialogu i współpracy. Religijno-historyczne zatrucie przemieniające polskie miasta w pola udawanych bitew i bałwochwalczych mszy, gdzie zarówno Bóg Ojciec, jak Syn Boży i Duch Święty muszą ustąpić złotym cielcom samorządowców.

Jak słusznie zauważa na swoim blogu Katarzyna Fiołek, Sochaczew przestaje być miastem wspólnej przestrzeni. Podpisuję się pod tą oceną, która w jednym zdaniu podsumowuje to, co działo się przez cztery lata w mieście. Ta wspólna przestrzeń została pożarta przez duszny klimat IV Rzeczpospolitej. Tworu, który choć przegrał na poziomie parlamentarnym, to ciągle mocno trzyma się w miastach wielkości Sochaczewa. Otwarcia, rekonstrukcje, zmiany nazw ulic, święcenia placów, zaułków i chodników – prawicowy integryzm i fundamentalizm w pełnej krasie.  Wyborcy, w miejsce rozsądnego, odpowiedzialnego zarządzania miastem, otrzymują bogoojczyźniany bełkot i nieustanną akademię na cześć burmistrza. Nagroda burmistrza, burmistrz dofinansował, burmistrz zbudował – te wyświechtane zdania pozwalają ukryć prawdę, że burmistrz robi to wszystko za pieniądze ludzi, których głosy chce zdobyć.

Wspólna przestrzeń mieszkańców wyznających przecież różne poglądy na świat, mających odmienne preferencje polityczne została zastąpiona przestrzenią zintegrowanych wokół postaci burmistrza i jego świty. Ośrodkami tej integracji było (i jest) to co zawsze – płytki patriotyzm i ludowa religijność. Urzędnikom i samorządowcom tak bardzo pomieszała się ich służebna rola wobec lokalnej społeczności z poczuciem władzy, którą traktują jako władzę z łaski bożej, że rzecznik urzędu miejskiego bez zmrużenia oka potrafił uczynić jednemu z mieszkańców miasta (w tym przypadku mnie) zarzut, że – cytuję – Przez ostatnie cztery lata raczej nie zaangażował się jednak w żaden miejski projekt, nie był na żadnej miejskiej imprezie, nie brał udziału w dyskusji publicznej. Sprawy miasta w ogóle go nie interesowały. Choć nie jest to prawdą, to doskonale ilustruje, jak kształtuje się mentalność tej nowej samorządowej władzy. Otóż wydaje się jej, że poparcie i integracja są OBOWIĄZKIEM OBYWATELI, i dopiero jego zrealizowanie pozwala na zabieranie głosu w sprawach lokalnej społeczności.

Tymczasem prawdziwej pracy na rzecz miasta przez ostatnie cztery lata było jak na lekarstwo. Nie ma nowych lokali komunalnych i socjalnych, nie ma trasy północ – południe, nie ma pomysłu na obszary wymagające rzeczywistej rewitalizacji  (czyli takiej, która nie sprowadza się do wycinania drzew), a zamiast remontów dróg buduje się kosztowne inwestycje oderwane od potrzeb mieszkańców, licząc na to, że zapomną o swojej dziurawej ulicy, kiedy będą przechadzać się chodnikiem z kostki, postawionym ni w pięć ni w dziewięć w chodakowskich alejkach. Za wodę i ścieki płaci się jak za zboże. Nie ma nowych inwestorów, choć cały czas przedstawia się fantazje na ich temat. Można się domyślać, że tuż przed wyborami, z samorządowej kasy sfinansuje się jeszcze niejedną tego typu bajkę dla wyborców. 

Przez cztery lata miasto się nie rozwijało, a dopiero kolejne lata pokażą, jakim obciążeniem dla kieszeni jest budowanie na kredyt inwestycji o charakterze pokazowym, które winny być realizowane ze środków zewnętrznych, w miejsce rzeczywistego poprawiania miejskiej infrastruktury. 

Znamiennym przykładem fałszu tej obywatelskości, którą tak się chwali Piotr Osiecki, jest sprawa chodakowskiego kina, gdzie prywatnemu i lubianemu przez sochaczewian przedsiębiorcy piętrzy się trudności, zamiast rozwiązać sprawę w pół godziny – chce pan prowadzić kino w Sochaczewie – to świetnie, zapraszamy. Chce pan sprzedawać popcorn – ależ to wspaniale, dzieciaki się ucieszą. Ale oczywiście wygląda to inaczej. Jedyną obywatelskością są ponure akademie z burmistrzem w roli głównej. Widzimisię urzędnika pozostaje ostateczną wytyczną tego, co w mieście będzie, a czego nie będzie.

Sochaczewianie stają dziś przed wielką i być może ostatnią szansą odebrania władzy i odzyskania samorządu z rąk ludzi postrzegających go z perspektywy własnego ego i dobra partii politycznych. 

Dlaczego jest to szansa ostatnia? Ano dlatego, że wszelkiego rodzaju niedemokratyczne, nietransparentne praktyki władzy łatwo się instalują, ale dużo trudniej je usunąć. Przykładem (tylko nieznacznie ponad miarę) są nasi wschodni sąsiedzi.  

Dlatego tak ważne będzie w tych wyborach, aby ludzie nie nabrali się na tworzone na ich koszt kampanie wyborcze, napompowane, drogie i w znacznej mierze nieracjonalne inwestycje, za które już niebawem sami będą musieli zapłacić. Jako mieszkańcy miasta, musimy pamiętać, że koszty tej narodowo-katolickiej integracji (do której dziś zdaje się pretendować Piotr Osiecki), koszty tego przerostu formy nad treścią ponoszą wszyscy - wierzący i niewierzący, słuchający Radia Maryja i oglądający TVN, wyborcy PiS, PO i SLD. Nasze pieniądze mogłoby być lepiej spożytkowane. 

Gdybym mógł pozwolić sobie na rodzaj apelu, zwracałbym się do ludzi młodych, którzy mają silną potrzebę integrowania się z władzą, aby nie dali się na to nabrać. Nie jesteście potrzebni władzy – władzy potrzebne są tylko Wasze głosy. Wasze osiągnięcia sportowe, kulturalne, społeczne są ważne tylko o tyle, o ile przekładają się na sukces lokalnych polityków.  

Zwracałbym się do ludzi starszych, aby nie dali się określać mianem seniorów i nie pozwalali sobie na to, żeby samorządowcy klepali ich po pleckach. Macie wystarczająco dużo doświadczenia i wiedzy życiowej, żeby nie zostać nabranymi niczym uczestnik gry w trzy karty na podmiejskim bazarku. Nie jesteście żadnymi seniorami tylko pełnoprawnymi obywatelami i nie jest Wam potrzeba niczyja protekcja. Nie są Wam potrzebne szczepionki rozdawane przez urząd miejski, które zostały kupione za pieniądze z Waszych podatków. Jeśli nie będziecie płacić na czyjeś kampanie wyborcze, kupicie je Sobie sami. 

Zwracałbym się do moich rówieśników, ludzi jeszcze młodych, ale już doświadczonych, z dziećmi na rękach, w wózkach i w szkołach, aby nie siedzieli w domu podczas nadchodzących wyborów i poparli odpowiedzialnych kandydatów, którzy nie będą robić z miasta narodowo-katolickiej szopki na ich koszt.

Zwracałbym się do mieszkańców w tak zwanym średnim wieku - wiecie co robić, żeby to zmienić! 

Nie dajcie się nabrać, nie siedźcie w domu! Jesteście Polakami i Europejczykami i nie zasługujecie na siermiężny skansen, jaki buduje w mieście Sochaczewskie Forum Samorządowe Piotra Osieckiego pospołu z lokalnym Prawem i Sprawiedliwością. Sochaczew jest dziś miastem zamkniętym, które tylko Wy możecie otworzyć.  

 4.6
Oceń
(18 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (57)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Chyba jeszcze spałem, kiedy chciałem oznaczyć tekst 5 gwiazdkami, a włączyły mi się tylko 2! Muszę więc jeszcze werbalnie wyrazić wielkie uznanie autorowi tekstu, który świetnie zdiagnozował obecną sytuację w samorządzie sochaczewskim. Ten tekst jest mi bardzo bliski, jest kwintesencją tego o czym pisałem na moim blogu od kilku lat. Przywraca mi wiarę w demokrację i rozsądek mieszkańców, którzy cztery lata temu dali się zwieźć licznym obietnicom. Wierzę, że w moim mieście są myślący mieszkańcy i nie dadzą się już nabrać na populistyczne sztuczki miejskiej propagandy. (2014-10-07 06:21)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Oczywiście, miało być "dali się zwieść"! (2014-10-07 06:24)
GąsiorGąsior
0
A dziękuję, Panie Jerzy, drobnostka. Chociaż przyznam, że w ostatnich dniach rozmawiałem w wieloma mieszkańcami i - wbrew temu, co mi się wcześniej wydawało - ogromna większość jest zbulwersowana tym, co się dzieje. Daje to nadzieje, że może uda się zmienić ten stan rzeczy. Pozdrawiam. (2014-10-07 06:34)
MarcinMarcin
0
Szkoda, że w Sochaczewie nie mamy Katedry, ponieważ te tezy powinieneś przybić do jej drzwi… (2014-10-07 09:03)
GąsiorGąsior
0
Nie mam pewności, czy katedra nie grałaby w innej drużynie, ale nie wiem też, jak to było w przypadku Lutra. W każdym razie odczytanie analogii znakomite. :-) (2014-10-07 10:31)
RouterRouter
0
super artykuł ,jednego co Pan zapomniał napisać to na kogo głosować. (2014-10-07 12:29)
dysydentdysydent
0
Świetny tekst wnikliwego obserwatora.Brakuje tylko sympatii politycznych dla mniej zorientowanych.Pozdrawiam autora . (2014-10-07 13:32)
JazlowiakJazlowiak
0
Akurat ta katedra na której Luter miał coś przybijać miała i ma metalowe drzwi, co też może być analogią. (2014-10-07 13:52)
tadeusztadeusz
0
Sochaczewskie drzwi magistrackie opływają lepką brudną obłudą i zakłamaniem... ba... są całe wysmarowane novoosiecką wazeliną... więc tekst bez problemu by się przykleił... Drożdżu powinieneś coś o tym wiedzieć:) (2014-10-07 14:11)
tadeusztadeusz
0
Rzecznik Prasowy przez ostatnie 4ry lata zawsze komentował mniej lub bardziej podstępnie starając się manipulować przekazem medialnych wypowiedzi jak się domyślam po przeczytaniu tego tekstu zamknął się w sobie... i nic więcej nie powie... :-) (2014-10-07 14:23)
GRZECHGRZECH
0
Myślę że jakby ten artykuł wywiesić na drzwiach parafii w centrum to bardzo szybko by z tamtąd zniknął. :) (2014-10-07 15:07)
plastekplastek
0
Najmądrzejsza wypowiedż na tym portalu.Najlepiej jak by otrzymała formę manifestu-odezwy do mieszkańców i trafiłła do wszystkich nie tylko do czytających e-sochaczew.Prawdziwie, merytorycznie i jasno przedstawiona rzeczywistość Sochaczewa.W ten sam sposób widzą to też inni mieszkańczy .Brakowało osoby ,która by realia miasta opisała.Brawo! (2014-10-07 16:25)
wkurzonywkurzony
0
Panowie! Poczytajcie sobie ze zrozumieniem własne wpisy. Wypisz, wymaluj! Towarzystwo wzajemnej adoracji. Które to inwestycje takie nietrafione? A czego takiego dokonał przez dwie kadencje Czubacki? Była kasa, to inwestował. Każdy by tak zrobił. Nie mógł przecież schować tej kasy do kieszeni. Jakby mógł, to może inaczej byście teraz gadali. A tak macie powody, żeby jeden drugiego oklaskiwać. Pamiętajcie! Tak krawiec kraje, jak materii staje. Pan Panie Jerzy powinien o tym bardzo dobrze wiedzieć. Pan znał Czubackiego bardzo dobrze. Razem chyba dość długo pracowaliście. I co chciałby Pan żeby znowu był burmistrzem? Lepszym na pewno by nie był. Tyle, że Pan zapewne odzyskałby posadkę vicka. I to chyba główny powód Pańskiego niezadowolenia w tej chwili. Nieprawdaż. Pewnie Pan nie uwierzy. Osiecki jest mi dokładnie obojętny. Wisi mi czy będzie dalej burmistrzem, czy nie. Ale uczepiliście się chłopa jak nie przymierzając suchy rzep psiej dupy. O wszystkim co zrobił mówicie jak Jaruś Kaczyński o zmianach w Polsce. Wszystko jest BE. Wy tak samo. Jeszcze nie widziałem byście coś pochwalili. W Socho też wszystko ostatnie cztery lata było BE? Niemożliwe!! (2014-10-07 16:40)
karol997karol997
0
BRAWO PANIE ANDRZEJU....brakuje w naszym MIEŚCIE tak ODWAŻNYCH OSÓB...wygłaszających taki MANIFEST....przydała by się wersja papierowa aby dotarła do większej grupy społecznej, może właśnie w e-sochaczew....
Uznania pana jerzyka nie są zbyt szczere jak i ta przypadkowa ocena....:)
Pozdrawiam, Karol (2014-10-07 17:02)
GRZECHGRZECH
0
Trafione czy nie to kwestia oceny samych inwestycji. Liczy się całościowy bilans.
I to zostało trafnie podsumowane przez Pana Andrzeja. (2014-10-07 17:03)
pwaldapwalda
0
Bardzo trafna diagnoza , panie Andrzeju.Myślę że czas wyborów to świetna okazja do prezentacji takich poglądów. Mają one teraz szansę na dotarcie do większej liczby mieszkańców naszego miasta. Brakuje nam takiej dyskusji w której w sposób otwarty można przedstawić swoje poglądy na temat samorządności. Obecna ekipa skutecznie debatę publiczną tłumi.Myślę że podstawowym problemem jest uświadomienie Sochaczewianom że to Oni są SAMORZĄDEM a nie burmistrz i jego ekipa.
(2014-10-07 17:28)
GąsiorGąsior
0
Dziękuję za dobre słowo pod adresem tekstu wszystkim komentującym. Ja - prawdę mówiąc - wolałbym, żeby nie istniała potrzeba pisania podobnych apeli, ale już tylko Państwa odzew wskazuje, że coś jest na rzeczy. A porozmawiałem przecież z innymi mieszkańcami. Najdelikatniej mówiąc nie byli zachwyceni tym, co dzieje się w mieście od 4 lat. Wcześniej też nie było lekko, ale jednak inaczej, bo samorząd, urząd miejski, rzecznik, mimo wszystko z ludźmi rozmawiali. A teraz tak nie jest. (2014-10-07 17:46)
Jarosław BJarosław B
0
Czytam te wszystkie wpisy i zastanawiam się gdzie tkwi problem. Póki ci wszyscy pseudo politycy, będą szukali pieniędzy by utrzymywać obecne stołki. To nie wierzcie im, bo nigdy taka polityka nie spowoduje wzrostu gospodarczego, ani poprawy sytuacji w finansach w Sochaczewie. Czy nasza ordynacja wyborcza, nasze wybory mają jeszcze coś wspólnego z demokracją? Czy wyborcy bezpartyjni mają jeszcze jakieś prawa?Czy rzeczywiście zostają wybrani ci, których u władzy chcielibyśmy zobaczyć my, wyborcy? Oczywiście nie, od lat te same twarze, rzadko jakaś świeża krew. Czyż można się więc dziwić, że coraz więcej obywateli ignoruje „partyjne” wybory? Większość Polaków nie należy do partii, a przecież zgodnie z konstytucją powinni oni mieć swój głos i swoją reprezentację w organach wybieralnych Wielu zaangażowanych społeczników chce pracować na rzecz miasta, regionu, Polski, ale nie odpowiada im ideologia i rygor partyjny (dyscyplina partyjna), która ubezwłasnowolnia członków partii, gdyż nie mogą w organach wybieralnych głosować zgodnie ze swoim przekonaniem i sumieniem, a muszą głosować zgodnie z polityką i interesem swojej partii (więc nie mogą reprezentować interesów wyborców). Dopóki prywata jest na pierwszym miejscu tak długo będzie źle. (2014-10-07 18:38)
gregorgregor
0
mowa trawa, szkoda tracić czas na czytanie. Do tego tekstu można by podstawić 85% nazwisk burmistrzów w naszym kraju. Proszę o jakieś rozwiązania, co Pan by zrobił jako burmistrz inaczej? Nie pokazywał się publicznie, nie święcił otwartych przestrzeni? Rzeczywiście dziwne, że polityk ma parcie na rozkładówkę. Artykuł to jakieś rozpaczanie nad tym że polityka jest be, taka populistyczna - fuj. Panie redaktorze, a te apele i odezwy to nie podjeżdża trochę komuną? :)
ps. ogólnie to nie dziwię się różnym zabiegom przedwyborczym, ale te remonty dróg na które była tyle lat trzymana kasa, żeby przed wyborami móc pojechać "Kazimierzem Wielkim" to już kole w oczy. (2014-10-07 18:55)
IrekisIrekis
0
wielki szacun Andrzeju !!! (2014-10-07 19:28)
wielkioretywielkiorety
0
Dobre podsumowanie sochaczewskiego skansenu, gdzie mieszkańcy są złem koniecznym. "A przecież dziś widzę wielki Sochaczew, tylko Ci ludzie ciągle czegoś chcą." (2014-10-07 20:19)
tadeusztadeusz
0
Ukłon ''Gąsior'' za odwagę i lokalną patriotyczną postawę.... sięgnąłeś meritum problemów jakie przysporzyła Novoosiecka władza.... Burmistrz czytając ten tekst jak mniemam przyjął dawkę uspokajającą francuskiego wina lub znanego Sobieskiego litra baśniowego klimatu aby choć na chwilę zapomnieć o swoich uczynkach względem mieszkańców naszego miasta... rano się obudzi w swojej willi w gminie Nowa Sucha spojrzy w lustro i zada sobie pytanie jak ja pokarze się teraz w mieście Sochaczew gdzie przez tyle lat traktowałem mieszkańców jak pękaty portfel, zada sobie pytanie jak ja pokarze się w Sochaczewie za kilka lat kiedy mieszkańcy Sochaczewa zaczną spłacać długi jakich narobiłem przez własną dumę i chory przerost formy nad treścią i nadmierny testosteron który rządzi obecnie Magistratem... zada sobie pytanie jak mogłem dać się namówić na te krzywe ruchy Bidonowi.... Dla mnie ten tekst to tegoroczna statuetka dla najlepszego felietonu Lokalnego Patriotyzmu gdyby taki był przyznawany przez lokalne media... osobiśćie przyznaje Ci złotego ''Tadeusza'' z racji iż mnie Novoosieccy nie lubią za wytykanie palcem na forum ich niegodziwości...
Pozdrawiam wierzę że będziemy walczyć o Chodaków przyjazny społeczeństwu...
''tadeusz'' (2014-10-07 21:36)
mariusz.frejmariusz.frej
0
Panie Andrzeju Pan się nie boi !!! Pół Sochaczewa dziś za Panem stoi !!! (2014-10-07 21:38)
mariusz.frejmariusz.frej
0
BRAWO !!! Andrzejku za przekaz !!! Nic dodać nic ująć !!! (2014-10-07 21:39)
NovJanNovJan
0
"Sochaczewianie stają dziś przed wielką i być może ostatnią szansą odebrania władzy i odzyskania samorządu z rąk ludzi postrzegających go z perspektywy własnego ego i dobra partii politycznych. "

oby tylko ten manifest nie zrobił się również aktualny za 4 lata bo szczerze powiedziawszy mam takie obawy patrząc na nazwiska kandydatów na burmistrza (2014-10-07 22:01)
tadeusztadeusz
0
Frej racje ma ale władza uzna pana za niewygodnego mieszkańca i będzie starała pokazać w swoich Novoosieckich Novosciach czyli ''Ziemi Sochaczewskiej'' Pana jako złego a internetowe ratlerki broniące posadek w magistracie będą pluły pod nogi nie tylko na forum.....
Byle do Listopada... idźmy na wybory oddajmy głos... pomińmy w głosowaniu novoosieckich... te listy ci ludzie powinni się wstydzić i przepraszać za 4ry lata zadłużania, gnębienia, manipulacji i braku umiaru oraz rozsądku... (2014-10-07 22:10)
operatoroperator
0
Tadeusz Ty tak jak Frej dostałeś miejsce na liście u Pani Uli Pawlak i zacząłeś się udzielać?? Bo tych Twoich wpisów to już się czytać nie chce
(2014-10-07 23:08)
SzczawiuSzczawiu
0
nie czytaj
(2014-10-07 23:52)
tadeusztadeusz
0
NovJan popatrz na te nazwiska które teraz ''wrzodzą'' w magistracie i starają się kamuflować ciężką chorobę gnębiącą naszą władzę każdy wybór w obecnej sytuacji będzie ratunkiem dla Miasta Sochaczewa... (2014-10-08 01:15)
tadeusztadeusz
0
Bzdura.... wszyscy maja dość wysokich Novoosieckich cen wody i Ścieków wszyscy maja dość plugawej sztucznie dmuchanej propagandy medialnej wszyscy mieszkańcy boją się konsekwencji rządów Osieckiego gdyż wiedzą że wzrosną przez niego koszty utrzymania rodzin czyli ceny wody ścieków podatków od nieruchomości i gruntowych pomijam świadomość ciągłego naginania rzeczywistości jak w PRL-u nawijania makaronu przedwyborczego na uszy tak jak by wyborca nie umiał myśleć .... i to jest przykre. (2014-10-08 02:00)
tadeusztadeusz
0
''Szczawiu'' pozdrawiam :) widzimy się w Kalifacie:) (2014-10-08 02:04)
GąsiorGąsior
0
Dzięki, Tadeusz! Takiej nagrody jeszcze nie dostałem. Będę ją z dumą trzymał na półce :)  (2014-10-08 07:39)
GąsiorGąsior
0
(2014-10-08 07:39)
kacperskyykacperskyy
0
dobrze napisane. (2014-10-08 07:42)
pinkapinka
0
Towarzystwo wzajemnej adoracji z ogromnym parciem. Jedyna okazja na bycie na piedestale się zbliża,a tu wszystko "na opak".A tekst "rozmawiałem z wieloma osobami" no właśnie w necie mozna napisac wszystko. Panie Andrzeju,aPan gdzie sie widzi po ewentualnie wygranych wyborach ? (2014-10-08 08:59)
GąsiorGąsior
0
O tym napiszę w innym miejscu.  (2014-10-08 09:49)
matka polkamatka polka
0
Panie Andrzeju przyłączam się do Pana apelu. Również rozmawiałam z bardzo wieloma osobami które podzielają moją opinię. Jestem w średnim wieku ale na pewno zaapeluję do wielu wyborców w wieku 18 +. Z moich obserwacji wynika, że jedynym ratunkiem dla miasta jest Pani Urszula Pawlak.Pozdrawiam i życzę powodzenia. (2014-10-08 11:35)
GąsiorGąsior
0
Ja również popieram Urszulę Pawlak, natomiast motywy poparcia wyjaśnię w innym miejscu. Ten tekst w istocie dotyczy spraw bardziej ogólnych. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za miłe słowa.  (2014-10-08 11:54)
karol997karol997
0
Panie Andrzeju, czy pan kandyduje na radnego miasta i z jakiego ugrupowania jeśli można zapytać, bo listy zostały już zamknięte?.
Karol (2014-10-08 12:08)
GąsiorGąsior
0
Kandyduję, Panie Karolu. To był dla mnie trudny wybór, bo raczej wolałem być komentatorem, niż współtwórcą rzeczywistości, ale może - jeśli chce się być uczciwym wobec siebie i innych - warto przynajmniej spróbować wziąć odpowiedzialność. Kandyduję z Porozumienia Obywatelskiego Sochaczew, co się z tym wiąże wspieram Urszulę Pawlak. Swoje motywy i pomysły wyjaśnię w innym wpisie, bo już nie chcę tu zaciemniać dyskusji. Pozdrawiam!  (2014-10-08 12:16)
karol997karol997
0
Kurcze jestem lekko rozczarowany w tej ekipie jest kandydat na radnego powiatu, który ostatnimi czasy przesiada się z miasta do powiatu i NIC DOBREGO NIE WNOSI prócz piątki w nazwisku i luzackim podejściu do rzeczywistości, bo "bogatemu wszystko wolno" ble.....
Pozdrawiam, Karol
(2014-10-08 12:16)
karol997karol997
0
Panie Andrzeju, ma pan mój głos a nawet kilka postaram się przekonać najbliższych do głosowania, pozdrawiam serdecznie.

Karol
(2014-10-08 12:21)
GąsiorGąsior
0
Panie Karolu, polityka ma to do siebie, że w zasadzie nie można działać samemu. Obiecuję przedstawić szczegółowo motywy decyzji, o ile ktoś będzie chciał to czytać.  (2014-10-08 12:27)
GąsiorGąsior
0
Nie wiem, czy będziemy w tym samym okręgu :-) Ale cała przyjemność po mojej stronie.  (2014-10-08 12:27)
sistersister
0
co za niespodzianka że pan kandyduje...
(2014-10-08 12:47)
użytkownik13927użytkownik13927
0
fajny tekst, goebbels byłby dumny! :) (2014-10-08 14:25)
tadeusztadeusz
0
Szanowny ''Gąsior'' jesteś dobrym człowiekiem jednak popierasz Panią która chwaląc się że potrafi zdobywać unijne dotacje będąc radną przez 4ry lata nie potrafiła pomóc nieudolnej władzy Novoosieckiej w ich zdobyciu a efektem jest zadłużenie miasta i mieszkańców na kilkanaście lat... Ona będąc radną pobierając diety będąc specjalistką mogła z dobrej woli podpowiedzieć nieudolnym Novoosieckim jak gdzie i dokąd zapukać w jakie drzwi aby nasze kochane miasto mogło korzystać z Unijnych dotacji od tak z przyzwoitości i społecznego mandatu zaufania aby nam się żyło lepiej wszystkim w naszym pięknym mieście... (2014-10-08 18:38)
GąsiorGąsior
0
Powiem Ci szczerze, Tadeusz, że nie wierzę, aby obecna ekipa chciała skorzystać z jakiejkolwiek pomocy.  (2014-10-08 19:57)
GizmoGizmo
0
Tadzio ty sobie głosuj na gościa który obiecał darmową komunikację.Dobre jaja nie wiem skąd wziąć na to kasę ?Już chyba wiem kim jesteś - pakowałeś baloniki do samochodu z logiem PS.Myślałem,że masz trochę poukładane w głowie ale po twoich wpisach twierdzę, że się pomyliłem. (2014-10-08 22:52)
kuc300kuc300
0
Gizmo
To ma sam na siebie głosować? (2014-10-09 09:55)
Gosia1Gosia1
0
Polecam
Gratulacje dla Urszuli Pawlak (2014-10-09 13:36)
danielkow-1978danielkow-1978
0
Sochaczewianie stają dziś przed wielką próbą. Trzeba odsunąć od władzy pana Janusza Ciurę i wszystkich jego sprzymierzeńców i sojuszników. Wśród nich prym wiedzie pan Gaik, pan Żelichowski i pani Pawlak.
Co pan na to panie Gąsiorowski.
Afera w DPS pana nie oburza.
Zatrzymanie pana Kisołka w tej sprawie pana nie oburza.
(2014-10-09 23:22)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Powyższy wpis dowodzi, jak bezpardonowo pewna zgraja zamierza walczyć o władzę w mieście i powiecie. Oczywiście nie zamierzam tego zignorować i spróbuję uprzątnąć ten smród, wrzucony celowo na mój blog przez siepacza zalogowanego po programie o DPS.  Odświeżę samorządową pamięć i podzielę się moją wiedzą, między innymi z tymi wszystkimi moimi rozmówcami, którzy z obrzydzeniem patrzą na lokalne mizeroty, wybierane w kolejnych wyborach samorządowych. Zostałem wywołany do tablicy z zamiarem dyskredytowania mnie, co dla mnie jest podobnie oburzające jak afera w DPS. (2014-10-10 07:04)
GąsiorGąsior
0

Co do afery, to moja ocena jest podobna do Pańskiej, Panie
Jerzy.Co budzi nie tyle oburzenie, co raczej politowanie, to
rozszerzanie sprawy kilku osób, którym postawiono zarzuty, na wszystkich
konkurentów politycznych obecnego burmistrza.Niestety, obserwuję, że strona urzędu miasta jak i
podporządkowanej mu całkowicie „Ziemi Sochaczewskiej” poświęca sporo miejsca
sprawie DPS. Nie wiem, czy jest to najlepsze lokowanie moich – jako podatnika –
pieniędzy, ponieważ wiem, że do ściągania przestępstw jest w Polsce powołana
Prokuratura. Swoją drogą pokuszę się chyba o osobną ocenę tych działań na blogu. Czy będzie to jedyny – prócz zbędnych i drogich inwestycji –
element kampanii urzędującego burmistrza?Natomiast moje niekłamane rozbawienie budzi masowe
zakładanie kont celach politycznych przepychanek. Od takich fałszywych kont mamy w
mieście prawdziwych specjalistów, choć – jak do tej pory – ich działania zdają
się przynosić skutek odwrotny od zamierzonego. Oby tak było i tym razem. 

(2014-10-10 07:13)
szarmaszarma
0
Panowie mnie również napawa obrzydzeniem droga jaką wybrała obecna władza . Co gorsza im wcale nie chodzi o DPS, im chodzi aby opluć porządnych ludzi , ale wiatr sprawia figla i się odwraca i Oni opluwają siebie . Panie Jerzy niech Pan w ciemno odpowiada bidonowi temu pseudo dziennikarzynie. (2014-10-10 09:29)
fiołkafiołka
0
Z braku czasu dopisuję swój głos dopiero teraz.
Świetny, mocny tekst. Ja bardzo lubię, jak się nazywa rzeczy po imieniu. Trzymam za Ciebie, Andrzej, kciuki!!
(2014-10-11 13:12)
GąsiorGąsior
0
A dzięki, Kaśka. Nie kłamię, że zainspirowałaś mnie. Do zobaczenia na ulicach miasta!  (2014-10-11 16:27)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy