Sochaczew – zgłoś do plebiscytu w telewizji Planete Plus

/ 50 komentarzy
Zdjęcia i foto: Sochaczew – zgłoś do plebiscytu w telewizji Planete Plus Rekreacja sochaczew

Mamy piękne miasto, które może stać się atrakcją w telewziyjnym programie. Planete plus organizuje plebiscyt pt. "Twoje miasto z góry" dzięki któremu można pokazać uroki swojego miejsca zamieszkania. 


Każdy ma szansę w konkursie. Na początek należy zgłosić miejscowość do udziału w plebiscycie. Kolejnym krokiem będzie głosowanie a wygraną emisja w specjalnym odcinku, który będzie emitowany jeszcze w tym roku. Zgłoszenia można dokonywać do 9 lipca a głosowanie odbędzie się  od 11 lipca do 1 sierpnia. Ciekawą rzeczą jest przeliczanie oddanych głosów proporcjonalnie do liczby mieszkańców miejscowości, zatem każdy ma szansę. Swój głos będzie można oddawać raz dziennie. Strona do głosowania to twoje-miasto.planeteplus.pl


Niewątpliwie program jest promocją naszego miasta oraz fantastyczną pamiątką, która pozostanie nie tylko dla mieszkańców naszego miasta ale również całej Polski i widzów telewizji, zatem warto podjąć walkę o wygraną. 

 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (50)

robroyrobroy
0
droga redacjo ! WY TAK NA POWAŻNIE?

Kiedyś był program rozweselający-"wielokropek",i tam tak leciało-"wisz pan,w Sochaczewie ukradli cysterne spirytusu !.ło matko,i co złapali ich? tak,ale zdążyli spirytus sprzedać a piniendze przepili " dawno to bylo..... (2019-06-23 11:21)
wbienkowbienko
0
Bua ha ha ha ha ha !!!!!! Ło matkoooo nie wytrzymam!!!

"Mamy piękne miasto, które może stać się atrakcją w telewziyjnym programie"

Redakcja tak na serio??? Miłość bezkrytyczna to objaw toksycznego związku :) (2019-06-23 15:35)
robroyrobroy
0
@wbienko,trzeba ,jak będą filmik nakręcać o naszym mieście,trzeba spowodować aby baby w szpilkach łaziły,z makijażem,a chłopy byli w krawatach,miasto musi wyglądać na przyjazne i spokojne,i nie kręcić skrzyżowania 600-lecia -- Staszica-Trojanowska,światła permanentnie poyobane,a to newralgiczne skrzyżowanie jest (2019-06-23 16:08)
KoliberKoliber
+3
Czytając powyższe wypociny dwóch panów pojawia się kilka pytań: co trzeba mieć w głowie i jak spieprzone życie, jak być zgorzkniałym żeby w każdej inicjatywie widzieć samo zło? Niezależnie od tego, czego pomysł dotyczy, jaki porusza temat osobnicy ci są gotowi go wydrwić i obśmiać. Co ciekawe sami z żadną inicjatywą nie wyjdą, bo oni nie są od tego, bo wtedy trzeba by było pomyśleć a z tym już gorzej… Po drugie czy w swej żałosnej codzienności obejrzeliście, chociaż jeden odcinek programu? Jak sam tytuł mówi „Polska z góry”, więc pokazywane są miasta, miasteczka, tereny z lotu ptak. Program przybliża Polskę, jej krajobraz, wspomina o wydarzeniach historycznych oraz roli, jaką dana miejscowość odgrywała w historii naszego kraju. A w tym obszarze wbrew waszym insynuacjom Sochaczew i okolice mają dużo do zaoferowania niezależnie czy są to fakty (zamek Książąt mazowieckich) czy też legendy miejskie (śmierć Bolesława Krzywoustego). Tak, więc panowie zachęcam (nie licząc na skuteczność mojej prośby) do refleksji nad swoimi wypocinami. I jeszcze jedno: nie piszcie mi, że myślicie i macie udane życie osobiste a ja o was nic nie wiem, nieświadomy alkoholik też twierdzi, że nie ma problemu z piciem…

(2019-06-24 07:16)
linulinu
0
@Koliber ja chętnie zgłosze zakład komunikacji miejskiej, jak sposób na zarządzanie w XXI wieku rodem z czasów PRL. Oczywiście postać słynnego już na cala polskę dyrektora, który jedyne czym się wsławi, to upadkiem tego trupa.

Oczywiście możesz uważać inaczej, ale z moich obserwacji wynika, ze komunikacja 10 lat temu, wyglądała zacznie lepiej niż dziś. Raczej działania powinny być ukierunkowane na rozwój nie na upadek. Póki co mamy doczynienia z tym drugim. Osiecki za głosy Sieczkowskiego, trzyma go na stanowisku i udaje co dwa lata że ma nad wszystkim kontrolę. Póki co, nie ma żadnej! (2019-06-24 07:29)
linulinu
0
a tak na razie to mamy komacaję głupoty(2019-06-24 07:31)
KoliberKoliber
+1
@linu wyjaśnij mi proszę z czego jesteś niezadowolony: z historii miasta i regionu czy też z obecnej sytuacji politycznej w mieście i zdolności do zarządzania obecnych "Wybrańców Narodu"? Program pokazuje wartość historyczną i krajobraz miasta i okolic. (2019-06-24 07:38)
linulinu
0
@Koliber nie interesuje mnie specjalnie polityka miasta jak sama polityka ... Nie jestem zadowolony z tego że:

- mamy XIX-wieczną komunikację miejską, a ponoć miało być inaczej...

- że budujemy betonowe place, zamiast zadbać o to żeby miasto było zielone

- robi się prowizoryczne inwestycje (przystań, waitki, deptaczki wysypane białym syfem)

- chwytamy się projektów skazanych na porażke (np. odwiert)

Nie neguje historii miasta, jako takiej, ale nie udawajmy, że poza muzeum jesteśmy w stanie z tej historii czerpać jakieś korzyści... No moze jeszcze Chopin, ale jak turysta pojedzie do Żelazowej Woli, skoro dyr. ZKM kasuje połaczenia w całym mieście? (2019-06-24 07:57)
kacperskyykacperskyy
-1
dzieki za linka, ja zglosilem grodzisk mazowiecki bo w porownaniu do tego miasta sochaczew to dziura gdzie czarne bociany lataja do góry brzuchami a psy dupami szczekają.wstydziłbym się firmowac to swoim nazwiskiem (2019-06-24 09:00)
kacperskyykacperskyy
0
https://twoje-miasto.planeteplus.pl/polecam głosować:

https://www.youtube.com/watch?v=mZqyqeY3T0M

https://www.youtube.com/watch?v=S4r0nBFG4lQ&t=796s

https://www.youtube.com/watch?v=9URBEk1fq3c&t=14s

https://www.youtube.com/watch?v=Gg4XWKu67sk (2019-06-24 09:02)
linulinu
+3
Zagłosowałem na nasze muzeum ZKM i jego dyrekcję.... oraz włodarza naszego jedynego. (2019-06-24 09:12)
przemyslaw-lenartprzemyslaw-lenart
+1
Zbieram ujęcia miasta, i mam nadzieję że film wyjdzie tak samo dobrze jak ten:
https://youtu.be/6pXpsUSFSuE
Ilu z was zamiast wypisać hejty na forum wybrało się do urzędu miejskiego aby zgłosić sprawę która was drażni osobiście? Wyjdźcie z poza monitorów swoich kciuków.
Krytyka nie buduje, krytyka poniża i niszczy godność nawet tego urzędnika który przepisami ma związane ręce.
Budujcie świat dookoła siebie. (2019-06-24 09:51)
przemyslaw-lenartprzemyslaw-lenart
0
https://photos.app.goo.gl/S9ZVwsWDYdwWyRTs7 (2019-06-24 10:18)
zbigsochzbigsoch
0
@przemysław-lenart trzymam kciuki a malkontentami nie ma co się przejmować ,niech sobie żyją w swoim nieudanym świecie. (2019-06-24 10:21)
kacperskyykacperskyy
-1
zbigsoch wlasnie ty zyjesz w tym nieudanym swiecie i to akcpetujesz po prostu. tak dzieje sie wsrod osob ktore nie za duzo w swiecie widzialy, nie sprobowaly nigdy dobrego, wychowane zostaly w duchu "chu.... ale bojowo" :) albo "zajelismy bardzo dobre 38 miejsce.. no jak sie wmawia dzieciakom ze 38 miejsce jest bardzo dobre to potem taki dzieciak patrzac na to co wyprawia sie w tym miescie to powie wlasnie... przeciez tu jest bardzo dobrze.. mamy wspaniale bulwary itd....a wystarczy przejsc sie .... niedaleko... 30-40 km wokoło zeby zobaczyc inny swiat.... zobaczyc ze mozna cos zrobic fajnego a nie łatać wszystko na pół gwizkda i na taśme...ciagle tylko slyszy sie ze nie ma kasy, ze nie mozna bo to bo tamto... i zeby nie porownywac do innych miast bo toblizej warszawy bo to rzeka jest... to po ch... gadac ze sochaczew jestes w centrum? po ch.. gadac ze jestesmy w zajebistej lokalizacji geograficznej na szlaku krzyzyujacych sie dróg handlowych... nie pamietacie tego? nie pamietacie jak mialo sie tu wszystko rozwijac? wiec jaka konkluzja: skoro miasto ma warunki do rozwoju a sie nie rozwija to czyja to wina? nie miasta tylko wykonawcow...  (2019-06-24 10:48)
zbigsochzbigsoch
0
@kacperskyy tak,tak wiem to wszystko ,byłem na to przygotowany wyrażajac moja opinie na tym forum.

Był czas ,kiedy nie mieliśmy wspaniałych bulwarów itp.,faktycznie wtedy było lepiej i miasto było takie jakieś normalniejsze.... (2019-06-24 11:13)
kacperskyykacperskyy
0
nadal równasz do gorszego... zmień podejscie. (2019-06-24 11:34)
przemyslaw-lenartprzemyslaw-lenart
0
(2019-06-24 11:38)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
"Mamy piękne miasto, które może stać się atrakcją w telewziyjnym programie"Wy tak na poważnie Droga Redakcjo? Czy to zwyczajna podpucha do rozdmuchania dyskusji na forum? :)Bądźmy konrertni. Na czym oparliście swoją ocenę? Podajmy może kryteria piękności miasta i zestawmy je z miejscowościami podobnymi do Sochczewa znajdującymi się w naszym regionie. Przestaniemy bujać w obłokach a w zamian za to dostaniemy rzetelne porównanie atrakcyjności naszego miasta.Artykuł ma dosłownie kilka zdań, jest bardzo krótki, no bo cóż można napisać w przypadku Sochaczewa na poparcie postawionej na początku tezy - "nasze miasto jest piękne":) (2019-06-24 11:39)
zbigsochzbigsoch
+1
@kacperskyy ja do niczego nie równam,zwracam uwagę ,że miasto się zmienia,kto chce to zauważa i korzysta z tych zmian, a kto nie chce to nie zauważa.Chodzi mi tylko o to ,że osoby z takim podejściem jak Ty to nawet po wybudowaniu metra w Sochaczewie powiedziałyby ,,co to za metro,jedna linia" (2019-06-24 12:01)
kacperskyykacperskyy
0
zbigsoch - mylisz dwa pojecia: "coś się zmieniło" oraz "piękne miasto"czy cos sie zmienia w naszymi miescie? - ależ oczywiscie, nie neguje tego.

czy te zmiany są wysokiej jakości? - w żadnym wypadku. robione są po łebkach na aby aby.... aby coś dać gawiedzi. neguje to, że wladze nie wykorzystują (czytaj: nie potrafią) wykorzystać potencjalu tego miasta, neguje to ze nie wychodzi im jak trzeba..skoro zadowalają cie "jakieś zmiany" to ok.. ja widze nieudolne zarządzania i zmarnowany potencjal tego miasta.proste pytanie do ciebie: czy po obejrzeniu materiałów z grodziska i porownaniu tego co robi sie dla ludzi, jak wygladaja parki, deptaki, jeziorka do tego co powstaje w sochaczewie uwazasz ze zmiany w naszym miescie sa bardzo dobrej jakosci? powtarzam w porownaniu do grodziska. prosta odpowiedz TAK - NIE. (2019-06-24 12:33)
KoliberKoliber
0
Odpowiedzcie mi proszę na jedno pytania: kto z Was widział choć jeden odcinek tego programu a chociażby zwiastun (https://www.youtube.com/watch?v=V8iOveaj_xs)? czy nadal uważacie że jest to program o tym jak rozwija się miasto? Brak słów... (2019-06-24 12:43)
linulinu
0
@Koliber no widzisz, to swietnie będzie widać te stare autobusy z góry :D (2019-06-24 12:57)
KoliberKoliber
0
@linu, jeździ ich coraz mniej więc nie wiadomo czy dotrwają do ewentualnego nagrania :) (2019-06-24 13:00)
kacperskyykacperskyy
0
ok koliber... z gory wszystko wyglada ładnie racja, nawet z dołu da sie tak film zmontowac ze przecietny widz ogladajac to powie O KUR.. jakie fajne miasteczko... ale znajac realia, bedac uczicwym wobec siebie i swojego sumienia nie moge kur... wyslac głosu na sochaczew. za dlugo zyje w tym marazmie zeby zaklamywac rzeczywistosc. (2019-06-24 13:21)
przemyslaw-lenartprzemyslaw-lenart
0
(2019-06-24 14:34)
linulinu
0
@przemyslaw-lenart zastanawiam sie kiedy zaskoczysz że pisanie na tej stronie ze smartphona nie działa tak samo jak edycja postów i wiele innych rzeczy. Ta strona również kwalifikuje się do zgłoszenia jak hi-tech z Sochaczewa (2019-06-24 17:01)
robroyrobroy
0
@koliber ,cytuję:

" nie piszcie mi, że myślicie i macie udane życie osobiste a ja o was nic nie wiem, nieświadomy alkoholik też twierdzi, że nie ma problemu z piciem…",nie wiem jak @wbienko ,ale mnie przejrzałeś na wskroś,,z zyciem osobistym i takimi tam ,a co do alkoholizmu (najłatwiej wyzwać kogoś od pijaków) ,ale co tam,jak chcę kupić pół litra to wchodzę i mówię-nazywam sie Robroy i proszę połówaczkę-ależ u nas nie trzeba się przedstawiać !-nie chcę uchodzić za anonimowego alkoholika,żegnam ozięble,bez odbioru (2019-06-24 17:51)
robroyrobroy
0
. (2019-06-24 17:55)
wbienkowbienko
0
@Koliber

Że niby co? Z góry Sochaczew wygląda ładniej? Szlachetniej? Ciekawiej? Ja nie latam, Ja wiem jak wygląda z dołu bo tu spędzam zdecydowaną większość czasu. W swej żałosnej codzienności nie obejrzałem ani jednego odcinka programu. Nie muszę. Ale oglądam codziennie Sochaczew „z dołu” od ponad pół wieku, od urodzenia i nie opanował mnie jakikolwiek Genius loci tego miejsca. Mieszkam tu - taka Karma ;)I zamiast robić chamskie i prostackie przytyki podsumowujące życie kogoś kogo nie znasz użyj argumentu: widzisz piękno Sochaczewa to podaj jego przykłady, opisz je – napisz co Cię zachwyca i ujmuje w naszym mieście. Co wyróżnia go od innych miast. Co w nim jest takiego, co powoduje, że codzienność staje się przyjemnością. Może z @robroy-em po prostu go nie dostrzegamy i żyjemy w zwykłej nieświadomości. Jak mawiał niejaki KalafiorŻycie to sen wariata, ale jak się je odpowiednio przyprawi, to zmienia się w kolorową telewizję

(2019-06-24 18:35)
wbienkowbienko
0
Och @robroy,

Ja wiem, że nie ma brzydkich kobiet grodów tylko wina drona czasem brak :) :) :)

Och @robroy,

Gdy wytrzeźwieje człowiek wtedy inny gust ma, inny smak. (2019-06-24 18:55)
wbienkowbienko
0
@robroy

Niepotrzebne skreślić bo tutejszy edytor daleki jest od WYSIWYG. BardziejWYSINWYG (what you see is never what you get) o ile szlachetnie nie wywali całego żmudnie dzierganego posta w kosmos :) (2019-06-24 19:01)
zbigsochzbigsoch
0
Jak by ktoś nie widział to proszę,Sochaczew widziany z góry :https://youtu.be/pa69BGwS1oA (2019-06-24 19:06)
robroyrobroy
0
wolałbym ogladać z perspektywy ulicy a nie z drona (2019-06-24 19:49)
robroyrobroy
0
@wbienko,masz rację z tym widzeniem i dostawaniem,musimy przestać chlać jak nam doradził @koliber (2019-06-24 19:57)
linulinu
0
Urzekło mnie :-) (2019-06-25 06:59)
KoliberKoliber
0
Jak czytam @wbienko, @linu, @robroy i kilku innych których przepraszam że nie wymieniłem, to tak sobie myślę: czy jesteście w stanie wymienić trzy rzeczy które was w życiu cieszą? nie mówię tutaj o takich standardach jak Rodzina, Dzieci itp. mówię o otaczającej was rzeczywistości, rzeczach na które jak rano spojrzycie, pomyślicie o nich powodują że dzień jest piękniejszy, chce się wstać i czujecie się lepiej. tylko proszę nie piszcie że jest to marudzenie na forum e-Sochaczew.pl :) (2019-06-25 09:25)
kacperskyykacperskyy
+1
no i panie tak to sie konczy.. brak argumentow i sprowadzanie dyskusji na inne tory.. sam panie widzisz.. na sile sie upierasz... poza tym znow mylisz pojecia.. jak mozesz zestawiac razem pojęcia: czy cos mnie w zyciu cieszy z tematem: sochaczew jest denny czy nie jest.tak cieszy mnie mnostwo rzeczy i jestem bardzo pozytywnie nastawiony do zycia ale nie oznaca to ze akceptuje fałsz, zaklinanie rzeczywistości a przede wszystkim nie bede sam siebie oszukiwal. wiec wracajac do tematu. spośród okolicznych miast i miasteczek, oceniając to jak one sie rozwijają pod kątem społeczności, jakie udogodnienia i jakiej jakości w nich powstają to SOCHACZEW zajmuje bardzo dobre 50 miejsce na 50 sklasyfikowanych miejsowosci i zadne klamstwa tego nie zmienia a to ze ci sie tu podoba i podobaja ci sie te zmiany OK, tak jak pisalem juz wyzej czym to moze byc spowodowane i nie bede sie powtarzal.nie odpowiedziales mi na pytnie: czy porownujac sochaczew do grodziska uwazasz ze sochaczew to piekne miasto

i bez pierdzielenia prosze jak burmistrz ze to blizej warszawy srata tata .... 25 lat temu grodzis byl czarna dziura zabita dechami w porownaniu do sochaczewa.. w ciagu 25 lat wlodarze sochaczewa sprawili ze stalo sie dokladnei odwrotnie. (2019-06-25 10:09)
KoliberKoliber
0
cały czas powtarzam: program którego dotyczy dyskusja, a przynajmniej miała dotyczyć, nie zajmuje się tym czy miasto dobrze się rozwija, czy miasto jest dobrze zarządzane tylko tym czy jest atrakcyjne pod kątem historyczym, krajobrazowym i jaką rolę odgrywało kiedyś. nie dam się wciągnąć w dyskusję czy mi się zarządzanie miastem podoba i czy wylewanie betonu jest atrakcyjne czy nie. próbujecie wszystko ośmieszyć nie znając historii miasta i okolic. o samym zamku, kościele w trojanowie jest tyle opowieści i legend że jeden program to mało. i jeszcze jedno porównując Warszawę do Nowego Jorku też mówimy o miastach. a władzę mamy takie jakie sobie wybraliśmy, a w każdym razie wybrała głosująca większość więc pewnie są zadowoleni z decyzji burmistrza... (2019-06-25 10:22)
kacperskyykacperskyy
+1
Koliber"a władzę mamy takie jakie sobie wybraliśmy, a w każdym razie wybrała głosująca większość więc pewnie są zadowoleni z decyzji burmistrza"decyzje burmistrza nie maja nic wspolnego z tym dlaczego ludzie oddali glosy wlasnie na niego - dobrze o tym wieszProsze ponizej dokladny tekst autora:Planete plus organizuje plebiscyt pt. "Twoje miasto z góry" dzięki któremu można pokazać uroki swojego miejsca zamieszkania. i o tym nie o czym innym wlasnie dyskutujemy, skad ty wziales historie itp itd?jakie uroki warte pokazania w TV ty w tym miescie widzisz?

- zje***na przystan z miejscem przeznaczonym do kapieli? :D odwiedz grodzisk stawy walczewskiego

- wiecznie zamulony i smierdzacy stawek na muzycznej z fontana wygladajaca jaby tam przez przypadek sie zaplontala? odwiedz stawy goliana grodzisk

- tego badziewia nad utratą nie bede nawet wymienial

- park muszla? odwiedz deptak grodzio, oraz park skarbkow

- moze mowisz o paśniku na jordnanku? :)

- ruiny zamku? to ma być urokliwe miejsce? charakterystyczne owszem ale nic wiecej za tym nie poszlo, nie ma zaplecza gastronomii a tymi sciezkami nad bzurą gdzie są dwie ławki na krzyz plus wyciete drzewa to jak na jakies zeslanie sie chodzi.. nie ma tam kompletnie nic,, glupiego sklepiku, baru, kawiarnipotem mow ze to miasto ma jakies uroki ..... nie no ... jakis zakątek nad bzurą sie znajdzie ale to w kazdym miescie gdzie przeplywa bzura sie znajdzie i mozna to pokazac w TVa historia to na HISTORIA TV zapraszam a nie na miasto z góry z drona :) jaka tam chcesz historie zobaczyc? muzum ziemi sochaczewskiej? :) to ma byc caly material na program TV? :) (2019-06-25 10:41)
KoliberKoliber
0
jeżeli to poprawi Ci samopoczucie: Grodzisk najpiękniejszym miastem na świeci. a teraz zróbmy coś żeby Sochaczew taki był. masz jakieś pomysły? (2019-06-25 10:48)
linulinu
0
@Koliber, ok skoro tak, to powiem tylko tyle. Wychowałem się na głównej ulicy miasta, mieszkałem tam do dorosłego zycia. Kilka lat temu wyprowadziłem się do Chodakowa i mozna mówic o tym miejscu co się chce, ale z dwojga złego, Chodaków jest przynajmniej jeszcze zielony, a tu tylko beton ,kostka, dziwaczne inwestycje. Sorry, Sochaczew (centrum) przysparza mnie o młdłosci. Cieszę się że Osiecki nie poprawia Chodakowa, robi minimum pod publiczkę, ale w granicach tolerancji. Sochaczew obecny to smutek i dupa. Możesz załamywać czaso-przestrzeń ile chcesz, niestety tak to wygląda i jest smutne.... (2019-06-25 11:28)
kacperskyykacperskyy
0
Tak, przestać głosować na jedyna sluszna partie bo tak.... zaczac sie modlic kto wierzący zeby w przyszlych wyborach odwarzyl sie wystatrować ktos mlody, ambitny i nie bal sie wyje***ć polowe gieriatrii oraz ziomali ktorzy siedza tu tylko dlatego ze kogos znaja a nie maja jakies checi i wiedze cos zmienic. nastepnie zaglosowac na te osoby.albo - po porstu ja bije piane w próżnie a w wiekszosci mieszkancy maja wyrabane to co tu sie dzieje i jedyne co mozesz zrobic zeby polepszyc sobie to wyprowadzic sie do grodziska bo tu bedzie jak jest do usranej smierci... i to najprawdopodobnijeszy scenariusz :) (2019-06-25 11:37)
KoliberKoliber
0
Myślę że nie będę się już wiecej rozwodził w tym temacie, no może wtedy gdy pojawi się link do głosowania :). Założyłem sobie że nie będę wchodził w wycieczki politycze ale jednak się złamię. Osiecki nie jest burmistrzem z mojej bajki, mało tego nasze miasto zarządzane jest przez mało profesjonalnych wyrobników dla których liczy się własny interes, interes rodziny i znajomych a nie miasta. I problem nie dotyczy tylko obecnej opcji politycznej ale niestety każdej. Jednak uważam jedno: krytyka nawet najbardziej słuszna jeżeli ma wydzwięk negatywny (a mało jest ludzi a polityka wcale którzy są na nią otwarci) nie przynosi nic dobrego. zamiast mówić: za dużo betonu w Sochaczewie powiedzmy że powinniśmy zadbać o więcej terenów zielonych. my mieszkańcy Sochaczewa nie jesteśmy obiektywni ale jeżeli przyjedzie ktoś obejrzeć ruiny zamku, kościół w Trojanowie, dworek w Żelazowej Woli czy w Guzowie a później podjedzie do Puszczy Kampinowskiej i napisze na forum że miasto fajne tylko trzeba co nieco zmienić to może burmistrz i jego świta powiatowa i ze starostowa coś zrobi. Może wtedy mieszkańcy Sochaczewa zrozumieją że mamy potencjał ale gospodarzy to do dupy żeśmy wybrali coś w mieście zacznie się dziać. nie z dnia na dzień ale z roku na rok. Zawsze można gadać że jest źle i się nie da nic zrobić. A koliber mówi: nie da to się zrobić wódki z brukselki... (2019-06-25 11:47)
kacperskyykacperskyy
0
zgadzam sie z toba... poruszyles wazna nute... wszystko zalezy od ludzi, od nas.. poki bedziemy akceptowac to co sie dzieje wkolo nas, to nic sie nie zmini.wiem, dostane w cymbał jak jeszcze raz napisze o grodzisku :) ale tam zobaczcie. ponad 20 lat temu benegdykcinski zostal wybrany na burmistrza i.... jest do dzis.. moze kradnie ale wiecie dlaczego siedzi tam 20 lat? nagradzaja go za to co robi dla ludzi,,, tam nie ma pieprzenia bo z PIS bo z PO bo z PSL.. gwarantuje, ze jesli zaczelo by sie dziac jak w socho to chlop polecialby po I kadencji... oczywiscie sa jakies niedociagniecia ale nie na polu tak prostych spraw jak chocby remonty drog: u nas? zobaczcie kochanowskiego a wczesniej kraszewskiego.. rozje***a przez pol roku byla a jak juz to załatali to o pomste do nieba wola wykonanie a w grodziu jeden przyklad: 200 m ulica w centrum w 4 dni bez sladu zrobiona - mozna? mozna.. tylko trzeba dobrze tym zarzadzac a przede wszsytkim otaczac sie kompetentnymi i inteligetnymi ludzmi. (2019-06-25 12:01)
pierwsza_krewpierwsza_krew
0
Myślę, że przykład Grodziska Maz. nie jest przypadkowy. Obydwa miasta mają bardzo podobną historię, bardzo podobnie zaczynały w okresie postkomunistycznym, mają bardzo podobną liczebność mieszkańców. Te same problemy. Tu był PKS i tu, tu jest szpital i tu. Miasta położone na szlakach linii kolejowej, magazyny tu i tu, blisko autostrady (Z tym, że w przypadku Gr.Maz. Burmistrz postarał się o węzeł). I tak dalej...Nie boję się stwierdzić, że w pewnym momencie, Sochaczew otrzymał dużo większe szanse na możliwość rozwoju niż jego odpowiednik spod Warszawy. Dlaczego jakieś 10-15 lat temu nagle wszystko zaczęło się odwaracać? Dlaczego mimo lepszych perspektyw zostaliśmy w ogonie w wyścigu o serca mieszkańców? Dlaczego ilość oraz jakość inwestycji tak diametralnie się różnią? (2019-06-25 12:51)
wbienkowbienko
+1
@Koliber

Jestem Ci w stanie wymienić pierdylion rzeczy, które mnie cieszą począwszy od odgłosów ptactwa za moim oknem o poranku do ruchu planet na nocnym niebie, ale i tak Cię nie przekonam, że one właśnie mnie cieszą. I nie zajmuj się nami, tylko sednem tematu. Masz inne zdanie? OK. Uszanuj to, że ktoś może mieć inne.

Poczucie piękna, estetyki i harmonii to bardzo indywidualna sprawa. To prawda, w Sochaczewie i okolicach jest kilka miejsc, które można polecić (jak w każdym mieście tej wielkości), ale to nie są „perły w koronie”, bo ta korona to raczej moherowy beret z antenką ;) – choć może niektórym w tym nakryciu to nawet do twarzy jest :)(2019-06-25 14:41)
robroyrobroy
0
@koliber,-"wódka z brukselki"-to ty malo wiesz połykaczu red bulla ,inna sprawa-tym którzy każą mi się zachwycać Sochaczewem z lotu ptaka- zdjęcia z drona- przypomina mi to reklamę nowych samochodów-zdjęcia z lewej,prawej z góry,dołu,z przodu i tyłu ,od spodu i panoramiczne ! ja,kuźwa jestem zainteresowany wyglądem wnętrza ! kabiny ! zegarów ! przełączników ! -bo ja będę w środku, siedział,na fotelu,a na 200 zdjęć modelu jest 5 z wnętrza,ja jadąc ,nie oglądam swojego wózka z zewnątrz tylko od środka,i po Socho chodzę po ulicach, a nie oglądam z góry.żeby było sprawiedliwie-szanuję władzę za dbanie oczystość-kosze uliczne regularnie opróżniane,wrony i kawki nie mają co rozpieprzać po chodnikach,ludzie jakby mniej rzucają poza śmietniki ,i tym pozytywnym akcentem kończę ten temat ze swej strony (2019-06-25 16:04)
MitutoyoMitutoyo
0
boszsz ile w  Was nienawiści i jadu. 

Najważniejsze że wcześniej było ładniej, piękniej i spokojniej, po prostu rewelacja była, a pisory przyszły i wszystko popsuły. (2019-06-25 21:37)
kacperskyykacperskyy
0
Mitutoyonie kurła, przyszły i naprawiły... na sznurek i taśmę klejącą. (2019-06-26 08:06)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy